HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

zhrozena

Mne neodporucila lekarka nic, len sa ukazat o rok, takze to zrejme nie je take zle a cakaju, ze mi to prejde...Ja som z toho zdesena, ale oni nie, kedze v USA to maju asi vsetci...Mozno tam nabuduce uz nic nebude. Chcela by som si nejak zlepsit imunitu. Ja sa len strasne bojim, ze muzovi poviem, ze ma nakazil a tak.

marisssa

no to ani netusim, ako to je, taketo info nemam,ale ako som pisala, u mojho priatela sa nic neukazuje,ale ked som sa ho to pytala, vravel zeby urcite siel.ale ked nema ziadne komplikacie...
ale ze v obcasnych pripadoch sa stane, ze maju rakovinu penisu,ale je to ozaj velmi ojedinele..ale preventiva je lepsia ako liecenie!!

baku

a ked pojde muz nakazenej zeny na kontrolu, potom co? da sa to nejak preliecit? trebars aby nebol nositelom, ci to by som vela chcela?

marisssa

mne odporucil doktor ten indonal,co nie je lacna zalezitost. mam ho brat 3mes, potom by sa malo ukazat zlepsenie..

zhrozena

RNG, napisal by si, co mam vlastne brat? lebo si spomenul niekokko produktov, tak nechcem vsetky naraz:) A mnozstvo, dakujem velmi pekne.

zhrozena

Vies, ja placem preto, ze sexualne prenosna choroba. Akurat ja...Co som sla do postele len s panicom - snubencom a potom s manzelom, ktory mal porobene testy na choroby, akurat asi na toto nie, lebo chlapom to asi nerobia. No vies si predstavit, aka som zdesena, vzdy som mala pap v poriadku a davala som si taky extremny pozor na to, s kym zaleziem do postele. Prenasa sa to aaj oralnym stykom? Nehrozi druhotna nakaza? Mozem muzovi robit oral? Aj ked teraz nemam na nic chut, samozrejme. Ja to mam len mierne, vraj o rok uplne staci, aby mi to spravili znovu, este ked mam len jedneho sex. partnera...takze to nebude nejaky zly typ asi, ale i tak...Ja by som tie jeho byvale natrhla jak zaby.

marisssa

ani moj priatel nema ziadne problemy,nastastie.ale mozno je to v tichej forme, ako sa hovori, ako si to mala asi aj ty, ze sa ti to ozvalo az teraz..
nie je to nic hrozne, clovek sa len zlakne.ja som tiez len revala, ze pre Boha, ja budem mat rakovinu?!
ale je to v pociatocnom stadiu, tak sa nemam nicoho bat..ani ty nie.hlavne bud silna, maj zdravy zivotny styl a bude vsetko ok:-)

zhrozena

Ja ale nerozumiem tomu, ze minuly rok som mala ten test v poriadku, aj pred styrmi rokmi, nez som zacala zit s manzelom bol v poriadku...Manzel ma ist k urologovi? Nezijeme na Slovensku....Akurat som volala lekarke, ktora mi to robila minuly rok, ze ako to, ze to bolo v poriadku vtedy...Ona na to, ze vsetci sexualne aktivni muzi maju HPV a zrejme mam oslabenu imunitu, tak sa mi to prejavilo teraz...Vraj to moze kludne odist...Ze to nie je take zle, hlavne, ked to mam v slabej forme. Som rada, ale poviem vam, ze radsej by som onanovala do konca zivota!!!!!!!! nez toto chytila:(((((((((((((((((( ja viem, som bestia, ale je mi mizerne. Vyrevuvam tu ako male decko. Lekari sice robia testy na aids, syfilis, kvapavku, ale napriklad moj muz nevedel, co su to chlamydie!! nieto este HPV, najfrekventovanejsi virus a az doteraz som mala pap testy dobre, tak co sa mi porobilo, do certa. Mam aj zvacsene uzliny, citim sa slabo, imunita teda v kybli a nakazila som sa tym teraz asi...On nema vobec ziadne problemy...

marisssa

janka--- v ten den, ako som sa dozvedela vysledky, ze mam hpv, tak som prehladala vsetky stranky na nete, nastudovana som poriadne:-) aspon myslim.je aj stranka na to www.hpv.sk