Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

Tá trakcia je veľmi individuálna a myslím si,že pomáha hlavne preventívne.
V minulosti som to mala na rehab. a museli ma hned dať dolu,lebo som omdlievala.
Dafne
som zvedavá ako budeš spokojná s Bojnicami.
Milka3
nevybojovala si si kontrolné MRI?Nemáš možnosť zmeniť neurologa,ked ťa ten tvoj nechce poslať na MRI?
Pri našich problémoch je veľmi dôležité nájsť si dobrých lekárov.
Ja síce mám pooperačné komplikácie,ale neurol. aj neurochirurg sa o mňa dobre starajú a ako sa len dá mi pomáhajú.

Bosco

Kamarát to má doma. On zatiaľ nemá problém s platničkami, ale kúpil si to preventívne. Vyskúšal som si to pred pol rokom, ale len raz, bál som sa, aby som si nepohol napravené stavce. Sú to riadne tlaky, hlavne do hlavy keď si v tých spodných polohách. Ja osobne si myslím, že niekomu by to mohlo čiastočne pomôcť, lebo ti to uvoľní tlak na platničku či už je vysunutá, alebo prasknutá a tým aj tlak platničky na nerv. S našimi diagnózami to však bude treba robiť na začiatku pod odborným vedením, hlavne si treba pozrieť diagnózy u ktorých sa to nesmie používať, patria tam okrem iného aj čerstvé operácie platničiek.

miro70

ahojjj
mám skúsenosť s trakciou chrbtice z nemocnice Nitra,, na stôl po svojich a zo stola mi museli pomáhať!! ale nevylučujem že niekto má aj pozitívne skúsenosti takže treba skúsiť na vlastnej chrbtici....

dafne

ja som o tom počula, dokonca moja neuro. mi to odporučila,ked som mala isť ležať na rehabku..bolo to už pred cca 4 rokmi...ale ked som ležala na rehabke a spomenula to ošetrujúcej lekárke..tak ma odbila,že to nie je potrebné...ale videla som,že jeden známy tam chodil ambulantne a jemu to dávali v telocvični..či mu to pomohlo neviem...osobne si myslím,že ked už je platnička prasknutá,tak to nepomôže...asi len tým,ktorí ju majú len vysunutú...

Roolie

Ahojte vsetci :)) Skuste pozriet tuto stranku ... www.zdravie.sk

letak mi doniesol kolega do roboty a celkom ma to oslovilo. Skusal niekto z Vas tieto trakcie na rehabkach? Ja cakam do 25.1.2012, kedy mam ist konecne k rehabilitacnej doktorke a potom snad uz KONECNE budem aj cvicit :)

malaanka

bebe25
kde máš poškodené stavce,že ti hrozí poškodenie miechy?
Aj ked som po operácii krčnej chrbtice,zaujímala by ma alternatívna liečba.
Mám problémy aj s driekovou chrbticou a ako ste čítali aj pooperačné komplikácie.

miro70

milka 3

tak asi áno, ja som mal recidívu asi 20 dní po operácií, neznášam už doktorov ktorý kvôli svojmu presvedčeniu ťa nepustia na nejaké vyšetrenie lebo sa tak oni rozhodoli...mám svoje skúsenosti už nie som k mím taký vľúdny...

milka 3

Ahojte všetci spolutrpitelia tak dnes som sa spojila s doktorom v nemocnici kde ma operovali a ten mi povedal že ked som bola po operacii celkovo ok a bolesti prišli až po určitom čase tak to može byt recidiva hernie disku a mam si dat urobit kontrolne MRI, ale moj neurolog mi povedal že ma na MRI nepošle najprv že mám skúsit vybrat ešte injekcie a lieky čo mi dal tak ja už naozaj neviem čo mám robit.A neviete niekto čo to znamená tá recidiva? To akože sa mi to vrátilo?