Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

karlos

Miro70;
Zajtra mám 5 rokov od OP/L5S1/, a ako som písal vo svojich príspevkoch už skôr, zatiaľ neľutujem, a dúfam, že ani nebudem. Obv.lekár mi síce pred OP,,dodal optimizmus" asi tak, že do 2-3 rokov som nazad. Nevyšlo mu to,ale bola to výstraha, že OP nerieši všerko.Ak sa aj podarí, v čo všetci veríme, keď sa na to odhodlávame, tak ďalej to závisí hlavne od režimu života, ktorý si musíme dosť upraviť.Hlavne záťaž v podobe namáhavých prác alebo nosenia bremien, prudké pohyby trupu, dlhé sedenie a pod.je treba eliminovať v max. miere. Nie vždy sa to dá.Tieto za normálnych okolností bežné činnosti môžu byť zdrojom bolesti a budúcich problémov. Napr.naložiť vrecko 50 kg do auta je pre mňa problém, nie že by som to nezdvihol, ale na druhý deň to okamžite riadne cítim, alebo nakálať drevo do kozuba tiež dám radšej robiť zdravým a pod.Ak sa dokážeš s takýmito handikapmi vyrovnať, a pre chlapa to nie je jednoduché, a pravidelne cvičíš svoju zostavu, tak sa dá potom povedať: áno, OP mi pomohla, netrpím bolesťami a hlavne nekŕmim sa liekmi. To je moja doterajšia skúsenosť, ak ti to dodá trochu optimizmu, budem rád.

miro70

Bosco...aký tip máš tej ortézy trupu, v máji sa chystám ísť pracovať tak by pomohla....a ľudkovia moji pomohla niekomu z vás operácia tak že už nemá problémy alebo to už do konca života budeme zápasiť s bolesťou...

Roolie

Bosco

Dakujem Ti velmi pekne za tie cviky co si mi poslal :)

Bebe25
mna by zaujimala ta alternativna medicina a vsetko okolo toho. ja som dnes bola na akupunkture u Cinana, aj som dostala tie vyzivove doplnky ako si pisala a mam absolvovat este 10 akupunktur. je pravda aj to, ze vsetko sa nam odohrava v hlave. Lenze ja som ako na hojdacke. Raz je to fajn a inokedy som na slucku. Vybrala som aj infuzie, po ktorych som sa vyhadzala na tvari a navyse mi zacal haprovat cyklus, naco mi povedala neurologicka, ze to nie je mozne, ze mi ten cyklus hapruje z toho a uz sa mi to stalo 2krat. A na vyhadzanu tvar mi nasadila Dithiaden a bolo. Bebe prosim posli mi tie tvoje scany na mail. Dakujem Ti velmi pekne. A inak vsetci ti, co uzivate AFLAMIL POZOR! ja mam aj zvyseny krvny tlak a Aflamil mi to este zhorsil, a praskali mi zilky, ked som silnejsie fukla do vreckovky okamzite mi zacla tiect krv z nosa. Potom mi ho hned vysadili. Spamatavala som sa z toho 2 mesiace. A inak mavam bolesti nohy, ale skor sedacej casti, teda zadok, prava strana a akoby trieslo, tahava bolest, vecer neviem ani nohu zdevihnut po celom dni. Pomaha mi velmi Flector Rapid Granulat. Suvisi to s platnickami, alebo su to len zalezitosti svalov?

Malaanka
Velmi Ti drzim palce a tesim sa, ked citam od teba dobre spravy. A Dafne a Nanenka takisto. Mate moj obdiv.

malamata

Ahojte, je tu niekto kto ide na operáciu do Ružomberka koncom februára? Že by sme sa tam stretli? :D
Teraz vážne.

Začali ma viac bolievať kríže ako ľavá noha a dostávam kŕče do zadnej strany stehna pravej nohy. čo to môže znamenať? Zhoršil sa mi nález?

Idem na operáciu. 21. februára, tak sa bojím, že sa mi to zhoršuje.
Moja diagnóza je ľavostranná paramediálna herdia disku L4-5, mediálna paramediálna herdia diskou L5-S1, kopresia koreňov L5-S1 vľavo herniovanými diskami

Vedel by mi to niekto povedať po lopate?

malamata

Ahojte, je tu niekto kto ide na operáciu do Ružomberka koncom februára? Že by sme sa tam stretli? :D
Teraz vážne.

Začali ma viac bolievať kríže ako ľavá noha a dostávam kŕče do zadnej strany stehna pravej nohy. čo to môže znamenať? Zhoršil sa mi nález?

Idem na operáciu. 21. februára, tak sa bojím, že sa mi to zhoršuje.
Moja diagnóza je ľavostranná paramediálna herdia disku L4-5, mediálna paramediálna herdia diskou L5-S1, kopresia koreňov L5-S1 vľavo herniovanými diskami

Vedel by mi to niekto povedať po lopate?

Bosco

Ja sa na lekárov sťažovať nemôžem, ale každý máme svoj osud vo vlastných rukách. Hernia disku ja špecifická diagnóza a žiadny lekár nemôže poznať lepšie priebeh a vývoj choroby ako pacient, ktorý ma možnosť sledovať svoj zdravotný stav denne 24 hodín. Ja som okrem infúzií počas hospitalizácie a následnom užívaní vitamínu B (MIlgamma N) neužíval žiadne lieky, aj keď mi ich lekári naordinovali a bolesti nohy na začiatku onemocnenia boli niekedy neznesiteľné
milka 3 – samozrejme, že zavolaj tam kde ťa operovali, veď oni sú zodpovední za tvoj súčasný zdravotný stav. Ak máš závažný problém tak neurológ ťa ťažko vyšetrí s jedným kladivkom.
bebe25 – pokračuj, držím palce. Podobný problém ale s dvomi herniami smerom k mieche mám aj ja. Operovať ma chceli okamžite, len vďaka tomu, že som bral lieky na riedenie krvi to bolo možné najskôr o týždeň. Detaily si prečítaj v príspevku z 8.11.2011. Proces liečby je strašne dlhý, ja som si dal termín jeden rok, potom budem bilancovať.
malaanka, ja som si tiež našiel niečo po stromčekom čo súvisí s mojou diagnózou – ortézu trupu. Je to super vec, ktorá mi pomáha zafixovať stavce a pri pohyboch platničky mi až tak netlačia na nerv. Môžem ju odporučiť všetkým. S touto ortézou som minulý týždeň vydržal sedieť pri práci dlhšie ako 8 hodín a zakladám si ju aj pri cestovaní autom a ostatných rizikových činnostiach. Treba však pravidelne cvičiť, aby neochablo svalstvo. Toto je tiež jedna zo zdravotných pomôcok, ktorú nám má odporučiť lekár a dokonca ju uhrádza aj poisťovňa. Keby sa moja rodina nebola k tomu dopátrala cez internet tak o tom ani neviem. Určite je viacej výrobcov, ja ju mám od www.ortotech.sk
dafne, musíš veriť, slabosť nohy sa ešte môže zlepšiť (ak ti nepoškodili nerv pri operácii). Mne sa až po deviatich mesiacoch postupne vracia ľavá noha ne úroveň pravej. Vymyslela si si nejaký spôsob na meranie slabosti na porovnanie s pravou nohou? O koľko percent je ľavá noha slabšia? Je tá slabosť stále rovnaká a stav sa ti nezlepšuje?

milka 3

No tak dnes som bola u toho neurologa a povedal mi že na MR ma nepošle najprv mam vybrat lieky ale ja som mu povedala že ved tie lieky čo mi dáva beriem už 2 mesiace v kuse a stále to nieje dobre.Neviem či by som nemala zavolat do nemocnice v Nových Zámkoch a spýtat sa ich alebo aspon sa informovat neviem čo mám urobit poradte mi ak viete ďakujem. V Nových Zámkoch ma operovali teraz akurat je to 2 mesiace.

bebe25

Operácia je u mňa riziková z dôvodu možnosti neúspechu - t.z.- poškodenie miechy - rovnaké stanovisko od troch nezávislých lekárov. Moja platnička je vysunutá tak nešťastne že mi zasahuje do miechy.

Alternatívnu liečbu som začala najmä v hlave - zmenila som postoj od - ako teraz budem žiť - na ja viem, že sa to podarí. Začala som praktizovať psychokybernetiku - v prípade záujmu môžem naskenovať - jedná sa o prácu podvedomia. Postupne som odhodila všetky lieky a zoznámila som sa s človekom, ktorý taktiež trpel našou diagnózou a venoval a venuje sa čínskej medicíne. Vysvetlil mi podstatný rozdiel od klasickej medicíny s čím ste sa určite aj vy stretli - klasická liečči diagnózu (čiže sa snaží odstrániť bolesť), čínska medicína sa snaží najsť príčinu problému. Začala som užívať čisto prírodné výrobky - takzvané doplnky stravy (u nás sa nesmie používať označenie liek na výrobky, ktoré sú čisto prírodné)Jedná sa o výrobky, ktoré sú založené na 5000 ročnej čínskej tradičnej medicíne, ktorá sa technologicky inovuje. Najmä sa inovuje možnosti najvyššej vstrebateľnosti. Postupne som začala očistou, potom výživou a teraz regenerujem - trvá to tri mesiace ďalšie tri mesiace sa telo obnovuje a produkty sa neužívajú. Majú okrem skvelých doplnkov aj prístroje je to na dlho ak chceš môžem ti poslať materiály, prípadne sa môžme stretnúť.

meridiana

skúsenosti člena mojej rodiny sú nasledosvné: diagnoza - hernia platnačky L1,L5,zúžený miechový kanál, výrastky na stavcoch a následné odumieranie nervu v ľavej nohe,z toho trpnutie nohy, bolestivé krče a necitlivosť...odporučené operácia, ktorú sme odkladali ako len dalo, infúzna a tabletková liečba asi rok, ktorá nezaberala, dokonca nabaľovala ďalšie problémy a potom 3x ozonoterapia, ktorá zabrala asi na mesiac...nakoniec sme vyskúšali energetické terapie a tkanivové soli...a výsledok po 6 mesiacoch bol, že noha prestala trpnut, krcovité stuhnutie ustúpilo a bolesť chrbtice sa výrazne znížila, takže operáciu zatiaľ nepotrebujeme...