Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

bebe25

Vidím, že nás tu je skutočne veľké množstvo. Aj mňa postihla táto skutočne veľmi bolestivá diagnóza. Nikdy by som neverila ako veľmi to môže znížiť kvalitu života a všetko čo chcem robiť závisí od môjho zdravotného stavu. Najhoršie boli asi tie dni, keď sa mi nedalo ani pohnúť a moji najbližší sa museli o mňa starať. Nepochopiteľný bola pre mňa príčina, ne ktorú v podstate lekári ani nevedeli prísť, nakoľko ma diagnostikovali vo veku 24 rokov. Pred tým som bola v skvelej fyzickej kondícii, môj imunitný systém by mohol slúžiť ako vzor. Zrazu sa mi začal meniť celý môj život. Operáciu mi nedoporučili, vraj je v mojom prípade vysoko riziková a ozónovú terapiu mám absolvovať o mesiac - doteraz som chodila na rehabilitácie - pol roka je veľmi dlhá doba a bohužiaľ bolo to zbytočné. Všetko sa vrátilo do starých koľají. Ja osobne lieky už nechcem ani vidieť - mala som dosť výrazné vedľajšie účinky a moja hmotnosť išla rapídne hore. Nemala som pocit, že by mi lieky výrazne pomohli. Začala som Vyhľadávať alternatívnu liečbu a som teraz oveľa spokojnejšia. Robím malé pokroky, ale aj tie sú lepšie ako nič. Najdôležitejšie je psychicky sa vysporiadať s touto diagnózou - tiež to nepôjde rýchlosťou svetla, ale dôležité začať. Baby nespoliehajte sa len na lekárov. Určite vám pomôžu, ale vyhľadávajte aj iné spôsoby. Ak budete potrebovať rada vám pomôžem.

mkatka

Ahojte,

pripajam sa ako novy pacient, ktory ma rovnake tazkosti ako Vy vsetci. Ma niekto z Vas skusenosti s cvicenim SM systemu pri tychto problemoch?

malaanka

Nanenka,
ja mám radosť už aj z toho,že sa môžem podeliť o svoje problémy a naopak prečítať si a zdielať problémy iných.Teším sa,že som už schopná byť za počítačom.
A áno,teším sa z každého malého pokroku.My,ktoré sme si prešli tým bojom a ešte prechádzame,vieme o čom hovorím.

malaanka

Marfuska
lieky zaberajú do určitej miery.Nie sú to len oblbováky,ale obsahujú účinnú protizápalovú zložku,ktorá má liečivý účinok a tiež protibolestivú.Určite má význam brať lieky.Treba vyskúšať všetko,operácia je to posledné riešenie.

marfuska

Kočky, vidím, že moja bolesť oproti vašim nie je nič. Mne je najhoršie, keď mi bolesť vyráža do nohy a mám kŕče po zadnej strane na ľavej nohe. Infúzie som využívala, teraz mám užívať lieky Aflamil, Aulin, Arthrotec forte. Zaberajú vôbec lieky, alebo len oblbujú? Aké máte skúsenosti s liekmi?

Nanenka

Ahoj malanka.

Veľmi sa teším z Tvojho zlepšenia. Naozaj si mi urobila radosť, že sa napriek aj iným komplikáciám dokážeš tešiť aj z malilinkého úspechu. Takže je tu predpoklad, že sa to bude zlepšovať, čo je fantastické.
S tými lekármi s Tebou súhlasím. Ja som zatiaľ ešte pod kontrolou svojho operatéra a musím uznať - klobúk dole pred ním. Zatiaľ som ho kontaktovala len raz, lebo som sa mala "hlásiť" ako docestujem domov z nemocnice a ako sa cítim. Teším sa teraz na piatok, lebo idem na kontrolu a je vidieť u mňa už pokroky - je to aj jeho podiel.
Takže držím palce a pomaličky vpred :-).

malaanka

milka 3
ešte ma napadlo,či ti robili zápalové parametre a či nemáš zapálený nerv.Bol taký prípad v nemocnici.
Nanenka
inšpirovala ma tvoja polohovacia posteľ a ja som si na vianoce kúpila polohovateľný rošt s diaľkovým ovládaním a teraz si to začínam užívať v plnej miere.Takže vdaka za inšpiráciu.
A prajem nám všetkým v Novom roku hlavne veľa zdravia a nech nás obchádzajú všetky choroby a nešťastia.

malaanka

milka 3
neviem,či si si prečítala moje pooperačné komplikácie.Pozri si ich dozadu,ostatní asi o nich viete.
Mne robili kontrolné MRI ešte v nemocnici a teraz čakám na vstrebávanie hematomov a podla toho další postup aj znovu kontrolné MRI.
Na tú smolu som 25.12. dostala silný zápal obličky a skončila som na urologii.Domov som išla 2.1.2012.
Ale Milka 3 a ostatní spolutrpitelia,môžem sa pochváliť,že prvé zlepšenie už začínam pociťovať-hranica mojej ľavostrannej necitlivosti zišla o trochu nižšie.
Mám dobrého operatéra,ktorému mám hlásiť každý týždeň ako sa mám a takisto neurol. mi ide maximálne v ústrety.
Voľba lekára je v našich prípadoch veľmi dôležitá.
A samozrejme,že mi dajú robiť dalšie kontrolné MRI.
Milka 3,nedaj sa a žiadaj sa na MRI.