Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Roolie

Milka3

Moja mail adresa je styrunka@gmail.com napis mi mailika, ja Ti poslem aj cislo na mna, zavolame si, ja budem hned zajtra volat doktorovi a spytam sa ho, kedy tam mozeme prist. Je to ortoped. A je na Zahradnickej v tej budove protetiky. Isli by sme tam spolu.

malaanka

milka 3
a nemáš možnosť zmeniť toho neurologa?Ved ked sa tam máš prihlásiť už o šiestej ráno,tak by si zašla aj niekam inam.
Máš skúsenosť s Apaurinom?-je to diazepam a dosť vysušuje.
Na tú tvoju bolesť ti ešte k tomu dáva aj slabé lieky.
Ked ťa už nechce poslať na kontrolné MRI,mal by ťa poslať aspoň do ambulancie na liečbu bolesti.
Ja sama som bola liečená v tej amb.do operácie.
Tam mi dávali opiátové náplaste a tak som netrpela.
Musíš sa dožadovať svojich práv.
Veľmi ti držím palce,my všetci z tohto fora ťa vieme pochopiť a podporujeme ťa

milka 3

Ahoj Malanka .... no takže ten moj " neurolog" ma na kontrolne MRI nechce poslat ale pojdem k nemu za týžden a dufam,ak dovtedy nestratim trpezlivost.Povedal mi že lieky od bolesti si mam pýtat aj od obvodneho lekara nie len od neho a mám skusit ešte lieky ktore mi dal teraz:Flugalin 2-4krat denne, mydocalm 3krat1 denne, injekcie ketanol a apaurin a potom že uvidime.Ale neviem ako sa mi podari získat v pondelok u neho časenku lebo od pol šiestej sa u neho čaka sestrička pride o siedmej a ja neviem ako to vydržím ked ma ta noha bude boliet.

milka 3

Ahoj Rolie ja som kusok od Malaciek ale inac som Bratislavčanka 33 rokov som tam bývala a stále sa za nu považujem.Takže ak by sa dalo tak by som ti bola vdačna lebo neviem či ma nabuduci týžden bude ochotný ten moj neurolog poslat na MRI.A okrem toho u neho to je fakt hrozne za den vybaví 6 pacientov a pre časenku tam musiš ist o pol šiestej sestrička príde o siedmej dá von 6 časeniek a tý ktorý maju čisla od 3-6 idu domov a potom si tam volaju v priebehu dna kedy mozu prist a to su ludia z iných dedin ktorý sa musia vracat do Malaciek dobre že? Tak ešte raz ti dakujem za ochotu.

Roolie

Miro 70

Ahoj Mirec, prepac, ze som sa neozvala na FB, dlhsie som tam uz nebola. Urcite odpisem.

Co sa tyka Tvojich bolesti, aj ja to tak mam, predtym ma bolievala lava strana a aj lava noha, potom ma zacala viac boleit prava strana a prava noha, kazdy den ked sa zobudim citim bolest v chrbte, v dolnej casti, ale niekedy boli viac prava, niekedy lava strana. Co sa nohy tyka, bolievala ma noha od kolena dolu, az som mala ten svalovy spazmus, po pouziti 2 baleni Myolastanu to zazracne preslo a ja som znovu zacala citit nohu tak ako predtytm. Teraz ma bolieva skor trieslo na pravej strane a stehno zvrchu pravej nohy, a samozrejme prava polka zadku, niekedy mam pocit akoby som mala vyklbeny aj bedrovy klb, alebo panvu vo zveraku. Kazdy den uzivam Flector Rapid, ale dnes som si ho nedala, ze to vyskusam bez neho. Ja osobne som schudla na tychto roznych liekoch 7kg za 2 mesiace, takze teraz vazim sotva 50kg. Preto uz nechcem vela uzivat tabletky. Ale ked citim, ze bolest je velmi silna, musim si dat tabletku.
A cim to je, ze sa bolesti striedaju? Chrbtica je v neustalej cinnosti, a kazdy den sa tvoj stav meni,tak mi to povedal doktor, ze naozaj mozu byt bolesti striedave, zalezi na tom, ktoru cast tela zatazujes alebo uvolnujes. Ty si to ani nemusis uvedomovat, lebo to su vnutorne svaly, ktore sa zapajaju do tychto cinnosti.

Odkaz pre Milku3

Odkial si? mam kamarata velmi dobreho ortopeda, vybavila by som Ti ti v BA stretnutie s nim, a vypise Ta na MR. Aj ja sa k nemu teraz chystam tiez na kontrolu a chcem dalsie MR vysetrenie.

miro70

pokiaľ ide o mňa, u mňa recidíva znamenala to že som musel ísť znova na operáciu lebo moja platnička sa zas roztrhla, a čo sa týka bolesti aspoň u mňa ide väčšinou do nohy ale do tej čo bola ok...ale posledné dni je to také striedavé raz hore potom dole a tak rôzne...keď sedím dlhšie tak mi tŕpnu stehna a zadok...ale prečo ta bolesť je taká striedavá raz tam a zas potom inde tak to mi nejde do hlavy...aj vy to tak máte??

od liekov mám rozhasený žalúdok takže sa im snažím vyhýbať,riešim to úľavovou polohou a až keď to fakt nepomáha tak si dám...

Bosco

Dafne
možno s tým nebudeš súhlasiť, ale krivú chrbticu je možné narovnať. Viem si predstaviť množstvo negatívnych reakcií na toto tvrdenie, ale keby som to nevidel na vlastné oči, tak tomu neuverím. Písal som o tom podrobnejšie na tomto fóre začiatkom novembra, ale niekto tento príspevok z diskusie vymazal.

malaanka

dafne
ja s tebou súhlasím,že po operácii sú to už iné bolesti a problémy,ako to bolo pred operáciou.
Mňa operatér upozornil,že po vložení umelých náhrad,budem mať nové bolesti,ktoré po čase prejdu.
Teraz ešte beriem od bolesti Novalgin a niekedy aj Diclobene retard,ale pred operáciou som už mala opiátové náplasti.
Aj preto,napriek pooperačných komplikácii,by som išla do toho znovu a neľutujem,že som sa dala operovať.

dafne

Spolutrpitelia,
všetci tu hovoríte o bolestiach, resp. recidíve. Ja by som za recidívu pokladala to,keby sa mi vrátili bolesti do nohy. To,že ma bolí chrbát nepokladám za recidívu, pretože chrbát ma boli už od 15 rokov...samozrejme,že ked mi praskla platnička tak bolesti zosilneli...ale to už inač nebude,pretože krivu chrbicu už nenarovnám...
..ako to vnímate vy ? resp. aké bolesti máte ? ..musíte užívať často lieky ?
..ja som bez liekov,aj ked niekedy bolesti su silnejšie...snažim sa to vydržať...