Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Bosco

Viktória3
práve preto že je to drahé som dohodnutý s majiteľkou, že niekedy v blízkej budúcnosti sa tam zastavím, poradím sa, odskúšam a vyberiem si niečo vhodné. Pre poisťovňu Dôvera je tam zľava 5%. Ja som si priniesol z Taiwanu podobnú špeciálnu opierku za chrbát, ktorá je tiež z nejakej peny. Jedného dňa som si na ňu sadol a od vtedy ju používam na sedenie. Ona sa síce stlačí, ale kopíruje telo a drží tvar či ju máš za chrbtom, alebo na nej sedíš. Sedieť by sme mali čo najmenej a hlavne správne, dávaj si pozor, aby si nikdy nesedela s prekríženými nohami.

milka 3

Ahoj malanka no ja mam asi od 4 týždna od operacie bolesti celej nohy a ked som si volala do Nových zámkov kde ma operovali tak mi doktor povedal, že sa mam od mojho neurologa vypytat na kontrolne MRI že treba patrat po recidive hernie disku ktoru može samozrejme potvrdit až ked uvidi MRI, ale moj neurolog ,ma tam nechce poslat , lebo že mam brat ešte lieky , ktore mi pomožu iba na tu chvilu ktoru zaberaju čiže najviac na 6 hodin a potom to začne odznova tak to je asi v skratke moj problem , ktorý dufam, že s pomocou dobrých ludi vyriešim v dohladnej dobe.

Viktoria 3

Bosco.
Máš s tým klínovým 2v1 aj vlastné skúsenosti. Nie je lacný, no aj nad ním som uvažovala. Nestačí tá dynamická podložka Sissel Plus?
Veď ten klín sa po čase určite stľapčí, či nie?
Dafné.
Aj ja mám takýto. Verím, že účinky sa dostavia.

Bosco

dynamická podložka je dobrá vec, ale používa sa len na krátkodobé sedenie a hlavne sa používa na cvičenie: www.youtube.com Pri sedení na podložke sa síce posilňuje chrbtové svalstvo, ale u niekoho to môže vyvolávať bolesť chrbtice. Toto sú informácie od predajcu. Na dlhodobejšie sedenie odporučil jedine špeciálnu klinovú podložku: www.pomocky.sk

dafne

ja mám tento
www.prokinesis.sk tam je to popísané...mas pravdu, stačí ho nafúkať len jemne...ja si ho zoberiem do práce...je to lepšie ako fit lopta v kancelárii...

dafne

ja mám tento
www.prokinesis.sk tam je to popísané...mas pravdu, stačí ho nafúkať len jemne...ja si ho zoberiem do práce...je to lepšie ako fit lopta v kancelárii...

dafne

ja mám tento
www.prokinesis.sk tam je to popísané...mas pravdu, stačí ho nafúkať len jemne...ja si ho zoberiem do práce...je to lepšie ako fit lopta v kancelárii...

Viktoria 3

Dafne. Dobrý deň. Od včera mám aj ja od lekára na predpis nafukovací PC vankúš. Je to zaujímavé sedenie. Mám ho nafúkaný jemne, no aj tak sa na tom kolíšem. Ako dlho sa na ňom odporúča sedieť?
Pozerala som dynamickú podložku z www.pomocky.sk . Možno si ju kúpim.

malaanka

nanenka
a nemôžeš absolvovať rehab. formou hospitalizácie?
Ja sama potrebujem intenzívnu rehab.,ale moji lekári mi doporučujú len rehab. v nemocnici/aj vzhľadom na ročné obdobie,aj preto,že tam budem mať,okrem iného,aj dvojfázové cvičenie./
Ešte stále mám necitlivú ľavú stranu tela,ale badať prvé príznaky zlepšenia.
Tiež pôjdem na rehab.asi za dva týždne.
Ale aký je to rozdiel,tvoj a môj lekár, a aké problémy má milka3 so svojim lekárom.

dafne

..ja mám taký nafukovací vankúš, a je to ako keby som sedela na fit lopte...kolíše ma to z jednej strany na druhu...samozrejme závisi od toho ako to nafúkaš...