Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malamata

Som 6. deň po operácií L5.. Po prepustení z nemocnice mi obvodný lekár predpísal declofenac duo ...
Tabletky od bolesti už nepotrebujem.. teda už dva dni som ani raz neužila.
Aké ste vy užívali medikamenty po operácií? Lebo nemám pocit, že niečo potrebujem...

malamata

Som 6. deň po operácií L5.. Po prepustení z nemocnice mi obvodný lekár predpísal declofenac duo ...
Tabletky od bolesti už nepotrebujem.. teda už dva dni som ani raz neužila.
Aké ste vy užívali medikamenty po operácií? Lebo nemám pocit, že niečo potrebujem...

ema123

Milka, predpona re- sa používa vo význame znovu, opäť. Predpokladám preto, že máš na tom mieste znovu herniu.

milka 3

Ahojte neviete mi niekto poradit čo je to reherniacia? Tak to mam napísane vo vysledkoch z MRI presne to je: V priestore L5/S1 preforaminalne vpravo disk presahuje cez okraj stavcoveho tela s tlakom na odstup korena S1 vpravo-reherniacia. Operovali ma 8.11 20011.ZA každu radu Vám dakujem

dafne

Ahojte, tak sa hlásim po absolvovaní kúpeľnej liečby v Bojniciach :-))
Neviem ako by som začala, nechcela som písať hned v začiatkoch, pretože už po 3 dňoch som chcela utiecť. Po mesiaci to však vidíte ináč. Bývala som v LD Baník, kto to pozná, tak vie...ubytovanie v pohode...strava výborná...aspon pre mna...jediné z čoho som trošku sklamaná boli procedúry...kedže som bola v kúpeľoch 1x,tak som nevedela čo ma čaká. Vstupná prehliadka nič moc...lekárka ma vyšetrila a povedala,že na papier s procedúrami mám počkať na chodbe. O chvíľu mi sestrička podala papier a už som aj letela na 1 procedúru. Žiadná konzultácia, nič. Zoznam prodecúr : masáž-20 min,bazén-plávanie-20 min,elektrika-15 min, parafin-10 min,plynové injekcie,perličková vaňa-15 min.,cvičenie-15 min.Čo ma najviac sklamalo bolo práve cvičenie.Mala som ho hned prvý den. Vyfasovala som takú staršiu paniu a ked mi povedala "dvíhajte zadok" (myslím,že chcela povedať dvíhajte panvu :-)))), vedela som,že z toho nič nebude..aj tak bolo. V polovici som dostala inú cvičiteľku, mladú,tak som myslela,že ona ma niečo naučí,ale scenár sa opakoval...aj som jej vravela,nech mi niečo ukáže iné...pýtala som sa hlavne na dýchanie pri cvičeniach,pretože z toho mám trošku guláš...no poviem Vám nič moc...škoda, neviem či je to spôsobené,že tam chodia prevažne starší ľudia,alebo čo...ale žiadné novšie metody cvičenia nehrozia...denne som mala 3 alebo 4 procedúry...maximálne. Žiaľ poisťovňa Vám viac nepreplatí.Vonkajší bazén bol k dispozícii, žiaľ A-čkari si ho museli platiť a to 5,€ na hodinu. B-čkari ho mali ako bonus.Aj tak sa v ňom nedalo plávať, pretože teplota vody sa pohybovala od 22-33 stupňov, čo je v zime dosť nepríjemne.Toľko moje postrehy...nemám však s čím porovnávať.

anonym_282

Ahojt,som rada,že som objavila túto stránku.Ja som po operácii krčnej chrbtice,menili mi platničky C4-C5,C5-C6.Operovali ma v septembri 2011.Bolesti ešte mávam aj keď sú menšie.Budem rada ak by sa mi ozvala malenka,myslím,že on bola na operácii krčnej chrbtice.V krčnej chrbtici mám implantáty.Bola som na kontrole a doktor povedal,že to je dobre zrastené.Lennže stále mi tam puká a praská hlavne,keď ležím a otáčam hlavou.Nevie niekto poradiť.Doktor mi povedal,že aj ostatným puka a praska a náhrady ani nemaju a že či mi to moc vadí?

miro70

PETERsro
trocha povzbudenia nezaškodí tak dik...
nemám v pláne makať na stavbe :)) ale zariaďovať takú novostavbu to bude moja práca...