Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

43

no super,ďakujem
aj som si to hned vyskušala.dobre to boli inak.........
mna to strašne taha pod kolenom aj stehno.

ema123

V posteli mám dve podložky a použivam podľa toho, čo mi práve robí lepšie. Jedna je podobná tej do auta, len je bez popruhov, druhá je valec.

To pálenie a mravenčenie dôverne poznám. :-( Mne prvú úľavu urobil cvik 20) z tejto stránky:

www.spine-health.com

Išlo o to roztiahnutie piriformisu, spomínaného hruškového svalu. Zohnutá má byť noha, ktorá má bolesti.

43

aaaa zabudla som sa ťa spytať,to aku podložku použivaš na spanie pod križe?tu istu čo do auta alebo na sedenie?
spavaš na chrbte stale?
lebo teda s tym mam problem,
ja sa v noci zobudim,že citim v lytku alebo až k členku nejake mravcanie,palenie a neviem čo s tou nohou kam ju dať,ale teda na chrbte nevydržim spať a ani n abruchu.spavam vacsinou na boku s tym, že mam podložene medzi kolenami.

43

Ja som teda tiež vela toho počitala,mam podložku pod križe,mam fit loptu,mam dynamicku podložku a teda aj ich použivam:-)
o ischiase som tiež vela čitala, ale tym že necitim tie križe teraz momentalne,preto mam tie dylemy,že či to vobec je tentokrat ta platnička.
čakala som ,že ked pojdem na tu mckenzieho
terapiu,tak tam mi jednoznačne povedia,čo to je,ale ani tam mi to nepotvrdili .ale zase dostala som nove cviky,rehabilitaciu,tak som rada,že som sa tu o tom dočitala a niečo nove dozvedela.
a hlavne som rada,že sa najdu ludia,ktori reaguju na problemy druhych,za to som naozaj velmi vďačna!

ema123

43) Ja som na operácii nebola. Som však rovnaká ako väčšina, keď mi bolesti prešli, cvičiť som prestala. Ale, naučila som sa žiť s tým, že si dávam na seba pozor. Stačí, keď robím väčšie upratovanie alebo sa chvíľu zohýnam v záhrade a hneď cítim zhoršenie. Takéto situácie sa snažím mať pod kontrolou, sledujem chrbticu a hneď nato použijem podložku pod kríže v posteli, alebo nejaké cviky, ktoré pomáhajú „zasúvať platničku“. Vyššie som písala o dynamickej podložke, na ktorej sedím v práci a robí mi veľmi dobre.

Veľmi ťa chápem, že psychicky zle znášaš, že neprichádza úľava. Prešla som si tým. Ale nevzdávaj sa. Lekár budú hľadať a skúšať, ale len ty sama vieš najlepšie aké máš pocity a kedy cítiš nejakú reakciu. Všimla som si, že dosť linkov, čo som dávala pred tromi rokmi je už neaktívnych. Skús hľadať na googli info o sedacom nerve (Sciatic nerve) alebo tiež ischias. Je to najväčší a najdlhší nerv v ľudskom tele a keď sa podráždi tak bolesť ide od krížov, cez stehno, lýtko až k prstom na nohách. Príčin jeho podráždenia môže byť veľa. Možno sama prídeš na to, čo práve tebe pomôže.

43

ema,tak som počitala ..aj som zabudla kolko hodin je -:)
aj vela inych prispevkov aj tvoje.
tak ty si na operacii nebola na štastie sa ti to podarilo dostat pod kontrolu cvičenim,spravne som pochopila?
ja momentalne cvičim každe 3 hodiny mckenzieho cviky,chodim na rehabilitacie a čakam na tu MR.
ja dufam,že to psychicky vydržim do vtedy kym vobec zistim,čo mi presne je.
čitala som v prispevkoch,že to velmi naruša psychiku.bolesti,nevedomosť a hlavne to že si človek nevie pomocť.
ja som zažila tie neskutočne bolesti,mala som pocit,že sa toho už nikdy nezbavim.najhorsie bolo ked nič nezaberalo ,nespala som ani minutu ani cez den ani v noci,nevedela som prejst ani na WC.ale asi som to lepsie psychicky zvladala jak toto,lebo vtedy som vedela,že je to platnička poskodena a chce to čas.
a myslim,že to čo preživam teraz je len nasledok toho,že ked je človeku dobre,tak si to nevaži.pretože ja som s az aposledny pol rok totalne vykašlala na cvičenie a na dostatok pohybu.stale som si hovorila,že ked prejde zima,tak zase začnem bicyklovat,cvičit.......no a zima este neprešla a ja som už začala po doktoroch chodiť?!

ema123

43) Ak máš bolesti v nohe a v chrbtici už nie, môže byť sedací nerv dráždený niekde inde a nie práve platničkou. Mala som podobný problém. Prispievala som tu niekedy v jan. - marci 2009. Skús si to vyhľadať. Moja hernia bola cca 4 mm a keď ustúpila, tak bolesti v nohe trvali. Sama som hľadala cviky, ktoré by mi pomohli. Tak som prišla na to, že mám stiahnutý hruškový sval, ktorý mi sedací nerv tlačí do otvoru v bedrovej kosti. Cvičením som ho roztiahla a bolesti v nohe prešli. Zároveň s tým som brala aj Lyriku, čo mi lekár predpísal na neuropatické bolesti. Neviem, čo pomohlo viac, asi najskôr kombinácia všetkého. V každom prípade pomalé odchádzanie bolesti v nohe (nervu) je spôsobené jeho poškodením a pomalým zotavovaním. Aj keď už bolesti odvtedy nemám, zvyknem do postihnutej nohy dostávať nepríjemné kŕče, čo som dovtedy nemávala. Ale to za chvíľu prejde, takže oproti pôvodnému stavu je to pohoda.

43

Ďakujem všetkym za reakcie.
cvičenie a pohyb mi pomaha ,to je pravda.
ale momentalne s tou nohou nemam žiadne zlepšenie ani tym cvičenim.
hned ako bude mat vysledky z MR, mam si dať urobiť aj cievne vyšetrenie.tak teraz ma stale prenasleduju myšlienky,že či to vobec je vsetko z tej chrbtice,či to neni cievny problem.doktor mi povedal,že bolesti a pocity ,ktore opisujem su špecificke aj pri jednom aj pri druhom probleme,takže bez vysledkov mi nevie ani on nič povedat.
a kamkolvek som s aobjednala,tak ma objednali pomaly až na leto!tak ja neviem,čo musi byt človeku aby ho vyšetrili aspon do jedneho mesiaca!
čo ine mi zostava?čakať!

miro70

PETERsro
no ja som po dvoch operáciach, cvičím poctivo ale prenasleduje ma bolesť síce znesiteľná myslím znesiteľná teraz, v minulosti by som si už niečo naordinoval...ale môj problém je však iný, v máji mám začať pracovať idem sa zaviazať tomuto štátu že budem makať dva roky a idem investovať do podnikania, rád by som veril mojej chrbtici ale keď čítam o problémoch ostatných nemôžem sa dosť presvedčiť o tom že u mňa to bude inak, predsa mám aj rodinu ktorú treba zabezpečiť...preto som sa pýtal aby som sa utvrdil že či je šanca...(v poslednej dobe sa sám seba pýtam načo nás teda operujú).

PETERsro

miro70: Pýtaš sa či sa nájde niekto, komu už operácia pomohla.. Práve som debatil s lekárom, som momentálne v Bojniciach v kúpeľoch. Tiež som sa túto otázku pýtal a bolo mi povedané - operácia pomôže drvivej väčšine ľudí. Nejde o to že človek po operácii pociťuje problém. Ide vraj o to, že samotná operácia dočasne zastaví, resp. spomalí proces, ktorý je nasledujúcimi rokmi nezvratný. Hlavu hore, onedlho ma čaká tretia, čo nás nezabije to nás posilní:-)))