Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Bosco

Miro 70 - stacionárny bicykel je OK. Mne bicykel odporučil aj taiwanský lekár, ako jediný a najvhodnejší spôsob cvičenia. Keď som sa vrátil tak som skúšal horský bicykel, ale v predklone v porovnaní so stacionárnym to nebolo ono. Ale hlavne som sa cítil po paréze nohy neisto a bál som sa že spadnem. Stacionár nemám, ale skúšal som ho v posilňovniach aj v kúpeľoch. Určite s ním nič nepokazíš, treba skúsiť, každý máme iný problém. Mne lepšie ako bicykel vyhoval Orbitrek, lebo do činnosti zapájaš aj ruky a pri cvičení nesedíš napr: - www.youtube.com. Stále uvažujem, že si niečo podobné kúpim.

malaanka

Miro70,dafne
ja tiež nemám bicykel,ale doporučovali mi ho na rehab. v nemocnici.A chcem si ho kúpiť.Normálny bicykel mi nedoporučovali pre otrasy,ale stacionárny áno.A hovorili,že treba taký silnejší a stabilnejší,nekupovať tie najlacnejšie.
Dafne
ako sa cítiš s odstupom času po liečení?

dafne

Ahoj Miro, ja zatiaľ nie, ale pýtala som sa mojej neurologičky, či môžem bicyklovať, tak nenamietala, tohto roku som ešte neskúšala,lebo je zima...plávanie mi tiež doporučila,ale v teplejšej vode...no kde na plavárni je teplá voda ??!!...odporúčila mi aj saunu...doma mám iba rodoped,ale to je ako bežky..tak ten neskúšam pre istotu, lebo ma bolia aj kolená a je tam záťaž...

malaanka

Ahojte
V piatok som bola na MRI driekovej chrbtice,výsledok bude v pondelok popoludní,potom napíšem výsledok.A ešte idem na EMG na overenie karpálnych tunelov rúk.
Miro70
ako dlho si čakal na termín do kúpeľov od podania žiadosti?

miro70

malaanka
aj ja som tu na 28 dní, keďže si po opke máš preukaz A a teda tých 28 dní...uteká to tu ako voda...

Bosco

Ahojte, dnes som sa naučil ďalšie cviky, mám ich cvičiť nasledujúce dva týždne. Sú pri nich minimálne posuny - roztiahnu sa platničky podľa prvého cvičenia a trochu sa pootočí chrbtica do jednej strany. Uvidíme, ako to dopadne, lebo rotačné pohyby mám zakázané. Je tu však minimálny posun a ak mi to nebude robíť dobre tak mám prestať. Roolie, držím palce písomky určite zvládneš, Nanenka, Trenčianske Teplice sú No 1 u môjho neurológa, hádam ti pomôžu. Všetci ostatní držte sa, nie sme sami hernie sú všade okolo nás. Poznám niekoľko nových prípadov z môjho blízkeho okolia. Mojej sestre zistili 9 mm L5/S1, na MRI to vyzerá strašne, ale zatiaľ bojuje konzervatívnymi metódami. Kamaráta, ktorý ma počas hospitalizácie chodil pozerať denne do nemocnice doviezli z lyžovačky z Rakúska s bolesťou nohy. Skúšal 2 x ozón pod CT, ale nepomohlo, noha stále bolí. Ďalší kamarát, keď videl v akom sme stave si dal urobiť v rámci preventívnej prehliadky CT chrbtice. Samozrejme s nálezom hernie, zatiaľ bez útlaku na nervové korene, ale je to ako časovaná bomba. Začínam mať dojem, že hernia je ako vírusové ochorenie a nakazil som celé okolie :-).

malaanka

Miro70
ďakujem.
Na budúci týždeň si budem podávať návrh na kúpeľnú liečbu.
Na koľko dní sa po operácii platničiek chodí?
Počula som,že aj na 28 dní.Vieš niečo o tom?

miro70

malaanka
ahoj....vo Veľkej Fatre je všetko bezbariérové,jediný rozdiel je napríklad v tom že niektoré izby sú zo sprchovým kútom a niektoré s vaňou, odporúčam ti Veľkú Fatru*** všetko máš pokope a sú tu dva obrovské výťahy, zo **** hviezdičkovej by si musela dochádzať podstatne väčší kus, lebo aj na stravu sa dochádza do Fatry***..........držím palce