Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

Miro70
zisti mi,prosím ťa,kde sú bezbariérové izby vo Veľkej Fatre.
Budem musieť ísť aj s mojim "mercedesom",takže schody nie.
Ďakujem

Roolie

Malaanka a Milka3

dakujem Vam baby za podporu. :))
Malaanka, je mi to luto, ze mas taketo problemy. Ale treba verit, ze to bude lepsie. Mne velmi pomohla aj ezoterika, zistovala som priciny na duchovnej urovni a aj to mi dost pomohlo. Nas stav nie je nezvratny, silou vole dokazeme zazraky.
Daj vediet ako si dopadla na MR hned ako budes mat vysledky. Kde Ti to budu robit?

Milka3 - zavolame si zajtra dobre? A ja som to rada pre teba urobila :) A inak treba tam dolozit k tej ziadosti o ZTP aj dokumentaciu od algeziologicky, aj jej by som vysvetlila zajtra situaciu, nech Ti napise tiez nejaky papier, radsej mat aj 20 papierov v ruke. A kludne aj ortopeda vybuzerujem nech napise papier. Na pondelok Ti drzim palce, a dcerke zelam vsetko najlepsie k narodeninkam :))
Vsetkych Vas pozdravujem. A zelam Vam krasny vikend. Ja mam uz zajtra dovolenku aby som sa mohla este ucit na skusky :)

Nanenka

... inak mne lekársky posudok na preukazy vypisoval všeobecný lekár a čerpal z mojej zdravotnej dokumentácie. Všetko bolo podložené kópiami vyšetrení za posledného pol roka. Ja som tam ale pridala aj iné vyšetrenia staršieho dáta, aby som zdokladovala moje zdravotné problémy.

Nanenka

Pozdravujem Vás všetkých.

Aj keď momentálne neprispievam, ale každý deň si čítam Vaše príspevky.
Mám dosť rušné obdobie, chodím po rôznych vyšetreniach a hlavne rehabilitácie mi zaberajú veľa času. Dokonca som 1. krát od operácie šoférovala, ale nebolo to bohviečo. Tá ľavá DK je oslabená. Ale ja jej pomôžem :-) a dúfam, že aj kúpele.

Nastupujem 9.5.2012 do kúpeľov – Trenčianske Teplice, liečebný dom PAX. Nebude tam niekto z Vás v tomto období. Ak áno, tak by som bola veľmi rada a mohli by sme sa stretnúť. Idem tam s kolegyňou, s ktorou som bojovala 1 mesiac v nemocnici po operácii. Vyhoveli nám a budeme aj spolu bývať. Boli tam veľmi ústretový, aj v termíne nám vyhoveli a aj v ubytovaní.

milka3
Čo sa týka preukazu ZŤP a parkovacieho preukazu, začala som to vybavovať. Momentálne mám informáciu len telefonicky, že mi schválili obidve žiadosti a že si mám doniesť 2 fotky. Síce „malaanka“ hovorila, že by mali byť 4, ale uvidím v pondelok. Mám si ich prísť prevziať a doniesť foto. Tak dúfam, že je to pravda.
Odovzdala som žiadosť o preukaz ZŤP a žiadosť o parkovací preukaz + lekársky nález, kde som musela priložiť všetky vyšetrenia - kópie (prepúšťaciu správu, MRI vyšetrenia, vyšetrenia od neurológa + interného (lebo sa liečim aj na vysoký krvný tlak) + urológa (pretože sa už 3 roky tiež liečim). To je všetko čo som odovzdala. Nič viac. Takže v pondelok keď to budem mať „v rukách“ na 100% až vtedy uverím. Veľmi mi pomôže hlavne ten parkovací preukaz, pretože keď sa niekam mám dlhodobejšie pešo presunúť, tak to aby som si nosila „rybársku stoličku“ :-) alebo posteľ, pretože ma chytajú „pichľavé bolesti“ a vtedy doslova zakričím a je mi jedno, či je niekto okolo.

S tým schválením je to rôzne, pretože mne napríklad minulý rok zdravotná poisťovňa zamietla návrh na kúpeľnú liečbu B a to mám problémy a liečim sa na moje krásne hernie od roku 1998. Zdôvodnenie bolo, že nie dostatočne. Takže k tomu asi tak. Tak som si potom zaplatila týždenný pobyt v Turč.Tepliciach ako samoplatca, pretože... (sa mi viac nepáčilo :-) kôli výške pobytu). Viete ako to myslím.

milka3, Roolie, malaanka ,držím Vám palce. Ja idem na kontrolné MRI 27.4. a na kontrolu aj s týmto MRI ihneď po kúpeľoch.

milka 3

Roolie
ĎAKUJEM že si super kamoška pomohla si mi a pomahaš stále asi mam nejakeho super anjela stražneho. A 16.4. 12 budem na teba mysliet a neboj dobre to dopadne ja idem 16. na kaudalny blok posledny a v ten den ma aj moja mladšia dcera 13 rokov takže je to určite štastný den.Ďakujem aj Vám všetkým ktorý mi davate rady velmi mi to pomaha lebo už som na nervy hlavne to čakanie na tu komisiu je hrozne hlavne ked nemate žiadny prijem .Ešte raz Vám všetkým dakujem som rada že je tato stranka

malaanka

Roolie
budem ti držať palce,ty to určite zvládneš.
Ja sa nemám veľmi dobre,pri predklone hlavy mám hneď elektrické výboje,stŕpnu mi ruky a stŕpnutie mi ostane.Vlastne skoro stále mám ruky stŕpnuté.Okrem toho mám problémy aj s nohami,ľavá je necitlivá a slabá a bolesti mám v pravej nohe.
Teraz v piatok 13.4. idem na MRI driekovej chrbtice.
Zatiaľ som na ozóne nebola,najprv absolvujem kúpele a potom sa uvidí.Možno ma bude čakať ďalšia operácia.Okrem toho ma bolia ruky,mám karpálny tunel na oboch rukách.
Ani sa mi nechce o tom písať,radšej budem pomáhať druhým.
Milky3
určite sa treba odvolať a treba tam dať všetky nálezy,ktoré máš a hlavne sa musí dobre vyjadriť lekár,ktorý ti napíše odborný nález.Najlepšie ortopéd,neurológ alebo neurochirurg.
Ja sama som bojovala o príspevok na benzín rok.A uspela som.Takže nevzdávaj sa.

Roolie

Milka3 a Malaanka

jasne, ze sa treba odvolat. Ved Milka ide 25.4.12 na MR krcnej chrbtice, sa nam to podarilo vybavit :) A tiez som za nedat sa odbit. Ak s tym mate niekto skusenosti, tak poradte ako na to. Ale odvolanie napiseme. Hned po 16.4. som Ti k dispo :) 16.4.12 mi please drzte palce, mam skusky v skole - pisomne :)

Nanenka, prosim porad ak s tym mas skusenosti, co treba na ten urad prace doniest. Vdaka.

Malaanka

niekedy zasnem aki su ludia k sebe necitlivi... A ozaj, Ty si ozon neskusala? Ako sa Ti dari?

milka 3

Malaanka
Odovodnenie posudkovej lekarky je: Pacientka po operacii chrbtice pre herniu disku pri kontrolnom MRI vyšetreni potvrdena reherniacia disku s poruchou statodynamiky chrbtice.Nema potvrdeny klinicky trvaly motoricky deficit na DK, ktory by vyrazne obmedzoval pohyblivost pacientky. tot zaver. A čo sa týka tých kaudalnych blokov tak nič moc akurat že v noci to boli o trošičku menej ale noha stale to iste. 16. 4 idem treti krat a poviem jej že naposledy a vyskušam tu ozonoterapiu.Lebo aj ta doktorka povedala že po tretom raze to u mladých ludi ma zabrat a ked nič tak bude lepsia asi vyskusat tu ozonoterapiu.

malaanka

Milka3
nedaj sa a odvolaj sa .Nanenka ti poradí,čo k tomu treba a aj s Roolie napíšte odvolanie.
Nečakaj na invalidný dôchodok,ako aj píšeš,to sú dve rozličné veci.
Aj ja som veľmi rozčúlená,že ti to nechcú priznať a naozaj sa netreba ničoho báť,Veď nemáš čo stratiť,keď podáš to odvolanie.
A ako sa cítiš po tých kaudálnych blokoch?
Držím ti palce.