Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

bianka117

Milka ak ti ešte môzem poradiť, po driekovej nastava problem aj s krčnou, ja som tak rok chpdila na rehabilitacie a nič nepomahalo, strašne ma bolela ruka. Vieš čo mi najviac pomohlo-masaze. Mam obdobie, ked ani neviem, že mam krčnu, ked mam potom zasa problem, tak masaze, alebo magnetoterapia. Ak to chcem urychliť, tak si idem predpisat myolastan. Treba cvičiť aj cviky na krčnu partiu. S bolavou nohou sa teraz trapim aj ja, tam si velmi pomoct nedokazem, tak skúšam. Dobre su kupele, ale na tie je narok az kazde 2roky. Drzim palce.

bianka117

Malanka, vôbec sa netrap nad tym, ze nemas MR pred posudkovou komisiou, pretože diagnozy sa nezratavaju. Ak si po operacii chrbtice, tak ich zaujima to a nie či ty maš problem s dalsou častou chrbtice. Ak si po 1. operacii, tak bud stastna ak ti daju polovičny, ak si čerstvo po operacii a mas problemy, tak ti na rok daju plny invalidny. Cely môzes dostať najskôr po 2 operaciach aj to s dlhodobymi problemami A k tomu musis mat problemy so zvieračmi.

milka 3

Malaanka

To odvolanie napišem ale to nebolo na socialne ale na urad prace ohladom ZTP a skusim to poslat az po tej komisii ohladom ID ak mi ho daju potom budem mat mozno šancu ale to nieje iste lebo mozes byt na ID a nedaju ti preukaz ZTP a naopak tak uvidim teraz hlavne som zvedava na to MR a v pondelok idem na tu komisiu a uvidim, len škoda že s toho MR krčnej nebudem mat ešte papiere ale ved uvidim.

malaanka

Milka 3
áno,točenie hlavy,závraty môže spôsobovať krčná chrbtica.
Som zvedavá,čo ti ukáže MRI.
Ja som bola na MRI driekovej chrbtic a mám posunuté dva stavce/okrem iného/.Neurochirurg mi doporučil vystužený driekový pás.
Milka,neboj,žiadny súdny lekár ťa do práce nepošle.Veď by si aj tak v kuse bola PN.
Budem držať palce,aj Roolie som držala,keď mala skúšku a dobre dopadla.
Podala si odvolanie na soc.?

milka 3

Malaanka

Ďakujem ti velmi pekne za radu lebo už mam strach že či ma vobec uznaju.Dnes mam strašne točaky hlavy som ako opita a všetko sa so mnou toči neviem može to byt z tej krčnej chrbtice? a aj ta noha čo čo ti budem hovorit ved to poznaš.... Ale ĎAKUJEM

malaanka

milka 3
zober si so sebou všetky papiere,ktoré máš-včetky nálezy a keďže ťa ešte čaká vyšetrenie tak ťa určite neuznajú PS.
Pri takých bolestiach by ťa mali hneď dať na inv.dôchodok.Veľmi sa sťažuj a povedz,že ako môžeš s takými bolesťami pracovať,nič nemáš doliečené a chrbtica už bude stále problémová.Viem ťa pochopiť,ja som chodila na komisiu každý rok a bolo to pre mňa veľmi stresujúce.
Ale ja verím,že určite ťa uznajú inv.
Držím palce a napíš ako ti to dopadlo.

milka 3

Bolesti mam stale a idu mi do celej nohy a teraz ešte aj ta krčná mi robi problemi citim sa už druhy den ako na kolotoči a aj ked dlho chodim tak mam strašne bolesti.

milka 3

Ahojte akurat som dostala predvolanie pred komisiu ohladom uznania invalidneho.Poradte mi prosim kto už to ma za sebou. Určite si tam vezmem papiere od algeziologičky aj posledne od ortopeda ale vysledky z MR krčnej budem mat asi až v stredu ale mam si zobrat aspon prefotené papiere od odtopeda ,že mam problemy aj s krčnou myslim tu žiadanku od neho.a poradte mi prosim čo a ako.Ďakujem Vím velmi pekne .Strašne sa bojim že ma neuznaju.