Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

miro70

ahoj všetci:
dnes som mal taký menší šok keď som bol už konečne na tej komisií že tých mojich 45% invalidity sa aspoň o 5 % posunie vyššie po tých dvoch operáciach a toť ..... keď som sa na to slušne ohradil tak pani mudr mi ukázala papiere na hodnotenie stavu...takže pri chrbtici bez operácie je rozsah od 35% do 50 % pričom po operácií od 35% do 45% ... že vraj operácia sa robí pre to aby vás vyliečili a nie aby sa váš stav zhoršil...tak ja len toľko som rád že žijem v tejto úžasnej krajine...ja viem že na to môže mať každý iný názor ale len ja viem ako je mne po operáciach ale s tým ja nič neurobím na mojich pocitoch nezáleží....

Roolie

Malaanka a Miro70

ja si zajdem po papiere k ortopedovi alebo neurologicke hned ako doriesim ozon a skusim teda pockat na termi, ktory dostane Malaanka. Ja by som aj tak nemohla ist na dlhsie teraz ako na tyzden ale aj to by bolo uplne uzasne, keby sme tam mohli byt spolu. Alebo sa nastvem a zaplatim si to cele sama a nebudem sa ja prosit poistovni, kym pracujem, viem si na to zarobit :))) ja tam velmi tuzim ist. A Malaanke by som aspon pomohla ked by nieco potrebovala a ze by tam nebola sama ani ona ani ja kym sa tam rozkukame :)

miro70

malaanka...keď budeš vedieť kedy máš nástup a aj tvoja kamoška nie je problém zavolať na recepciu a povedať svoju požiadavku, dokonca ak niektorá z vás by mala nástup neskôr dá sa posunúť nástup dopredu...nechcú len posúvať nástup na neskôr....a takých ako sme mi na 28 dní je tam asi najmenej, väčšina sú tam samoplatcovia na pár dní potom víkendový a tak...takže kúpeľný hostia sa tam strašne často menia a nie je problém sa dohodnúť..keď som tam bol ja, tak dosť ľudí si vybavovalo na pár dní na izbu svoju manželku alebo naopak....keď dostaneš papiere tak je tam aj tel.číslo...

Viktoria 3

malaanka
Na ozón neurologička spomínala buď Spišskú alebo Košice. Pôjdem sa objednať až o mesiac, pretože musím celý máj fungovať v práci. Ak by som to zvládla ísť na druhý deň hneď do práce, tak by som šla už aj dnes. Každý deň mám bolesti, až ma to nebaví. Robila som si nádej aj tým týždenným pobytom na fyziatricko-rehab. odd. Keď boli infúzie, a lieky, masáže.... bolo fajn, no potom som sa cítila ako rozbitá. Naučila som sa tam aj SM systém - cvičenie s lanami. Síce len základných 12 cvikov, no stačia. Cvičím ich 2x denne,cca 10 min. Na nete som videla ako vie pomôcť pri skolióze, a verím, že i mne pri hernii,koxatróze a migréne aspoň trošku zaberie. Treba to samozrejme cvičiť dlhšie.No ďalší pol rok sa už nechcem dávkovať liekmi. Viem, že ozón tiež nemusí byť zázrak... nádej umiera posledná.

malaanka

Miro 70
ale čo keď chceme ísť na liečenie dve spolu,ako si to máme zariadiť?
A ubytovanie vo Veľkej Fatre***,to mi nevieš poradiť,ako to zariadiť?

miro70

malaanka nie.....príde ti list s kúpeľov s dňom nástupu a papiere čo ešte potrebuješ od doktora....ďalej už nič neriešiš, v deň keď tam prídeš na recepcii už budeš mať nachystané papiere, náramok a kľúč od izby a samozrejme zaplatíš poplatky ktoré budu zvýraznené v tom papieri čo príde s kúpeľov...takže nemusíš absolutne nikde volať ani nikoho kontaktovať.....

Roolie

Malaanka

Miro70 Ti vyrobi co len budes chciet :) a Ty nam ho pomozes spropagovat dalej ked budes spokojna s vysledkom :)

Miro70 Tak nech sa Tvojej chranenej dielnicke dari :)
Aaaa dakujem :) za lichotku.

Malaanka, fnuk, asi nam to nevyjde, ze by sme tam isli spolu, ked Ty uz mas podany aj navrh. Ale aj tak to skusim pozistovat. A kam by sme to teda isli, do tyhc Turcianskych, nie? :))

malaanka

Miro 70
ak som tomu dobre rozumela,tak až mi príde schválený návrh,tak potom mám kontaktovať kúpele ohľadne ubytovania?
A odkiaľ si,ja by som potrebovala novú kuchyňu.
Roolie
mne napísal návrh neurochirurg,ktorý ma operoval a priateľka mi to zaniesla do poisťovne.
Tam som priložila lístok,kde chcem ísť a kedy.
Viktoria 3
kde ideš na ozón?

miro70

malaanka-neboj keď si si podala návrh na zdravotnú tak už len čakaj na odpoveď s kúpeľov, nemusíš nikoho kontaktovať pekne tam máš napísane čo máš doniesť aké papiere a kedy je nástup...to je všetko...a pekne si to tam uži :)
a podnikať budem vo výrobe nábytku tak ako to napísala Roolie neviem či som ešte niekde stretol tak pozitívneho človeka a ochotného pomôcť ako je Roolie ďakujem :))

Roolie

Este otazocka, zavrate mavam aj ja, snad to nebude krcna chrbtica, to zatial neriesim, ale nejake cviky sa daju niekde pozriet? akoze prevencia. vdaka za rady :))