chcem tehlicky a schudnut.....ako?

Príspevok v téme: chcem tehlicky a schudnut.....ako?
cloe007

caute :)
na zaciatok moje parametre-165cm vysoka, 60kg tazka, 17r stara =)
miery:
prsia-91cm, pod nimi-73cm; pas-73cm, miesto tesne pod pupkom(asi bedra-93cm; zadok-103cm; stehno-64cm
takze nazov temy vystihuje moje ciele..chcela by som za tri mesiace schudnut 10kg a mat na bruchu tehlicky...alebo aspon mensiu korytnacku...ale nechcem ho mat siroke..taky pekny stihly pas s korytnackou...vlastne chcem mat vsetky svaly pekne vyrysovane, ale hlavne mi ide o to brucho-stavka :) ... nechcem to len kvoli stavke, hlavne kvoli sebe..ale to brucho hlavne kvoli stavke...da sa to vobec? a co mam pre to urobit? a chcem cvicit doma..zabudla som podotknut..pomoze mi niekto? dufam, ze to nie je stratene..
a dakujem za kazdu rozumnu radu a prispevok :)

------------------------------
Zaujímavé články na tému www.zdravie.sk

ivuša

martin, nic nove pod slnkom, to som napisala v prvom prispevku, ale dakujeme, opakovanie je matka mudrosti...a nikto tu v tejto teme netvdil, ze jedenim vecer sa pribera, si si pomylil temu.. ale nevadi, sak mylit sa je ludske

barbinka

martin: ja ťa nepotrebujem o ničom presviedčať, aj tak si budeš ďalej vravieť svoje. len ja a určite ešte kopec ďalších ľudí, ktorí vykonávajú nejakú aeróbnu činnosť môže byť príkladom toho, že pri aeróbnej činnosti spaluješ tuky. len nechápem na čo sem chodíš každého poučovať, keď máš vytvorenú svoju tému, kde ťa tie baby žerú a rátajú si kalórie. tam im to rozprávaj kľudne a nás nechaj tak.

Martin_242

Prečo mi prosím vás neobjasníte, na čo telo primárne využíva uložené tukové zásoby?
Pretože tvrdenie, že aeróbnou aktivitou spaľuje telo tuky je nepodložené.
To by ste mali vedieť, že telo (za bežných podmienok) tuky nespotrebuváva na tvorbu mechanickej energie, na tento účel má krvné sacharidy, glykogén a svalovú bielkovinu.
Ale máte pravdu, závidím vám, musím sa ísť najesť, určite v noci priberiem nejaké to kilečko, potom mi poradíte, ako ho zhodiť.

ivuša

ked ja som prudko zvedava odial cerpal take mudrosti.. na margo nasich starych provesorov, mame tam 42 rocneho rpofesora, co je celkom uctihodne, za taky kratky cas...

barbinka

ivuša: kašli na neho. on si bude trepať svoje, lebo dvíha činky. tak jasné, že neuzná, že pri niečom sa dá spáliť viac ako pri jeho činkách. amožno len závidí, lebo behať by nezvládol.

barbinka

martin: ešteže ty vieš najlepšie akých som mala starých profesorov a aké staré publikácie to sú. na nete môže byť hocičo a kľudne si tým bludom ver. a vieš čo choď si do svojej témy počítať kalórie, to ti ide najlepšie. si strašne dôležitý, myslíš si, že vieš všetko, ale chýbajú ti základné poznatky. už si moc o sebe myslíš martinko, takže choď do svojej témy, tie baby ti to ešte žerú tieto tvoje bludy.

ivuša

ok, tak daj tie tvoje materialy, nech si to overim... odkial si cerpal ty tieto skvele najnovsie vedecke vyskumy? ..

Martin_242

Heeech tak to ste mi teda dokázali skutočnými dôkazmi, že som sa mýlil.
Jedna babka povedala...
Mimochodom, tiež som týmto nepodloženým teóriám donedávna veril, až to tu vysvetlil RNG.
Overil som si to aj z iných zdrojov a naozaj, mal pravdu.
Veď on je samozrejme úplný amatér, ako vravíte, netreba mať vedomosti, stačí, "že je to predsa úplne jasné".
Musím uznať, že ste ma presvedčili.
Čo tam po nejakých výskumoch publikovaných na internete, keď máte 30 rokov staré knihy a 70-ročných profesorov, ktorí zjavne toho o metabolizme tukov mnoho nevedia.
Inak voľakedy lekári radili dávať malým ďeťom pred jedlom poldecák tvrdého alkoholu, nechápem, že dnes to už nerobia.
Žeby výskum pokročil?
Načo seriózne výskumy, stačí predsa "zdravý sedliacky rozum" a je to!

Utekajte si kúpiť Karnitín, ten vám pri "pálení" tukov pomôže.

Ozaj a na čo vlastne telo potrebuje tuk?

ivuša

vsak ja uz som aj nasla dokaz...
Teraz sa musíme vrátiť k dôležitej informácii: sacharidy obsahujú 17,2 kJ/1 g. Ako je možné, že sacharidy obsahujú menej než polovicu energetického obsahu tukov? Nuž znovu trochu chémie: molekula glukózy obsahuje viac atómov kyslíka ako molekula hociktorej mastnej kyseliny. “Horenie” v organizme, pri ktorom sa uvoľňuje energia – to je reakcia kyslíka s molekulou substrátu. Pretože je v tukoch kyslíka menej, o to viac sa ho pri “horení” môže s molekulou mastnej kyseliny spojiť a o to viac energie sa uvoľní. (Preto nezabudnite: 1 g tuku = 38 kJ!)
takze este na obiasnenie, na to aby sa spalovali tuky, treba viac kyslika ako na spalovanie sacharidov.. postacujuci dokaz

barbinka

ivuša: však to je každému človeku jasné a nemusí mať ani žiadne poznatky. len martin akosi nie a nie pochopiť.