cisarsky rez

filipa

Tak hej, uvidim, ked na mna pride tuzba mat dieta, asi sa moj nazor zmeni, ale momentalne sa toho bojim - cisaraku, nie normalneho porodu. rolla ja ku doktorom chodim vzdy len na preventivky, v zivote mi nic nastastie nebolo, ja sa o seba bojim, tak sa o seba staram:) Mamka rodila nas tri baby klasicky a bolavo- neboli lieky na utisenie bolesti. Takze hej, mam strach nechat sa rezat, by som spanikarila, keby na mna esli so skalpelom. Ked mi manzel vybera triesku z prsta, tak sa tej ihly bojim.

age

no to je presne ako hovorit, ze nelubim spenat, ked som ho ani neochutnala....
ja som rodila a vravim svoj subjektivny nazor, ze je to krasne. kazda zena raz, skor ci neskor pride do veku, ked zatuzi mat dietatko a byt MAMOU, a bude ochotna obetovat aj tu trochu bolesti.

rolla20

filipa, ved kazdy ma iny nazor.Clovek si musi predsa aj nieco vytrpiet, predstav si zeny spred niekolkych storoci,...ako rodili, ked neboli lieky od bolesti ,anestetika a pod.Mne rezali jasna aj u zubara, aj mi pichali injekcie do ocneho svalu a stale zijem... predstav si keby takto rozmyslala tvoja mama, tak bys tu ani nebola.Ja vdacim mame ,ze som tu ,len som nemala tolko stastia a mam zdravotne problemy.Podla mna to uz v tvojom pripade nejde o bolest,ale len o strach a to je psychika-co je nieco uplne ine.Ok,mozno aj mna to bude velmi boliet,ale keby takto kazdy rozmyslal, tak svet by zachvilu vymrel

filipa

rolla no vidiet to nebudes, ale budes chodit po styroch od bolesti. Rozrezanie styroch vrstiev predsa boli...Mne v zivote nic nerezali, ani u zubara, mam bezchybne Zuby, tak sa toho bojim. Jedna zo sestier mala dva cisaraky, ze to velmi boli, najma, ked je to len s epiduralom, citis vsetko. Aj videla na strope. Prve rodila s uspanim.

filipa

Neviem, co je na tom krasne, to rozrezane brucho? To musi strasne boliet a aj boli. A na pohlad tiez brrr. Vdaka, nechcem deti, to by som musela byt na hlavu podstupit take nieco, ked to nepotrebujem.

rolla20

age- no aspon som sa nasmiala a dik. Sice ten zaciatok je neprijemny ,ale ved ja to predsa nebudem vidiet, inak povedane, nezavidim tym doktorom, ale potom ked vytiahnu toho maleho smudla, som uplne zabudla,co bolo predtym. No a kvoli tomu, ze ten zaciatok je taky hnusny, hadam neznamena , ze by som nechcela mat deti... Videla som aj prirodzeny porod a cisarsky rez sa mi zda lepsi...,ved aj tak si nenavybieram,ale aj tak chcem babatko a nech si tu kto chce hovori co chce,no nie?

age44

jaj prepac rolla, teraz pozeram, ze som sa preklepla - sectio cesarea
dala som a navyse
alebo si daj este C-section, alebo cesarean section alebo cesarean birth, ...
prepac este raz.
no, a pozeraj ake je to krasne.

age44

rolla, daj si sectio caesarea.
a nie je to vobec strasne.
su tam aj stvorcata, ako prisli sekciou na svet.
mne stale vyhrknu slzy, ked sa narodi maly zazrak, ci uz klasicky, alebo cisarskym, je to vzdy nieco krasne.