cisarsky rez

mamia

aknitka, pocity boli take, neviem, v tej chvili ked ide o dietatko zrazu nemyslis uz na seba, je to potrebne, tak to bude sekciou, bola som pokojna a bola som rada, ze som predtym na sekciu vobec nepomyslela, nic som si dopredu nezistovala a riadila som sa tym co mi povedali (odporucali umrtvenie od pasa dolu), vysvetlili preco, treba sa pytat, vsetci boli fajn, personal pozorny

akurat pri tomto umrtveni velmi vysycha v ustach (treba si pytat nech ti navlcia), myslela som ze hystercim a sucho v ustach mam z paniky, ze som pri celom tom zakroku pri vedomi :)
ak sa chces este pytat, napis mi na mail, nech tu nerozpisujem podrobnosti :)

sob rudolf

mamia, pekne povedané o tej predpôrodnej príprave. Myslím, že žene môže iba prospieť, ak sa k tehotenstvu a pôrodu stavia aktívne, skrátka neochabuje na tele ani na mysli:). Tehotenstvo (fyziologické) nie je choroba, to je stokrát opakovaná pravda. Aj keď zaťazuje organizmus matky, vždy sa dá skvalitniť zodpovedným prístupom k vlastnému telu i k bábätku, samozrejme s spolupráci s lekárom. Cisársky rez ako výsledok dohody s lekárom na podklade neopodstatneného strachu, prípadne pretlaku peňazí nie je dobrý nápad. No na to musí prísť každá mamina sama.

mamia

datelinka, tak ako hovoris.. no o neprijemnych, ci bolestivych porodoch, o kadejakych komplikaciach co sa mozu stat sa nahovori tolko, ze sa toho prirodzene bojime
a bojime sa aj toho co nepozname, tak sa na to pripravujme, dnes o kvalitnu predporodnu pripravu fakt nemoze byt nudza
mne osobne dost pomahala kniha od I.Stadelman: Zdravé těhotenství, přirozený porod - napisala skusena porodna asistentka, pomohla mi dost aj v sestonedeli

aknitka

mamia mňa by zaujímalo, že aké má žena pocity, keď je v kontrakciách, pôrod nepostupuje, dozvie sa že dieťatko má problém a ide sa rýchlo na sekciu. budem vďačná ak odpíšeš.

datelinka

mamia, sunny uz iste davno porodila. ale suhlasim, vzdy bol prirodzeny porod normalnou sucastou reprodukcneho cyklu a je to vzdy mensi zasah do organizmu ako operacne vedenie porodu. len ludia akosi spohodlneli...

mamia

sunny, nerob si z porodu strasiaka, zbytocne si vyrabas stres, ked sa toho bojis, porodit nejako musis a prirodzena cesta je na to najlepsia, kazda sa toho bojime ale sme to nejako zvladli, zvladnes to aj ty
mam za sebou dva porody, prvy prirodzenou cestou a druhy cisarskym pre nepostupujuci norm.porod -malo omotanu pupocnu snuru, v kazdom pripade sa to dalo prezit a nebolo to take zle ako sa hovori, snaz sa zachovat si pokoj a bude to dobre, stresom si to zhorsujes
keby som mala rodit dalsie, urcite prirodzenou cestou ak by nenastali nejake komplikacie

Yvanka

ahojte baby:))ja som po cisarke 10 mesiacov a velmi si pochvalujem.Rodila som v Irsku a tu je to uplne bezna zalezitost.Mam kamaratky co rodili na Slovensku cisarkou a lekari cakali az do poslednej chvile na zazrak kym ju zacali operovat.Ja som prisla do nemocnice rano o 4 a mala sa narodila 5:59.Mala som epiduralku a bol pri mne aj partner.Malu som dostala este neumytu hned na seba ku prsniku,potom ju zobral priatel kym mna zasivali.Cely cas sme ju mali pri sebe.Mala mala postielku pri mojej posteli cely cas a tak som ju mohla krmit kedykolvek na poziadanie.Nehovorim,bolesti su po cisarke,ale vsak je to predsa operacia,a zo zaciatku je velmi tazke zacat chodit,ale personal bol pri mne kazdu chvilu a sestry mi pomahali.Dokonca zobrali niekedy malicku aby som si pospala.Poporodna starostlivost bola fantasticka.Tu velmi davaju na vztahovu vychovu.Som stastna ze som rodila v Irsku a planujem uz 2. babatko:)

kraaska

hena tak to si asi nezazila ked sa ti hoji rana po vybere krcnych mandli,aj ja som po cisarskom,uz 4 mesiace ale tie mandle boleli viac ako rana po cisarskom!

hena369

ahojte.ja som po cisarskom 2 tyzdne,a musim povedat ze uz by som cisarskym neisla,strasne volaco aka bolest je potom,ale uz to je lepsie ak mate doma babo je to nadherny pocit ak mate otazky namna tak sa pitajte,baby nebojte sa nicoho:))