cisarsky rez

bocmanka

Uau same mudrosti si citam..kocky, az mi rozum zastavuje nad vasimi poniektorymi genialitami!!!Nezodpovednost je pisat kraviny,ktore som si prave precitala a nastastie sa nad nimi iba s manzelom bavime.Vzdy sme chceli tri deti a riziko podstupuje kazda zena ci pri jednom dietati,ci pri tretom,spontannom porode ci pri cisarskom reze.Dokonca moj svokor stal pri oboch,kedze je gynekolog-porodnik!S manzelom sa NEORIENTUJEME na bezhlave plodenie deti,ako bolo spomenute,obaja mame vysoskolske vzdelanie a dost vysoke pozicie,aby sme jednali ZODPOVEDNE.Antikoncepcia neprichadza do uvahy,kedze ju zo zdravotnych dovodov nesmiem...Tretie dieta nas proste zaskocilo,ale urcite by som si ho nedala vziat.V materskej knizke uz mam potvrdenu ziadost na sterilizaciu..Tak nech mi prosim nikto nehovori o NEZODPOVEDNOSTI.Okrem ineho neexistuje zakon,ktory by hovoril kolko porodov CISARSKYM REZOM zena moze mat! Je to na zvazenie.Deti su jednoducho uzasne a priviest ich na svet je rovnake riziko ako nepriviest...

lea

no ale je fakt necitlive ked zenu vo vysokom stupni tehotenstva strasis, tym, ze dve deti zostanu bez mamy. tehotne zeny su uz beztak citlive na hocijake malickosti, nieto este na taketo zle slova

petrusa

Netrpim schizofreniou, nie som alexandra, fakt nie. Inym deti nezavidim, som mlada baba a s manzelom deti predbezne este nechceme, pevne vsak verim, ze oplodnenie by sme zvladli:))) Len ked niekto vie, ze nieco je nebezpecne, je divne, ze do toho ide. Victoria ma nezaujima, nie je to clovek o nic inaksi ako ostatni, reagujem len na bocmankine obavy...Ked ich ma, nech nerobi deti, ako uz bolo spomenute.

lea

alexandra a petrusa, asi jedna osoba, nie je to skor tak ze Ty nemas deti, tak Ti vadi, ak ich maju ini. napr. Victoria Beckham mala 3x cisarsky rez a chcu mat este dalsie deti, tak aj tej by si to zakazala?

alexandra261

Bocmanka:
nehnevaj sa, ale podla mojho nazoru si velmi nezodpovedna, fakt prepac, ale ked si mala dvakrat komplikacie, tak naco ti je este aj tretie dieta? tomu nerozumiem, slovo antikoncepcia ti nic nehovori? alebo nieco v tom zmysle. Myslis trochu aj na tie dve deti, a na to tretie co sa ma narodit? ci len to robenie tych deti ta zaujima, lebo tak nejako to vyzera.Prepac!!! Uz len koli tym detom ti prajem, aby si sa zobudila.....

petrusa

bocmanka, to asi uz len na Slovensku robia pocas cisara celkove uspanie...Si nezodpovedna. Ked mas taketo rizikove veci, preco si sa dala na tehotenstvo po treti raz? Dve deti bez mamy...

bocmanka

Caute,moj prvy syn bude mat v decembri 6 rokov, mal komplikovanu polohu KP,tak sa narodil cisarskym rezom.Jeho mladsi brat mal zas omotanu pupocnu snuru,tak som sa nemohla otvorit a tak aj moj druhy porod bol cisarskym rezom. Moj druhy syn bude mat v januari 4 roky. Momentalne som v 36tyzdni tretieho tehotenstva a hoci ma nasa dcera uz hlavicku dolu/co predtym nebolo/ uz si nikto netrufa na spontanny porod.Tak sa psychicky pripravujem na uspavanie a verim, ze sa opat zobudim...Drzte mi palce.

lu

Ak nemate nikaje zdravotne indikacie na porod cisarskym rezom, takyto porod Vam na vlastnu ziadost nevykonaju!!!Je lepsie rodit spontanne-fyziologicky. Poporodne poranenia sa rychlejsie hoja, materske mlieko sa zacne vylucovat skor ako po porode cisarskym rezom.Bolesti su miernejsie.Ked si tak zoberiete do uvahy cisarsky rez,bolesti po takomto porode su silnejsie,ved lekar predsa reze a sije niekolko vrstiev tela!Nemudrujte a radsej sa lekara opytajte na ine moznosti,ako napriklad epiduralna analgezia(EDA),alebo chodte pravidelne na psychofyzicku pripravu na porod,kde sa naucite rozne techniky odputavania bolesti pocas prvej doby porodnej.Inak,porodne bolesti sa daju tlmit aj akupunkturou a pocas mojej praxe som sa stretla aj s takymto porodom.Pouvazujte a nestresujte.Zdrava zena zvladne fyziologicky porod na jednicku,ak je na to dostatocne pripravena.Drzim prsty a prajem vsetko dobre.

lea

Ja som citala, ze porody u ludi su tazsie a bolestivejsie ako u inych cicavcov, lebo hlava plodu je ovela vacsia v pomere k panve matky ako u ostatnych zvierat.