MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

lea

Ahojky martin, staviam sa do radu tych co ziadaju radu (no neviem ale mal by si si z tohoto spravit zarobkovu cinnost :)) takze moj problem je takyto asi o tri a pol tyzdna ideme s priatelom na dovolenku kde budem nutena dat sa do plaviek co by este nebol taky horor lebo by som hodila nejaku dietu LENZE mne odidu prve prsia, potom brucho a boky a nohy zostanu take iste len sa mi zhorsi celulitida (co uz je aj tak hrozna). Moja otazka znie aku aktivitu alebo posilnovanie by som mala zaradit a ako casto aby som mala cvicit aby som trochu spevnela, vies mojim cielom nie je ani tak schudnut (aj ked nezaskodilo by) ako dat to mlandrave sadielko dokopy :)zacala som cvicit brucho rano-vecer uz asi 2 tyzdne a uz vidim na bocnych stranach take ciarky takze som pozitivne naladena, joj len keby ten zadok stehna vyzerali atraktivnejsie.. dakujem za akukolvek radu..papa

Martin_242

vissna: Ahoj, bohužiaľ, zhodiť tuk len v želanej oblasti je nemožné, ak neberieme v úvahu liposukciu.
Sama si zistila, že vo vašej rodine majú ženy podobný telesný typ a pomalý metabolizmus.
Tu pomôže len dlhodobé/trvalé kontrolovanie jedál a pestovanie pravidelnej fyzickej aktivity.
nemusíš držať špeciálne diéty, tie sú k ničomu, stačí sa pravidelne približne každé 3 hodiny stravovať, skús si na každé jedlo vyrátať energetický príjem tak, aby boli raňajky najvýdatnejšie, posledné jedlo najmenej výdatné.
Celkový objem prijatej energie skús nasadiť na 5000 kJ denne a vyskúšaj, či bude stačiť.
nečakaj rýchle schudnutie, bavíme sa o mesiacoch či rokoch.
Vyhýbaj sa bežnému cukru a fruktóze (tá sa vo vyššom prijatom množstve premieňa na tuk), rastlinným rafinovaným tukom a samozrejme sladkostiam a sladeným nápojom.
Uprednostni kvalitné bielkoviny, komplexné sacharidy napr. z ryže, zeleninu, panenské (nerafinované) oleje, orechy - takýto tuk je potrebný a prospešný.
A pohybovú aktivitu zaraď každodenne, aby si nejakú energiu naviac odovzdala aj takto.

micike: Ahoj, veľmi zaujímavé, nakoľko podľa toho, čo píšeš, sa Ti aj napriek dobrej životospráve začal ukladať tuk v oblasti pása.
za jediný rok o 10cm v páse, to musí mať nejakú príčinu.
Ak v tom nieje zvýšená konzumácia jedla a opomenieme prirodzené pozvoľné priberanie vekom, musíš sa zamyslieť, či si neubrala v pohybe.
Sedavé zamestnanie tomu rozhodne nepomáha.
Opýtam sa: je to nové zamestnanie, alebo si len zmenila pracovnú náplň?
Mne to pripadá, akoby si proste už nevydala taký výdaj energie ako posledné roky, preto telo reaguje priberaním, aj keď podľa mňa priveľmi rýchlo.
Tie koláče raz za dva týždne by nemali byť problém, ak ich teda nezješ za deň pol kila.

work321: Ja chcem rýchlo a bez námahy zarobiť kopec peňazí a tiež neviem, ako na to :)
Podľa Tvojej informácie naozaj neviem, čo odpísať...

micike

Ahoj všetci- náhodou som na toto fórum narazila a vidím,že ,,Martin,, sa vyzná-tak poprosím o radu- mám 36rokov 2-3x týždenne behávam 5km+2x hodina step aerobick-/3 mesiace pravidelne/inak športujem už dlho-niekedy je pauza 2-3 mesiace,ale v podstate som aktívny človek.Po 35ťke si všímam,že sa mi začala robiť pneumatika okolo pása-varím zdravo -na vode ,papkáme kuracie masko a ryby,cestoviny-bez smotany,bez oleja bez zápražiek z bielej múky-veľa zeleniny....,chlieb a zemiaky nemusím,žiadne čipsy ani sladké vody-žiadne nočné jedenie-jediný hriech ktorý mám-neviem odolať koláčom-ale papám ich tak raz za 1-2 týždne-myslím si že keby toto niekto iný absolvoval môže konkurovať fitneskám.....čo robím zle? Kde by som sa mala obrátiť ohľadom stravovania-aby mi to ušili na mieru- myslím si že len tam bude pes zakopaný....potrebujem niekoho kto by ma zasvetil do správnej ,,stravovacej logiky,,-moje miery výška 167,68kg -98,87,102/pás mi od minulého leta vystúpil o 10cm-mám sedavé zamestanie -šport beriem ako relax....

vissna

Martin_242: Velmi by som chcela zhodiť v oblasti bokov. V rodine máme my zeny všetky tvar hrusky, teda máme moc siroke boky... aj napriek tomu... dá sa s tým nieco robit???? Uz ma fakt nebavi ten pohlad ked si davam rifle a vsetko je okej, len tie boky mi "pretekaju" cez okraj... :-(( Venujem sa ako-tak behu a bicyklovaniu, ale mam pocit ze to mi zostihlilo akurat nohy, nie tu partiu vyssie... Stravu sa snazim obmedzovat a jest co najzdravsie, ale mam pomaly metabolizmus...

Martin_242

Žiadne nízkokalorické jedlo Ťa nezasýti na tak dlhú dobu.
Na dlhú dobu zasýtia tuky, ktoré dlho ležia v žalúdku, ale sú aj najkalorickejšie.
To, čo robíš Ty je snáď ešte horšie, nacpeš do seba obrovské množstvo nekvalitných sacharidov, ktoré sa ukladajú do tuku, naviac Ti také množstvo jedla rozťahuje žalúdok.
Tak ňým jedením spomaľuješ metabolizmus a vlastne ho sama nútiš, aby všetku energiu prijatú z raňajok používal celý deň - teda si ju ukladá do tuku.
Takže ako odporúčam aj ostatným, jedzte každé 3 hodiny malé porcie zdravého jedla.
Inak to chudnutie nepôjde.
Kukuričné lupienky, musli a iný odpad posuňte tam, kam patria, teda do odpadkov.

kridka

myslela som si ......tak prosim ta co mi mozes poradit na ranajky co by ma zasytilo az do obeda,pretoze ja nemam cas sa najest do obeda,nieco co bude nizko kaloricke ale ma zasyti.dakujem

Martin_242

Ahoj kridka!
No, skonzumovať naraz 300g kukuričných lupienkov, to veru nieje práve vhodné, teda ak niesi 120kg chlap.
Len samotné lupienky v takom monožstve majú energetickú hodnotu 5000 kJ, čo je asi tak denná dávka pre ženu v diéte.
Predpokladám, že si ich zaleješ mliekom, či jogurtom + nejaké ingredienty, čo energetickú hodnotu ešte zvýši.
Okrem toho niesú kukuričné lupienky vôbec vhodné pri diéte, je to samý nekvalitný sacharid, treba si uvedomiť, že Corn Flakes je len obyčajný odpad bez biologickej hodnoty niekoľkokrát chemicky upravený.

kridka

ahoj Martin...chcela by som sa ta spytat na ranajky lebo ja jem najviac mozno aj 60% dennej davky na ranajky...vzdy cornflake alebo vlocky ale to vzdy takych 200-300 gramov...to potom taky 7-8 hodin nejsom absolutne hladna..a kedze som tych 7 hodin v skole tak ani nemam cas jest cize mi to vyhovujem.PS:ja uy potom nic take velke nejem mozno jablko,grep..a s tym si vystacim cely den a ktomu aj kazdy den sportujem..je to ok?lebo kazdy tu pise ze jedava tie cornflakes 10-30g...dik

Martin_242

Ahoj Tinka!
Hrianka určite diétnejšia nebude, nakoľko je to vlastne pečivo z bielej múky.
Pečivo sa celkovo nejako do diéty nehodí.
Ale jedna hrianka nikoho nezabije, určite stokrát lepšie ako tabuľka čokolády alebo vyprážaný syr :)