Syndrom drazdiveho creva

realistka3

pri tzv. syndrome dráždivého čreva väčšinou nikomu nič nenájdu ani na gastroskopii, ani na kolonoskopii, človek má v norme všetky krvné testy, aj imunologické a napriek tomu chudne a je slabý, nevie priberať...
Je dobré vynechať mlieko a mliečne výrobky, ktoré zahlieňujú. V akútnej fáze treba jesť skôr zapekajúcu starvu - suché pečivo, ryžu, atď a v kludnejšom období, keď stolice nie sú až také časté treba konzumovať vela vláknin, málo alebo vôbec žiadne sladkosti,vynechať múčniky. Takto sa to dá udržať na znesiteľnej úrovni. a samozrejme vyhýbať sa tresu. Keď už človek absolvoval všetky možné vyšetrenia u gastroenterológa, môže prísť do úvahy ešte psychiater, ktorý ale s tým veľa neurobí, maximálne predpíše lieky na ukludnenie, ktoré aj tak nepomáhajú. Vyliečiť sa to nedá, dá sa to len utlmiť.

corobit?

Ja som na gastro objednana koncom juna. Moje staznosti - bolest nalavo od zaludka nad pupkom - taka paliva, silna bolest, nevsimla som si, zeby to malo nejaky suvis s jedlom a potom casta stolica - je jedno, ci si dam na ranajky chlieb s maslom a caj alebo na obed maso...Vzdy po jedle musim utekat a stolica nie je velmi riedka. Neda sa povedat, ze to je hnacka, lebo takto musim ist na zachod 2,3,4x denne, viac nie. Co to moze byt? Som stihla az chuda a jem vela a nepriberam. Ale napriklad albumin-proteiny v krvi- mam velmi dobre, znaci to o tom, ze nie som podvyzivena.

[zruseny12]

MISQA
mlieko a mliecne vyrobky,ZAHLIENUJU...
ale ked nie si na nich alergicka a nerobia ti zle,tak myslim,ze len ked mas nejake problemi ako je chripka atd.v tomto obdobi-staci obmedzit mliecne vyrobky-nejest ich- aby nezahlienovali,inak take jogurty, acidko je len prospesne pre tvoje telo...

Misqa

caute, prve priznaky bolesti brucha sa mi objavili pred 3-4 rokmi kedy som bola chudokrvna .Doktorka mi predpisala lieky a po nich boli bolesti.Potom sme ich hned vylucili a krce sa objavovali raz za 3 mesiace a neboli take silne a intenzivne.Od Januara len chudnem a uz zomna ide vonku vsetko.Boli sme na vysetrenia v KE aj v Prahe nezistili mi vobec nic .Beriem lieky DUSPATALIN a pri silnych krcoch-zimnica,studeny pot,hnacka,teplota berem ALGIFEN .Chcem sa oyptat preco niesu vhodne milecne vyrobky??? Ked som bola aj na Alergickom vysetreni z krvy a niesom vobec na nic alergicka??? Dakujem

evica39

Súhlasím s Kiikou, najskôr Ti pomôže gastroeterológ. Z mojej skúsenosti - z ničoho nič som v 40-tke dostala príšerné hnačky, nijaké lieky na hnačky nezaberali. Bolo to neskutočné, nafúknuté brucho, bolesti, hnačky, hmotnosť šla dolu. Potom mi na gastr. ambulancii urobili biopsiu tenkého čreva, krvné testy a vyšetrením sa potvrdila celiakia. Po prejdení na bezlepkovú dietu tieto ťažkosti prestali, stúpli mi hodnoty železa, vápnika, bielkovín v krvi. Podotýkam, že v rodine nikto nemá toto ochorenie.

sssisssa

rng tak v tom mas pravdu ale co som mala povedat alergologicke ked ona vzdy s niecim na mna vyskoci. a keby som jej povedala ze chcem brat nejake doplnky nie lieky tak to si viem predstavit co by mi povedala a aj tak tieto lieky co teraz beriem mam ich na 2 -3 mesiace takze do vtedy asi nic nezmenim a z tych liekov mi nie je lepsie lebo nie su na to aby mi bolo lepsie ale aby som mala kr. testy v poriadku aspon ja to tak beriem.

Najčítanejšie články