Syndrom drazdiveho creva

[zruseny12]

tak mas pravdu,ze jeto drahe...
viem,ze nejde,ani mne NEJDE...ale opisala som ju z tej temi...VYHLADALA SOM SI JU V GOOGLE...
ta tema sa volala POTRAVINOVA INTOLERANGIA...alebo tak nejak...

sssisssa

maria ja s tymi potravinami skusam stale moje creva reaguju zle len na mlieko a syry, inac ked zjem hoc co je mi stale rovnako takze nedokazem uz spozorovat z coho mi tak je stale zle lebo mi je tak stale.
a co sa tyka tych testov ked dobre pamätam uz som to asi aj citala lenze to je asi moc drahe a to si dovolit nemozem.
mira ja som skusala jest take potraviny ako ryzu a vyhibat sa bielej muke ale to sa u mna nejak neda, som dost chuda a este obmedzovat sa v strave asi by som skolabovala.

[zruseny12]

sssisssa
tak to mas velmi tazke,ked vsetko je ok...podla vysledkov...
mozno to crevo,je v stresse,a preto takto reaguje.../ja to mam uz celkom ok,ale ked som v stresse,tak je koniec,ako keby som v crevach mala spendliky,alebo ostnaty drat...nenormalne bolesti a vtedy nemusim ani nic jest...dobre mi brucho neroztrha/
inak tu je jedna tema,kde niekto dal stranku,ze si mozes objednat testy na potraviny/na co si alergicka/neviem ci by ti to pomohlo,ale mozno je tych alergenov viac a lekari na vsetko testy nerobia...
skus sa sledovat po ktorej potravine,co ju zjes ti prichadza zle a creva hned reaguju,potom ju skus vynechat aspon na tyzden,po tyzdni ju zjec zasa a ked sa to bude opakovat,tak ju uplne vyluc z jedalneho listka...a tak nejak postupuj.../podobne som to robila ja kym mi nezistili,co vlastne mi je...ja som mala stastie,lebo uz viem presne,co mi je,na rozdiel od teba...ale toto,co ti radim,mi velmi pomohlo...a hlavne treba sledovat,co tie potraviny obsahuju...je to velmi tazke,ale inak sa nedopatras,co ti robi zle...ak uz ani lekari ti nemozu pomoc,je to jedina mosnost/
ked najdem tu stranku s tym testom tak ti ju tu napisem,len neslubujem...

- mira

Na diaľku sa ťažko radí, ale mohla by si skúsiť vynechať sladkosti vrátane ovocia, a zeleninku jesť dočasne len tepelne upravenú, obilné celozrnné kaše mierne osolené. Vyberaj dočasne len bezlepkové druhy, i keď nemusíš mať celiakiu, črevo sa musí zregenerovať - ryža natural, pšeno, kukuričná krupica a pohanka.
Na regeneráciu čreva je výborné kuzu, ktoré dostaneš v zdravej výžive. Spevní tenke črevo a zregeneruje klky. Je to posilňujúci škrob, ktorý môžeš dať pri konečnej úprave do zeleniny alebo do kaše, je bez chuti, ale mám vyskúšané na sebe, že pomáha.

[zruseny12]

dajte si do googla ZDRAVIE Z BOZEJ LEKARNE
mozno si tam najdete nieco na svoje problemi...
na stress je dobre pit aj caj z LIPY...

sssisssa

realistka3 presne ako pises vsetky testy v poriadku a ja sa mam stale rovnako. u mna je problem hlavne v tom ze mam hnacky na dennom poriadku a nikto nevie co mi je a este kvoli tomu sa mi objavili aj ine zdrav. problemy...
co sa tyka mliecne vyrobky vynechala som ich je tomu uz par mesiacov a nic stale rovnako aj ked co sa tyka imunolog. testov doktorka mi povedala ze som ale aj nie som alergicka na mlieko takze teraz vobec neviem co smiem a co nie. neviem co mam este urobit som uz z toho zufala :(

Najčítanejšie články