Syndrom drazdiveho creva

pomalypsycho

renata152: presne k psychickej stranke som sa chcela vratit, bo ta ma obrovsky dopad na travenie...fakt je, ze ked som v strese, je pomaly uplne jedno, ake zasady stravovania dodrziavam a byt pozitivny je dolezite, ale clovek je po rokoch stravenych na zachode, ked nic nefungovalo, jednoducho unaveny. cely moj zivot a myslenie sa tomu podriadilo...a teraz, ked si myslim, ze som nasla sposob, ako byt v pohode po fyzickej stranke, myslienky nepustia a jednoducho sa bojim...pripadam si ako uzivatel drog, ktory uz navzdy bude mat v hlave myslienku na davku. prajem si, aby existoval zazracny sposob, ako si resetnut hlavu a obnovit nadstavenia z doby pred 10 rokov, ked sa vsetko netocilo okolo casu potrebneho na cestu k najblizsej toalete...
mas nejake skusenosti s akupunkturou? ako to moze ovplyvnit psychiku?

RNG

oprava, ..probiotika neobsadia creva.,.
Dnes sa ponahlam, mame vecer program so vzacnou navstevou zo Slovenska a musim dokoncit jednu robotu dovtedy

RNG

Psychika ovplyvnuje vsetko, preto kontrola nad nou je jedna z najlepsich rad, ako sa dostat zo zdravornycxh problemov. Clovek sa musi naucit byt pozitivny.
Pod protizapalovymi nemyslim mlety koren kurcumy, ale silny vytaziok z nej, curcuminoidy v davke 3 x 1500 mg spolu s bioperinoim (10 mg) pre zvysenu absorbciu
Na to aby sa ti nasada parsto miligramov probiotik rozmnozilo az na kilogram, co plne obsadeny crevny system obsahuje musis zjest hromady mikrovlaknin. A pokial ti porviotika neobsahioa creva a nevytlacia skodlive mikroby produkujuce toxiny a zapaly z nich, nevides z IBS. Takze tie mikrovlakniny vo vacsich davkach su absolutne klucove.
Na Slovensku dostanes bezne psylium(jemne plevy z indickeho zrna), tiez inulin z korena cakanky, a mozno aj jablcne pektiny. Ine sa daju zohnat zo zahranicia, arabinogaslaktany ma napr cenove vyhodne Swansonvitamins.com a glucomanan je zatial dost novy,teda mimo Japonska, niet privela zdrojov lacnych v prasku, neviem ci ti ho zdroj, ktory som ja pouzil je ochotny poslat na Slovensko, vyrobca je Starwest Botanicals, pod tym to hladaj na Google.com
Inac je obsiahnuty aj v novom dietetickom "zazraku", pod nazvom Lipozene a besnou cenou.

renata152

"RNG"
Ďakujem za výklad aj linky. Len mi ešte napíš aké mikrovlákniny. Myslím tým výrobok. Inak som si myslela, že vláknina je dobrá pri zápche, lebo tam ju odporúčajú. Inak okrem lekármi určenej liečby som beriem Lactobacily swiss, začala som Roibos, kurkumu, B vit., Céčko, teraz skúsim aj to Calcium, lebo keďže nejem mliečne výrobky, mám ho nedostatok.
Ganaton zatiaľ musím jesť napriek tomu, že viem o nežiadúcich účinkov. Ten ma ale dostal z najhoršieho a zatiaľ sa ho bojím vysadiť. Nemám stavy, kedy som nemohla napchať do seba ani kúsok rožka.
A čo sa týka Ursofalku, myslíš, že ten mi môže robiť problémy so stolicou? Ten mi pomohol v čase, keď som sa v noci budila so žlčou až v krku. Všetky tieto lieky užívam asi 5 rokov a preto som rozmýšľala či by som ich postupne nemala znižovať až do vysadenia, ale čím prírodným ich nahradiť?
A chcem sa opýtať na Tvoj názor. Podľa Teba psychika do akej miery ovplyvňuje trávenie? Občas si myslím,že po rokoch čo som začala mať problémy už som si ich sama vsugerovala. Rozmýšľala som aj nad akupunktúrou čo sa týka psychiky, ak by t s ňou súviselo.

RNG

Inac cokolvek v tele sa moze "zvrhnut" a na to aby vyoperovali polyp este nemusia amputovat cely zlcnik.
Ale tak im je to jednoduchsie, tak pre co by sa babrali...
Ja mam roztok mikrovlaknin(arabinogalaktany, glucomanan, obcas aj modifikovane citrusove pektiny a inulin)) rozpusteny v moje flase vody, z ktorej si podchvilou glgnem. Telo treba zavlazovat a preplachovat, tak popritom si doplnam aj mikrovlakniny, vitamin C a rozne ine podla potreby doplnky, tiez nesladene ovocne koncentraty/koncentrovane stavy pre obsah antioxidantov v prirodnej forme.

RNG

Ganaton/itoprid je chemikalia s plno postrannymi ucinkami, preto napr nie je schvalena ani v USA ani v Britanii a inde. Naviac najnovsie do toho pridavaju aj protikyselinove chemikalie(protonove pumpy) ako keby samotny itoprid nemal dost skodlivych nasledkov. Pozri napr
www.mims.com
kde uvadzaju plno skodlivych nasledkov, vcitane hnaciek
Traviaci system nepotrebuje neprirodzene patentovane chemikalie(tento je z firmy Abbott), ale prirodne stimulatory pohybu a absorbenty, ako mikrovlakniny.
Co sa tyka alergii na mliecne produkty, velmi dobre ich riesia doplnky enzymov, ktore pomozu stravit vsetky zlozky mlieka, najdes ich pod nazvom ako Dairy enzymes. Dokonca brane na prazdny zaludok odmoria telo od uz absorbovanych zloziek mlieka.
Ursofalk(ursodiol) vobec neneutralizuje zlc, len ma lytholyticky(kamene rozpustajuci ucinok), tym, ze z nich vytahuje cholesterol. Viac na
www.rxmed.com
Takze neviem , pre co ti to lekar predpisal, ked tvoj problem je reflux, co je plynami z criev potlaceny/obrateny pohyb jedla z dvanastornika do zaludka.
Tam predsa pomoze nieco, co absorbuje zlc a prenesie ju dalej do criev, tj stimuluje motilitu/peristaltiku. A to robia mikrovlakniny, ked ich beries v dostatocnom mnozstve.
A tiez kyseliny a enzymi, ktore podporia travenie a absorbciu, kde sa bude tvorit podstatne menej plynov a roznych hnilobnych toxinov. A samozrejme obcas treba nasadit aj kvalitne probiotika a podporovat cely zivit ich rozmnozovanie branim dostatku mikrovlaknin.
V nasej sucasnej potrave je ich primalo, casto pod 10 gramov a telo potrebuje uz aj podla beznych lekarov 35 gramov, podla mnohych az 50 gramov vlaknin a najma mikrovlaknin denne.
Ale kedze mikrovlakniny patria do potravin a potravinovych doplnkov, neocakavaj od svojho lekara, ktory je skoleny len na patentovane lieky, ze ti s tym pomoze.
Ber 10 az 20 gramov s pol litrom az litrom vody, cely zivot. Jedno jablko obsahuje len 3 gramy mikrovlaknin(pektiny) a uz to samotne mnohym hiatalny reflux podstatne znizilo.
Ale ja radim podla mojich lekarskych zdrojov brat ovela viac, a aj sam to beriem pravidelne.

renata152

RNG. vidím,že sa fakt vyznáš. Študuješ tráviaci systém?
Chcem sa opýtať, ak mi budeš vedieť logicky vysvetliť. Mám duodenogastrický reflux po cholecystectómii. Žlčník musel von, mala som polyp, takže sa mohol zvrhnúť. Jasne, že k tomu stres...atď. A odvtedy je moje trávenie o ničom. Dostala som Ganaton /bez neho to nejde/ ten mi fakt potravu posúva, takže už nemám ten hrozný pocit kameňa v žalúdku a nemožnosť vopchať do seba aj kúsok rožka. K tomu som dostala Ursofalk / kyselina ursodeoxycholicová/, čo neutralizuje vytečenú žlč v žalúdku. Len teraz mi nie je jedno jasné. Chodím na WC každý druhý deň 1-2x len predtým mám kŕče a stolicu mám redšiu, možno kašovitú, ale žltšiu. Môžem si dávku Ursofalku znížíť, ale aj zvýšiť. Len mi nejde do hlavy, žltá stolica by asi mala byť pri zníženom vylučovaní žlče, či nie? Čítala som, že by žlč dáva stolici tmavú farbu.
Bola by som šťastná, keby som sa mohla najesť všetkého ako kedysi.

renata152

Pre "chorecrievko", aj ja mám okrem Duod.- gastr. refluxu aj alergiu na mliečnu bielkovinu. Vyše roka som nejedla žiadne mliečne výrobky z čoho som nešťastná. Takže nad korbáčikmi a pod. len slintám. Ale mliečne bielkoviny sú aj v doboškách a iných výrobkoch, takže to sa nedá úplne vylúčiť zo stravy. A najhoršie je ako mne povedali, že je minimálne 200 alergénov a to sa nedá vytestovať. Mne kázali písať denník a sledovať kedy mi bude najhoršie. Ale to sa nedá povedať, ktorá potravina mi skutočne vadí, keďže za deň toho zjem viac a kým to prejde trávením tak môžem rozmýšľať úplne ned kažou jednou zložkou potravy, ktorú som zjedla.

pomalypsycho

Renata152 a Chorecrievko : Prekladam pre obe, bo je tam dolezita zmienka aj o Magnesiu.
Mnozstvo kalciovych doplnkov obsahuje velky obsah magnezia, co nie je absolutne napomocne pokial mate hnacky, nakolko ich moze este zosilnit. Pani odporuca Caltrate 600 Plus s vitaminom D a mineralmi vo fialovo-bielej krabicke (toto som si presne kupila aj ja, ale ako som uz spominala, nie som si ista, ci to dostat aj na slovaci) . Hlavne je vsak kupit nieco s podobnym obsahom latok a nie znacku, tak tu ho mate:
- Calcium 600 mg (to by malo byt vo forme calcium carbonate)
- Vitamin D 400IU
- Magnesium 50 mg (nie viac)
- Zinok 7,5 mg
- Med 500 mcg
- Mangan 1,8 mg
Urcite konzultujte s lekarom, pokial uzivate nejake lieky.
Na zaciatok polku tabletky s kazdym jedlom, by mala stacit na zastavenie atakov hnacky, avsak casom si davkovanie mozete upravit podla toho, ako Vam to bude sediet. Ona uziva tabletku s kazdym jedlom (to som ja robit nechcela, ked som nasla max. davku dve tabletky denne).
Chorecrievko: to bola prva vec, ktora ma napadla, ked som zistila, ze sa musim zaregistrovat  Mimochodom, preco sa citis stale unavena? Spravne stravovanie je jedna vec, ale ked poriadne nespim, moje telo mi to oplaca tak ci tak...ci je to nedostatok zivin? Myslis, ze by sa to dalo zmenit? Pitie kavy Ti pravdepodobne vobec nepomaha...
RNG: Vdaka

RNG

Chore crievko, 20 gramov mikrovlaknin, probiotika a silne enzymi, tj nie panzytrat ti to mozu vyriesit.
Panzytrat ma aktivitu
25 000 IU lipazy, tj spracuje 25 gramov tukov
22 000 IU amylazy, tj spracuje 22 gramov sacharidov
a 1250 jednotiek proteazy, tj rozlozi 1,25 gramu bielkovin
A sacjharidov jes iste aspon 200 gramov, bielkovin 30 gramov, tj je to uplne nedostatocne. Akurat na tuky by to mohlo byt dost, keby si brala denne aspon 3 tie tabletky.
Ale ked nemas v zaludku dost kyselin, tak vsetky mikroby, co dostanes s jedlom sa ti v zaludku rozmnozia a prejdu do criev. A su medzi nimi dobre probiotika ale aj rozne skodlive. A ked nemas dostatok enzymov, zostane ti nestravenych a neabsorbovanych hromada potravy pre rozne parazitne kultury, ktore produkuju toxiny z coho sa zapali crevo.
Ale myslim, ze zbytocne pisem, lebo sa riadite radami svojich lekarov, co ponukaju chemicke lieky, zastavenie tvorby kyselin, antibiotika, potlacanie imunity tela a mizerne enzymy a este mizernejsie probiotika.
A korunu tomu nasadi tzv "bezzvyskova dieta" tj ziadne vlakniny, mikrovlakniny, a ine prebiotika, tj probiotika sa nijak nemaju sancu rozmnozit, vytlacis skodlive mikroby z criev a vyrobit obranne latky a tak vyhojit creva.
A vobec nehovoria nic proti cukrom, ktore zivia candidy a plesne v crevach, co tiez prispieva k IBS.Tie su v "bezzvyskovej diete" zahrnute a to hojne.