Syndrom drazdiveho creva

batavya

ahojte, uz som sem davnejsie prispievala, nechce sa mi tu opisovat, chcem sa vyjadrit k tomu lepicolu, mala som aj ten obycajny aj lepicol plus aa nevidela som medzi nimi a obycajnym psylliom rozdiel.. A este ja som teraz doma nezamestnana a za ten cas som v pohode, dokonca by som chcela aj schudnut. Minule som sa aj odvazila dat si v meste zmrzlinu, a to som domov potom cestovala busom pol hodinu :)

chorecrievko

RNG, a nejedna sa uz potom pri tych zrastoch o crohna? ci to je bezny dosledok neliecenej celiakie? lebo mam kopu znamych uz co maju bezlepkovu dietu, ale nikdy nemali nejake vaznejsie traviace problemy, skor len zistene na zaklade nizkej hladiny zeleza v krvi, kratkodobej hnacky a pod.
a este by som prosila o Tvoj nazor na produkt Lepicol (psylium s probiotikami) kupila som si teraz pre zmenu, len neviem ci to nie je len predrazene psylium..
a este keby ste mi poradili nejake kvalitne nepredrazene aloe na nasom trhu, nemozem teraz objednavat z usa.. Dakujem

RNG

crievko, kyseliny a enzymi su schopne vyriesit aj alergiu na mlieko, a teda aj ine alergie.
Chia do polievky nezmeni chut nijak vyrazne
Ten "rosol " na zrnkach su prave tie rozpustne celulozy/mikrovlakniny, co ochranuju crevne steny, absorbuju toxiny a zivia probiotika.A zaroven znizuju glycemicky index , tj cukry sa absorbuju pomalsie a postupne, dokonca cast sa neabsorbuje a to je podstata tej "dietnosti". Naviac je to zrno bez lepku/glutenu, tj vhodne aj pre ludi, co maju problemy s lepkom,dokonca aj celiakov.

chorecrievko

Pomalypsycho, tak v skratke k tej hlave: vsetko sa to zacalo niekedy v 18tich, hnacky, chudnutie, nafukovanie.. hanbila som sa s tym ist k lekarovi, takze organizmus dostal zabrat, takmer som skoncila na infuzkach. nam to vypuklo naraz s otcom, ale on skoncil na operacii (mal zrastene creva, takze neviem ci to bola len celiakia). po nasadeni diety som sice trosku pribrala, ale zaludocno-crevne problemy neskoncili nikdy. pridala sa aj alergia na mlieko (na ostatne potraviny testy nerobili). mam problemy hlavne bezprostredne po jedle: hned musim na wecko (+ brucho ako kamen, problemy s dychanim..) a takto ma to otoci aj 5-6krat :( ..za tie roky jasne, ze to s hlavou porobi vselico, ja som sa s tym nikdy nezmierila, hanbim sa, mam pocit, ze ludia okolo mna sa o nicom inom nebavia len o mne.. a samozrejme ze bez chlapa :),dovolenky radsej ziadne, len doma.. a roky utekaju a ked vidim, ako to vsetko okolo mna rodi, na nalade to ozaj neprida. len si ozaj neviem predsavit, ze by moje dietatko bolo v tom hnoji, co mam v tele...
cize na psychologa ak nie psychiatra!

pomalypsycho

renata152: v prvom rade gratulujem k tym trom kilam! spolubyvajuca to len da do vody a vypije to, ked je to napucane...ja som si to primiesavala do shaku alebo posypala na vcerajsiu pizzu, ked uz som ju vazne musela mat...nedavala by som to mocit, ako fazulu, jednoducho len pridala uz do hotovej polievky. Chuti to dobre, ale nijako vyrazne to nemeni chut toho, k comu to pridas.

ak sa to zrovna pouziva na chudnutie, tak mozno len preto, ze to funguje rovnakym sposobom ako psylium - ked potrebujes ist na zachod castejsie pojdes, ked to potrebujes obmedzit, tak bude...jednoducho to dodava rovnovahu v celom procese travenia...

drz sa...

renata152

RNG, Pomalypsycho
O chia som už počula aj ho videla a bola by som aj skúsila, len kamarátka si ho dávala do vody a ono jej napučalo. Vyzeralo to ako rôsol a vraj je výborné na chudnutie. Potrebovala by som ho kvôli vápniku, ale bojím sa, že by moje tri kilá ťažko nadobudnuté šli dolu. Aké s ním máte skúsenosti?
A počuli ste niečo o Stévii?
Budem teraz asi od rána do večera pchať do seba bylinky, musím sa konečne dať do poriadku.
Pridala sa mi ešte obličková kolika a piesok, že by som mohla mať aj súkromnú pláž.Už ma to nebaví, že stále niečo.
Ako 100-ročná babička.
Preto chcem aj tú akupunktúru.
RNG a keď dávaš Chia do polievok, mení to nejako výrazne chuť tej polievky? A ešte predtým to dávaš močiť do vody ako napr. fazulu pred varením?
Kúpila som si Inulín, Aloe. A ešte si asi pozháňam Chanca Piedra na tie oblice.
Len neviem, či to všetko, keď do seba napchám sa nebude medzi sebou "biť"?

RNG

Chia/salba/salvia hispanica je drobne zrnko, obilnina, pestovana v Peru a inych latinskoamerickych krajinach, povodne velmi vcenena Inkami ako "jedlo bohov". Ma vysoky obsah ochrannych mucinov, bielkovin, mineralov,omega 3 olejov a extremne nizky glycemicky index. Nehovorim, ze je to zazrak, ale je to blizo neho.
Samozrejme je to ale jedlo, tj neberie sa to v miligramoch ale na deka. Zatial je dost drahe.
Ja si to prisypam obcas do polievok, znacne to zahustuje. A tie rozpustne muciny v supke su obzvlast dobre na creva.
Semeno musi byt pripravene(ciastocne odmocenie vo vode,) lebo ma povrch pokryty horkymi alkaloidmi.
Na trh dochadza obvykle uz takto upravene.

pomalypsycho

renata152: nemam ho diagnostikovane...dlho som sa odhodlavala vyhladat pomoc - najskor som si myslela, ze to zvladnem sama, neskor ma desilo sa pohnut z domu, bo som stravila vacsinu casu na zachode (prehnalo ma kludne 6-8krat kazdy den)...nakoniec som bola u svojej doktorky, ktora sa vzhladom na moju podvahu zamerala akurat na otazky typu „aj grcas?“ - mala ma za bulimicku...isla som sice na kolonoskopiu nasledne, ale vsetko bolo v poriadku (aspon podla casti, do ktorej sa dostali). Mimochodom, rozhodne kolonoskopia nie je nic, co by si clovek potreboval absolvovat kazdy den, ale ani to nie je take desive...viac som sa vsak u lekarov neukazala – odradil ma ten pristup mojej obvodnej...
Jem aj surove jablka. Najma preto, ze som nechcela skoncit na vsetkych vyzivovych doplnkoch sveta. Postupne som sa snazila zaradit do stravy vsetko nevyhnutne, i ked su potraviny, ktorym sa stale snazim vyhybat. Zostala som akurat na calcium (polka s kazdym jedlom) a psylium (prave v tej neochutenej, prirodnej forme a najma s niecim, co by ma mohlo poslat na zachod, napr. si ho primiesam do kakaa). Este som sa nedostala k tomu, aby som riesila tie enzymi...asi dufam, ze uz ani nebudem musiet.
Inak som si dnes na skusku kupila „Chia seed“. Malo by to mat podobne ucinky ako psylium, akurat ma zaujal aj obsah proteinu, ktory to ma...Poznate to niekto? RNG? Mimochodom, ak som sa Ta hocijakym sposobom dotkla, tak ma to mrzi. Nic, co pises, nie je zbytocne. Mala som skor na mysli psychicku cloveka, ktory musi tolke roky zit s chorobou...ze aj ked to dostane urcitym sposobom pod kontrolu, niekde v podvedomi je to navzdy zakodovane. Kazdopadne si vsak idem vyhladat co uvadzas o strese. Dakujem.
chorecrievko: Snad si teda niekedy najdes cas napisat ten svoj pribeh...