Syndrom drazdiveho creva

RNG

Medzi postrannymi skodlivymi ucinkami uvadzaju u Ganatonu(itopride) aj hnacky/diarhea
en.wikipedia.org
Tvorenie zlce sa da zvysit napr sylimarinom, co je odporucane pri poruchach pecene.Su aj ine, ako korene pupavy, articoky, cierna redkovka a podobne. Ale na sylimarin , silny koncentrovsny vytazok zo semien bodliaka(ostropestrec mariansky/sylibum marianum/milk thistle)je aj protokol dr Berksona, ktorym vyliecili rozne problemy pecene, otravy hubami, poranenia, poskodenia chemiou ba dokonca aj hepatitidy, vcitane "neliecitelnej" Hep. C
Ursofalk/ursodiol tak isto uvadza medzi moznymi skodlivymi ucinkami aj hnacku/diarhea. Takze neviem....
www.ehow.com

Ja by som sa sustredil na doplnenie kyselin ,enzymov, plno mikrovlaknin a obcas, najma po hnacke si nasadit kvalitne probiotika. Tym si rozhodne nic nemozes poskodit, len napravit.

renata152

RNG
Chcela som sa Ťa opýtať na názor. Linky ohľadom Ganatonu a Ursofalku som si pozrela a ďakujem. Viem, že Ganaton je škodlivý. A chcela som sa Ťa opýtať, či je podľa Teba možné, že by práve Ganaton /aj keď mi žalúdok naštartoval/, mohol mi teraz spôsobovať hnačky? Keďže podporuje pasáž žalúdka. Mne ich predpísali s tým, že aj Ursofalk aj Ganaton môžem užívať neobmedzene, t.j. aj do smrti. A takisto, keďže stolice mám žlté /čo som čítala, že je v nej málo žlče/, či aj nedostatok žlče môže robiť hnačky. Rozmýšľala som, či by som ich nemlala znížiť, alebo vysadiť. Len ako zvýšiť produkciu žlče s tým, aby išla správnym smerom a nie do žalúdka?
Ak Ti niečo napadá, prosím Ťa poraď.
A chcela by som aj Tvoj názor na Aloe Vera.

RNG

Pocit kamena cv zaludku=nedostatok kyselin a preto to tam jedlo kvasi a hnije. To [produkuje toxiny a telo sa ich snazi zbavit hnackou. Takze tu nevidim ziadny vplyv psychiky, ale len nedostatok kyselin, z toho premnozenie hnilobnych kultur, ktore ti zrejme uz obsadili do znacnej miery aj creva.
Hnacky z psychiky su caste u extremne nervoznych ludi a daju sa odstranit roznymi metodami proti stresu, viac najdes cez Google.sk pod mojim nickom a slovom stres.
Uvadzam tam mechanicke, meditacne aj doplnkove adresovanie stresu

renata152

Pre Pomalypsycho
Chcela som sa ťa opýtať, či Ty máš syndróm dráž. čreva aj diagnostikovaný kolonoskopiou? A ako to u Teba prebieha, alebo prebiehalo? Ja som na kolono nebola a ani moc po tom netúžim. Mne sa to všetko začalo refluxom a tým, že z ničoho nič bez nejakého tažkého jedla ma prehnalo a vtedy sa mi zastavil aj žalúdok a nedostala som do seba ani hlt. Ako som začala s liekmi, ktoré mi predpísali to trochu prešlo a ten pocit kameňa v žalúdku prešiel.
Ale začalo ma preháňať asi tak, že z ničoho nič ma oblejú poty, dostanem kŕče do podbrušia a musím bežať. Preženie ma raz, potom možno po hodine znovu. Asi tak 1-2 razy týždenne. A škŕka mi v bruchu tak, že to aj susedia musia počuť. A stolicu nemám vodnatú, ale skôr kašovitú a žltú. Tak neviem, či tej žlče vôbec mám dosť, keď žlč vraj farbí stolicu.
Tú presnidávku vyskúšam. Ty už môžeš aj jablká- myslím tým surové?

pomalypsycho

renata152: presne si to vystihla...zafixovavanie si niecoho v podvedomi a nasledne odmietanie (ci uz opodstatnene alebo nie), tlak, ze musime vzdy vsetko zvladat na 100%, nech sa deje cokolvek(a mozno su to len privysoke naroky na seba same)a ten STRACH...
zdrava zivotosprava a celkovo zivotny styl je urcite zaklad, len na nom treba stavat dalej...uz mam slubene meditacne cd, tak to planujem vyskusat...
tajne som dufala, ze je v Australii...kazdopadne, dopredu vdaka.
ozaj, tiez som na istu dobu jablka vymenila za banany, bo mi prisli "bezpecnejsie". Vratila som sa k nim vlastne vdaka RNG, na zaciatku vsak najma vo forme presnidavky.

renata152

RNG,POMALYPSYCHO úplne súhlasím s tým čo píšeš enzýmy..atď. A snažím sa to všetko dopĺňať / musím zohnať ešte tie mikrovlákniny/, ale psychika a trávenie idú ruka v ruke spolu.
Pavlovov reflex je príkladom. Keď si raz moje podvedomie zafixuje, že mi niečo ublížilo, začne to odmietať. Napíšem príklad. Jablká som jedla celý život. Raz som zjedla jablko a bolo mi dosť ťažko 2 dni. Doteraz 100% neviem, či to bolo samotné jablko, alebo kombinácia jadél, ktoré som jedla, ale ostalo mi zle, keď som dojedla TO jablko. Odvtedy jablko nemôžem, napriek tomu, že som sa dyla vytestovať a nie som naň alergická, aj napriek tomu, že jablká všeobecne podporujú trávenie. Takým istým príkladom spojenia psychiky a trávenia je aj nasledujúci príklad. Mám skúšku, alebo idem na vyšetrenie z ktorého mám strach/strach a tréma - psychika/. Samozrejme ma aj dva razy preženie napriek tomu, že nič predtým nezjem.
Samozrejme záleží na type a povahe človeka. Vo všeobecnosti, čo poznám ľudí okolo mňa. Typ pomalší, totálny vegeťák, z ničoho si nič nerobí, nemá problém pribrať, práve naopak a hlavne môže zjesť "koňa aj s kopytami" a nič mu nie je. A druhý typ ľudí / kde zapadám aj ja/. Stále v pohybe práca náročná psychicky aj fyzicky / nesmiem sa pomýliť bez ohľadu či som vo forme, alebo nie/, vo dne aj v noci. Okrem toho domácnosť. Neexistuje u mňa aby som niekde meškala - skrátka "musím stíhať". A časy ako pomalypsycho -jedlo v behu na dva razy. Žiadne vychutnanie, málo spánku, do toho životné problémy aké občas stretnú väčšinu ľudí a skončila som ako som skončila. Na rovnako ako pomalypsycho 45 kg pri výške 164 cm, so strachom sa najesť, alebo sa niekam ďalej vybrať. A za tých asi 10 rokov rozmýšľanie nad potravou, či mi nič nebude a väčšinou aj ak mám na niečo veľkú chuť si to radšej nedám, lebo mám STRACH. Keď vidím kamarátku, u ktorej pri jedle počujem len toto neľúbim, toto neľúbim... A ja by som ľúbila všetko.
Takže jednoznačne psychika s nami niektorými riadne máva. Enzýmy, kyseliny, vitamíny a všetko ostatné doplníš. Ja sama sa snažím, preto som aj na tomto fóre a čítam Tvoje rady aj rady ostatných a som rada, že tu sa niečo nové dozviem ohľadom výrobkov a skúsenosti ľudí, ktorý majú problémy ako ja.
Len som si tým istá, ako písala aj pomalypsycho, že nielen strava a doplnky, ale aj spôsob života, životné tempo sa musí zmeniť a spomaliť. A u nás dlhšie trpiacich aj skutočne odblokovať negatívne zážitky, ktoré sme s trávením prežili a máme ich kdesi v podvedomí.
Ten doktor je kdesi na východe /Japonsko, Čína alebo tam kdesi/. Keď príde určite Ti napíšem. A po konzultácii s ním určite ju vyskúšam. Uvidím len ako mi poradí, či si dám napichať body, čo sa týka orgánov /ako napr. črevo, žalúdok/, alebo sa bude dať urobiť nejako stres a psychika.
A hypnóza by bola čo sa týka psychiky úplne super, len v mojom okolí sa žiadny dobrý psychiater, čo by sa ňou zaoberal nenachádza. Skúšala som kedysi autohypnózu. Naštudovala som si knihu a skutočne Ti odporúčam. Ak máš pred spaním 1/2 hodinu čas. Skúsiť sa dostať do tej hladiny alfa. Stav asi taký nespíš, ale ani nie si hore. Také akési úplne vyvetranie hlavy. Postupuješ podľa knihy a do dvoch týždňov sa to naučíš. Používala som túto autohypnózu, keď toho bolo veľa mala som ťažko chorého otca o ktorého som sa starala, potom jeho smrť. Skrátka mala som dosť zlé veľmi stresujúce obdobie. A boli to problémy, ktoré sa nedali hodiť za hlavu.
A teraz občas ju pred spaním praktizujem. Výsledok je, že som taká uvoľnená a oddýchnutá. Takže aj autohypnoza je fajn.
Len na to, čo mám v tej hlave zakonzervované z tých tráviacich problémov by to asi nestačilo. Taký profík v autohypnóze nie som.
A mám jednu otázku Aloe Vera a črevá. Skúšali ste to? Ak áno, je nejaký efekt?

pomalypsycho

RNG: s tym sa neda nesuhlasit a vazim si vsetko, co tu pises (vdaka tebe som zaradila do stravy aj psyllium husks), ale mam pocit, ze znacne podcenujes psychicku stranku veci...

renata152: Rozumiem, co sa snazis povedat...
Tiez uz sa s tym potykam aspon 8 rokov. Myslim, ze som zacala mat problemy, bo si moje telo povedalo, ze mi vsetko spocita...skola, nie jedna praca, neustale cestovanie, nepravidelne jedenie, nehovoriac o tom, co a ako som sa natrieskala, ked uz som sa k niecomu dostala...naozaj bolo nacase spomalit, len toto bol zasah pod pas. Istu dobu som bola na sucharoch a aj tak som stale cakala kedy poletim na zachod...Doslo mi, ze nejdenie nie je cesta (pad na 45 kg bol vazne desivy)a trvalo, kym som sa naucila jest vyvazene (nechcela som sa dopovat tabletkami viac, ako by bolo nutne a teda vsetko, co je mozne ziskavat zo stravy), ze potrebujem mikrovlakniny, probiatika a hlavne objavila calcium...ze spat 4-5 hodin tiez robi svoju zlobu.
Ludia nie su stroje a vsetko, co preziju ma dopad na ich psychiku, niekto sa vyrovnava s tym co mu je nalozene lepsie, niekto potrebuje casu viac. Myslim, ze aj v pripade IBS, nie je mozne sa jednducho rano zobudit a byt to stare ja z pred 10 rokov. Niekde v podvedomi to uz je zakodovane. Telo je jednoduchsie liecit ako mysel...
Rozmyslala som uz aj nad hypnozou, len mi pride, ze tomu cloveku musis doverovat a musi naozaj vediet, co robi, bo to moze narobit este vacsie skody...predsalen je to take zahravanie si s ludskym podvedomim a kto vie, co vsetko moze vyjst na povrch. A urcite to musi byt psychiater.
Ta akupunktura znie zaujimavo. Daj, prosim ta, vediet, ked budes vediet viac. Inak a kde v zahranici sa ten clovek nachadza?

RNG

Tie tisice zivin, co clovek potrebuje a nedostane z jedla, ked ma zle travenie a absorbciu nie je mozne doplnit. Len niektore sa daju docasne doplnat, ale travenie sa musi napravit.
A opakujem este raz(az do blba) travenie je vec dostatku
kyselin,
enzymov,
mikrovlaknin a
probiotickej flory v crevach
Pri spravnej probiotickej flore sa tam nemozu tvorit toxiny, ktore vyvolaju zapaly criev = IBS

renata152

"Pomalypsycho"
Hneď ako sa ten doktor vráti, určite hneď pôjdem za ním a popýtam sa do detailov. Ak akupunktúra bude vhodná v kombinácii psychika-trávenie, tak to vyskúšam.
Strašne rada by som sa najedla toho, čo sa roky bojím dať do úst. Bez toho aby som bála, či ma chytí spodok brucha, alebo vrch.
Určite napíšem ako je to presne podľa odborníka s odstránením takýchto problémov akupunktúrou.

renata152

"Pomalypsycho",Ja mám tráviace problémy nejakých 10 rokov. A za roky sa to stále zhoršovalo. A je mi jasné, že každý človek má v dnešnej dobe stresy. A nejde o len o to, či sú väčšie, alebo menšie, ale aj o to, že každý človek má psychiku inak citlivú. A aj syndróm dráždivého čreva je podľa mňa z väčšej časti psychicky podmienený. U mňa to bolo odjakživa asi tak, že keď so mala stresovú situáciu /napr. strach/ nemohla som sa nejesť a prehnalo ma. Potom sa pridružili problémy s trávením, ktoré boli asi dva roky funkčné, teda vyšetrenia negat. Takže zdravá podľa výsledkov, ale navonok som vyzerala tak, že už by mi boli doporučili aj pobyt v nemocnici a infúzky. Na ďaľšom GFS mi už zistili reflux. Niekedy som sa bála zjesť už aj suchý rožok. Pritom množstvo ľudí, ktorí majú reflux sú bez liečby, jedia kompletnú stravu a je im síce zle, ale len občas.
A po čase som si všimla, že keď som niečo zjedla, čakala som, kedy mi začne byť zle, alebo kedy pobežím na WC. A aj sa tak stalo. Ale potom som zistila, že keď som bola veľmi zaneprázdnená, tak sa nič nedialo. Neviem, či to dobre vysvetľujem, ale zhrniem to.
Vypadá to tak, že všetky moje problémy a trápenia čo som zažila z trávením mám zakódované niekde v podvedomí a stačí nejaký podnet ohľadom trávenia a priamo to moje podvedomie mi spustí nejaký tráviaci problém. Ako podmienený reflex.
A viem, že hypnóza by mohla pomôcť odblokovať, len nepoznám človeka, ktorý by skutočne vedel hypnózu. Najlepšie psychiater.
No a čo sa týka akupunktúry psychika sa dá stimulovať.Ale aj funkčné poruchy /dráž. črevo/ sa vraj dajú odstrániť Poznám človeka, ktorý je lekár a dlho bol v Číne, kde sa naučil akupunktúru a je v tom dobrý. Len momentálne nie je na Slovensku a ja mám práve nad tým dilemu, či z hľadiska akupunktúry sa mám zaoberať orgánom, alebo psychikou. Preto som sa pýtala aj na názor: psychika - trávenie.
Inak akupunktúra na alergiu je výborná.