Syndrom drazdiveho creva

chorecrievko

A TOTO TU JE AKOZE ODKEDY LEN PRE REGISTROVANYCH?!?!?! och ako sa len rada delim o svoju mailovu adresu niekde, kde pisem, ako chodim 350krat denne na zachod!
Pomalypsycho, ak by sa dalo, aspon strucny, vecny preklad toho calcia (nechodila som na anglinu:), ze co si mam pytat v lekarni. Panzytrat berem aj ja uz zo dva roky a ano doplaca sa stale viac a stale viac mam pocit, ze mi je na dve veci :(. Skusam vsetko rad-radom, ale ono sa to vrati vsetko spat Cloveku je trocha lepsie, nieco zje a je tam kde bol a stale sa to nabaluje: podrazdenost, unava, vycerpanost..
Mam zo dva roky problem s takym divnym kyslastym zapachom tela (teda dufam, ze okolo mna neodpadavaju ludia, snad to take zle nie je) neviem z coho to moze byt. Niekde som citala, ze kofeinove napoje sposobuju divny puch a bohuzial kavy pijem dost (viem, ze by sme vobec nemali), kedze sa neviem od unavy ani udrzat na nohoch. Alebo to moze byt intoleranciou na ml.bielkovinu?? (obcas do niecoho dzobnem:( .. alebo candida?

RNG

Panzytrat je vytazok z prirodneho pancreatinu, kde zdoraznuju najma zlozku lipazu.
Zvieraci pancreatin, podobny ako vylucije nas pankreas, ale ma zlozenie potrewbne na travenie vsetkeho , nielen tukov. Preto odporucam ovela lacnejsie prirodne pancreatiny, kde zlozky na travenie bielkovin sacharidov aj tukov su v harmonii, tj dostatrocne kazda reprezentovana, bez zasahov farmaceutickych spolocnosti.
Cisla USP a IU ukazuju, kolko prislusnej latky v miligramoch je dany enzym schopny rozklozit. Napr 50 000 USP amylazy rozlozi 50 000 mg sacharidov=50 gramov. Co sa tyka pancreatinu, dnes sa vyraba koncentrovany, 4 x az 8 x, tj napr jeden z ponukanych enzymov firmy Source naturals, obsahuje 8 x 750 mg pancreatinu= 6000 mg ekvivalent. Kde jedna kapsul;a mapr ma aktivitu proteazy(bielkovinny enzym) az 100 000 USP, tj je schopna rozlozit az 100 gramov bielkovin. A pritom napr iherb ju predava za $0,11 za kapsulu. Su samozrejme aj ine, slabsie, su aj mnohozlozkove enzymaticke prostriedky rastlinne, fungalne, ktore sa tiez oplati pouzivat na precistenie tela od roznych moznych zamoreni. Ja napr pouzivam Digest Platinum rano na prazdny zaludok a niekedy s velkym jedlom.
Na nafukovanie zo zelenin a strukovin je najma enzym alpha galactosidase v davkach 750 GAIU a viac, definitivne to potlaci extra vetry z tychto potravin.
Kombinaciu tohoto specifickeho enzymu a pancreatinu ma napr firma Jarrow, ako vyrobok Jarrozymes plus, mozem potvrdit ako "strukovinovy fanatik", ze to naozaj pracuje.Tiez je to celkom cenove pristupne, pozri napr v iherb.com alebo mhealthdesigns.com, kupony na zlavu pre prvonakupcu najdes napr na rng.nazory.eu na pravej strane
Toto nema byt reklama, len informacia, kde sa co da zohnat kvalitne, ucinne a nie pridrahe. Inac mozete si to najst aj cez Google.com ked viete aky produkt specificky hladate. Cenu sa totiz casto menia a clovek si musi davat na peniaze pozor. Oni maju take male ale rychle nozicky a ked na ne nepozeras, tak ti utecu ani nevies ako, hahaha

renata152

Pre "Pomalypsycho". Určite si zajtra kúpim Calcium a začnem ho užívať, pretože Calcium sa vstrebáva v čreve, takže to má logiku, len by som sa ešte chcela opýtať či k nemu užívaš aj Magnézium a ak áno tak či s nejakým odstupom? Surové jablko ja nemôžem, len kompót, je mi po ňom ťažko. Vlastne strašne veľa vecí nemôžem, lebo okrem napr. strukovín, ktoré mi nerobia dobre, nemôžem žiadne mliečne výrobky, mám na ne alergiu, takže jesť by som jedla, ale už mám tak obmedzený jedálnik, že som z toho chorá. Inak čo sa týka enzýmov ja mám predpísaný Panzytrat, dá sa kúpiť aj bez receptu len je dosť drahý. Obsahuje amylázu, proteázu, lipázu, pankreatin. Mne pomohol v tom, že predtým som mala každú chvíľu problém niečo zjesť, lebo som navyše mala pocit kameňa v žalúdku. Len liek je izolovaný z bravčových pankreasov, takže ak neješ bravčové neviem, či by si vyskúšala. Papaín dostať aj samostatne ako výťažok z papáje. RNG Ti určite bude vedieť poradiť aj výrobky na rastlinnej báze.
Som rada, že som našla Tvoj príspevok, lebo"obyčajné" calcium by ma nenapadlo a skutočne to vypadá, že to môže super fungovať.

pomalypsycho

RNG: prave mikrovlakniny, probiotika v kombinacii s jablkom fungovali len ako zmiernenie a z dlhodobeho hladiska nemali taky ucinok v aky som dufala...ak by si mi vsak napisal viac o konkretnych enzymoch a kyselinach, rada sa dozviem nieco nove a budem vdacna (viem si predstavit, ze uz si to tu pisal x-krat, ale nejako sa pre mna obcas vytraca prehladnost)...

renata152: prave pani, ktorej prispevok som zdielala, zacala mat tieto problemy po tom, ako jej vybrali zlcnik...spytaj sa svojho lekara, ci by si mohla kombinovat lieky, ktore uzivas s calcium a urcite by som to na tvojom mieste skusila.
s nicim som nemala take dobre vysledky ako s calcium. stale si musim dodrziavat urcite zasady vo svojom stravovani, ako: neprezierat sa (a teda ja ked jem, tak najradsej vela...kedysi to nebol problem, moja vaha sa vzdy pohybovala pod 50kg), samozrejme ovocie, zelenina (snazim sa vynechavat strukoviny), obiloviny a najviac sa osvedcuje ryza(hlavne sticky rice-neviem ci a pod akym nazvom to dostat na slovaci), ryby alebo morske plody aspon raz denne (som pseudovegetarian dlhe roky a ine maso by som do seba nedala, zistila som vsak, ze aspon takto naozaj musim) a i ked som prestala jest syry, hlavne teda vsetky tie plesnive, ukazuje sa, ze mensie mnozstvo tvrdeho syru v jedle ktore preslo tepelnou upravou je celkom v pohode. co sa snazim je pit mlieko alebo zjest maly kelimok jogurtu s biokulturami, bo som sa bala, aby som sa uz fakt nerozpadla...pokial teda jem s rozvahou a vzdy pocas jedla si dam calcium, som v pohode...pocujes to klopanie na drevo? ;)

RNG

Inac "lieky" co casto,lekari predpisuju uplne zastavia vyrobu kyselin, co robi presny opak liecenia choroby z nedostartku kyselin.
Ale znizi to symptomy, tak sa to pouziva, hoci sa tym choroba vlastne podstatne zhorsuje casom.

RNG

Hiatalny reflux sa da upravit mikrovlakninami Tie do seba nasiaknu zlc a vynesu ju z tela von. Plno ludi ma velku ulavu uz len zjedenim jedneho jablka tesne pred spankom.
Celkve travenie je ale vec kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik. Kazdeho treba dost, inac su problemy.
A zacina to casto nedostatkom kyseliny, lebo to umozni kvasenie a hnitie uz v zaludku a tak sa do criev dostanu rozmnozene skodlive mikroby. A tam vyrabaju toxiny,vyvolavaju zapaly a potlacia aj nase uzitocne probiotika.

Ale moze to byt niekedy aj nasledok premnozenych virusov, alebo z roznych liekov, napr accutane/roacutane/isotretinoin sposobuje IBS dost casto.

renata152

Chcem sa aj ja opýtať, kto máte skúsenosti s IBS. Ja mám po vybratí žlčníka dlhé roky problémy s trávením. Zistili mi návrat žlče s dvanástnika do žalúdka a tým aj jeho chronický zápal. Som na liekoch, lebo inak sa to nedalo. Posledný asi polrok mám redšiu kašovitú stolicu sfarbenú dožlta raz za dva dni 1-2x. Predtým mám kŕče v črevách. Bude to dôsledok toho zlého vylučovania žlče, alebo to môže byť IBS ?
Inak som odjakživa typ, že keď mám stres, alebo strach tak ma preženie. Ak by to bolo IBS čo je na to dobré?

RNG

IBS treba vyliecit, nie len zmiernovast priznaky. Kluc k IBS je zamorenie criev(a teda aj tela) a zle travenie a probioticka flora tym znicena. To vasetko sa da doplnkami napravit, v prvom rade doplnenie kyselin, mikrovlaknin a probiotik. Pripadne aj rozne enzymy, ktorych chore/zapalene creva nevyrabaju dost, a to da moznost premnozeniu roznych skodlivych kultur zijucich z nestravenych zloziek v crevach=zapaly.

pomalypsycho

ahojte,

s IBS bojujem uz asi vecnost. bolo obdobie ked som pomaly nic nejedla a predstava, ze mam ist von bola pre mna nocnou morou. citanie prispevkov od ludi, ktori sa potykaju s rovnakym problemom bolo dost odlahcujuce a teda, ze som si nie raz poplakala...i ked som nasla sposob, ako zmiernit priznaky (naozaj vyvazena strava v pravidelnych intervaloch, neprejedanie sa, probiotika atd.), nic nefungovalo dlhodobo a ked som v strese som stratena uplne nech robim cokolvek. dostala som sa vsak k foru, kde odporucali kalcium...dovolim si zdielat tento prispevok a i ked som si nie ista, ci je mozne na slovaci kupit zrovna tu spominanu znacku, urcite to stoji za pokus...pokial nezabudnem zjest polku tabletky s kazdym jedlom (ranajky, obed, vecera-doporucena davka je totiz max.2 tabletky denne)alebo nemam obzieraci den, som v pohode a jedine s cim este musim bojovat je len moja hlava, ktora ma nuti planovat kazdy jeden krok mimo domu (esteze v Au su toalety na kazdom kroku, dokonca s toaletakom, takze sa mozem citit relativne "bezpecne" a v konecnom dosledku byt bez ich pouzitia)...tak tu to mate, vybrala som to podstatne, bo uz tak je to dost dlhe a ak bude potreba a zaujem, kludne to prelozim:
This is what has helped me for more than 7 years (since 1998) with almost daily attacks of urgent DIARRHEA. Calcium is known to be constipating so if you are that IBS type do not take it. Here is the what and how to take the calcium information if you suffer from DIARRHEA Calcium is an OTC supplement we all do not usually get enough of. No Rx needed to purchase this.

A lot of the calcium supplements contain a 2 to 1 ratio of calcium to magnesium. Magnesium is not helpful for us with DIARRHEA only causing more in most cases. So do not purchase this combination. It will only make things worse.

The most success has come for using any formula of calcium supplement that is like Caltrate 600 Plus with Vitamin D and Minerals in the purple and white box.

There are other things to consider. If you take any other meds check the side effects and also check
with the pharmacist to see it taking calcium will interfere with you other medications and how you might take them.

The only side effect is at the beginning of taking the calcium you may have some gas or indigestion but this usually goes away soon after taking a regular dose for a few days as your body adjusts to the added calcium.

Starting with 1/2 tablet doses with each meal will lessen this problem and it may be enough to control
the DIARRHEA attacks without making you constipated. Constipation can be a problem so be careful not to take too much.

I must take 1 tablet with each meal and the DIARRHEA does not come back if I miss taking it I get DIARRHEA.

I started with Caltrate 600 Plus with vitamin d and minerals and it does seem to make a difference
in the ingredients of calcium... This one seems to do the best job for most. You can buy other store
brands of calcium with the same ingredients that work just as well but they need to have the same ingredients.

It is important to use a calcium that is as much alike as the Caltrate brand. Let me list the ingredients:

Vitamin D 200 IU
Calcium 500 or 600 MG (This should be calcium carbonate form)
Magnesium 40 MG
(No more than this amount because magnesium will cause you to have DIARRHEA but because calcium is constipating the magnesium helps to counter act that effect)
Zinc 7.5 MG
Copper 1 MG
Manganese 1.8 MG
Boron 250 MCG.

The dose you take with each meal is not the dose that is helping you at that meal it is the prior ones that have time to works their way through you system to soak up excess bile and water in the intestines.

drzte sa...