posilnovanie stehien!!!!

Martin_242

Mŕtve ťahy s veľkou činkou.
To je ale cvik, ktorý treba naozaj vedieť korektne vykonávať po technickej stránke, inak si spodnú časť chrbtice namiesto posilnenia poraníš.

Martin_242

Behanie vnútornú stranu stehien takmer neposilňuje.
Za účelom zosilnenia, prípadných svalových prírastkov je vhodné navštevovať posilňovňu minimálne 3-krát do týždňa.

tinuska

aha,dakujem. ja som zacala behavat asi pred mesiacom a pol, a to mi neposlinuje vnutornu stranu stehien vobec? a ako casto by som musela chodit do tej posilky, aby bolo vidno nejake vysledky?

Martin_242

tinuska: Táto debata je pre všetkých, nieje to súkromná debata.
Adduktory stehna posilníš, ako som tu už písal na špeciálnom stroji v posilňovniach.
Na celkový objem stehien sú vhodné drepy.
Napríklad aj chôdza hore schodmi dobre posilňuje stehná a nohy celkovo, skúste si pár krát vybehnúť 13 poschodí :)
Takisto bicyklovanie do kopca je na nohy vhodné.
Asi najúčinnejšia forma na posilnenie vnútorných stehenných svalov je jazdenie na koni, to už ale odbáčam...

tinuska

prepacte, ze sa vam tak votriem do konverzacie, ale ked uz sa bavite o tych stehnach, tak by som chcela aj ja poradit. nemam ten problem ako mimi, priberiem jednoducho, ale o to teraz nejde.. tiez by som chcela posilnit hlavne vnutornu stranu stehien, tak ak by si bol martin taky mily, mohol by si nieco? tie drepy co spominala mimi su na to dobre? vdaka

Martin_242

Ber to tak, že pol roka na pretvorenie postavy cvičením je absolútne nedostatočná doba a ťažko priberajúcej osoby, akou si Ty.
Chce to proste viac času, tvrdého tréningu a kvalitnej stravy, inak to nepôjde.

mimi000

ale boky by som este zniesla, ale nohy ma trapia... vlastne ani neviem ci su chude ci krive ci co... nechcem tu medzeru medzi nimi :( nieje to pekne... a po pol roku cvicenia ziaden zazrak... tak asi prestanem cvicit alebo co...

Martin_242

No ja si nemyslím, žeby si mala príliš úzke boky na Tvoju výšku.
Keď si uvedomíš, že o 10 - 15 cm vyššie modelky považované za ideál krásy majú boky okolo 90 cm, tak máš boky úmerné svojej výške.