Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

rizino

urcite ked mas peniaze chod do toho ale hlavne si vyber ambulanciu s tradiou a co najnovsim pristrojom ja som maximalne spokojny inak som mal rozmazane videnie asi 2tyzdne ale potom bolo vsetko ok

jania

Ja som bola na operácii cca 3 týždne.Mala som dioptrie - 4,5 teraz mam - 6.Ta bolesť po operacii sa dala vydržať.Stalo ma 1 oko 12000,-Podla rozpisu kontrol je to 4 dni,10 dni,1 mesiac,3 mesiace a posledná 6 mesiacov.Za kontrolu sa plati 300,-Sk.Ked že oko sa mi po operácii zhoršilo tak musim chodit na kontrolu každý týžden.Nie je to lacná záležitosť ked že som z hornej Nitri a ta cesta dovolenka v práci.Už by som na to nikdy nešla.

anonym_7831

Ja som bola na operácii v máji 2006, mala som dioptrie -7,79 a -8,25, operovali ma v Excimeri, bolesti trvali dva dni, ale vďaka liekom som to prespala, po štyroch dňoch som si vybrala liečiace šošovky (operovali ma metódou Lasek) zatiaľ nemám nijaké problémy, akurát pol roka po operácii si musíte kvapkať do očí denne predp.kvapky. Ja to môžem len odporúčať, som maximálne spokojná, budúci týždeň ma čaká posledná kontrola.

noemka

Ja som mala laserovú operáciu oka teraz v lete a som veľmi spokojna,pekne sa o mna postarali aj sa staraju, lebo chodím este na kontroly. Vôbec to nebolí, celá operácia je veľmi prííjemná, a ja by som to odporúčala každému, život bez okuliarov stojí zato.

monysss

caute!! potrebujem sa opytat, ci nahodou niekto nevie kolko stoji operacia laserom.pre obe oci..som kratkozraka.nosim -3 dioptrie.Dakujem. BA

v. varga

Operáciu krátkozrakosti excimerovým laserom som absolvoval v roku 1996, teda pred desiatimi rokmi v Žiline.
Až na nejaké detaily kedy je to videnie trochu horšie ako zo sklami - súmrak, tma - je to neporovnateľné - život s okuliarmi a bez nich. Keby som vtedy mal internet a čítal čo je v ňom okolo toho napísané - bál by som sa ísť...
K bolesti - nemusí byť temer vôbec !!! Pri druhom oku sa mi to podarilo dosiahnut - kto potrebuje k tomu viac, môže mi napísať na mail, no iba kto naozaj potrebuje - nie zvedavci, pretože nebude čas odpovedať na zbytočné dotazy.
V. Varga

kaja100

mariano - vydrz este tyzden a bude vyborne... UVIDIS :))) neboj... len pocuvaj rady lekarov a radsej sa vyhybaj moznym veciam, ktore mozu zabranit hojeniu....