Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

roman b.

Ahojte mam 21rokov a neviem či podstupit laserovu operaciu oči v minulosti som mal zvýšený očný tlak inak mam zrak v norme dioptrie mam 3,5 jedno oko a druhe 4,5.Bojim sa toho trochu a neviem sa rozhodnuť či ano alebo nie. čo by ste mi poradili? Ďakujem...

mudra

hlavne lekari odporucaju aby sa pockalo, kym sa zrak stabilizuje....ja som sa na tuto operaciu preto odhodlala az vo veku 34 rokov a vobec nelutujem,....uplne sa mi zmenil zivot, kazdemu zdravemu odporucam

majka_

no mne povedal lekar, ze ak chcem ist na operaciu, tak musim mat dioptriu minimalne -3,0 az do -6,0 (kosicke excimerove centrum 3F), niekde operuju aj vyssie dioptrie. no a co sa tyka takej nizkej dioptrie... no poznam kamaratku, ktora pouziva okuliare na soferovanie ale inak ich moc nepotrebuje.

miruš

aojte..mam dioptrie 1 a stvrt...chcela by som si dat spravit laserovu operaciu...ale neviem ci sa mi to oplati vzhladom na nizku dioptriu...okuliare nutne potrebujem lebo bez nich dobre nevidim ale kuopovat šošovky za 3 000,-Sk na polroka sa mi zda az moc drahe...operacia by vysla vyhodnejsie...len neviem ake su rizika a ci sa mozu operovat take nizke dioptrie...napiste pls..dik

age44

kavka, nemali by operovat, ak vidis len na jedno. ani tupozrakych by vobec nemali. je tam urcite riziko, ze sa operacia nevydari, aj ked velmi nizke. v pripade takej dioptrie aj tak nepripada do uvahy laserova operacia, skor by si sa mala informovat o voperovani umelej sosovky. to by snad slo, len je to cca dvakrat drahsie ako bezne laserove operacie, cca 30 tisic.
v CR robia operacie aj tupozrakym na jedno oko, su si prilis isti vysledkom. no, kazdopadne, laser len cca do 6 dioptrii.
urcite si zisti, kde robia spominanu refrakcnu lensektomiu, RLE.

rolla20

stevo-podla mojho nazoru su rizika vsade.Oni ti to mozu spravit najlepsie ako sa to len da, ale organizmus je nevyspitatelny, cize ani doktori nevedia odhadnut ako zareaguje.Napr.ja som uz po druhej,sice inej operacii a podarila sa ,lenze po tyzdni sa mi to uvolnilo a mala by som ist na dalsiu.A operuju az po 18zoku a musis mat ustaleny zrak,pokial myslis operaciu lasik,musis byt vhodny darca ,co znamena,ze musi tvoja rohovka vyhovovat hrubkou, no a samozrejme nemozes mat ziadne zapaly

majka_

potom, ako mi je super po operacii by som sa pre sosovky nerozhodla ani za nic. je to priam neuveritelne super pocit :o). odporucam kazdemu. aj v Kosickom excimeri (vola sa to Mikrochirurgicke centrum oka 3 F) su super lekari.

age44

stevko, musis este splnit dve podmienky - vek 18 rokov a stabilizaciu zraku .... a este zlepsi si pravopis.
robia to aj v BA aj KE.