Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

liza8

sim

ahoj moja, ja budem len rada, ked to vyrazna zmena nebude:)...takze toto by ma skor potesilo, keby sa moj nos po oprave zmenil len mierne...ale zase si vravela predtym, ze to je predsa len o trosku lepsie, nie uplne, ale o trosku ano, a to je tiez pozitivne:)

oriesok

nie nie, ja som nepovedala, ze kovac to sam od seba vsetko rozhodol a zrealizoval :D...to urcite nie...o jamke vedel uz dlho a o spicke som len zacala a on sam povedal, co treba bez toho aby ma nechal dopovedat:)..cize on vidi, co tomu nosu chyba...ja som akurat bola nerozhodna a nepovedala som, ze ano idem, proste som stale vravela, ze ja neviem..ale aj som mu povedala to, ze si od neho necham poradit..no a jeho rada znela, "ked si sa uz na to dala, bola by skoda, to nedorobit" a dal mi termin...takze tak...ja sa len bojim, aby to nebolo horsie...proste vobec nie som clovek, co ma v umysle experimentovat so sebou ..na plastiku nosa som sa odhodlavala a nikdy by som tam nesla, nebyt taka nestastna z toho mojho nosa a komplikovalo mi to zivot, lebo som sa strasne zan hanbila. Hoci som mala vzdy super kamaratov, chlapcov z kt. som chodila, snad vzdy niekoho...aj tak vnutorne som stale myslela na toto... ze sa musim hentak otocit, aby sa na mna nik nedival z profilu..a podobne veci, co ma obmedzovali...teraz mi je fuk, ako sa kto na mna diva :)..je to super

vychodniarka

kikusin, to s akne mozes mat vraj aj od mandli, aspon mne tak povedala lekarka, ze mandle vedia narobit riadnu sarapatu v tele, aj na povrchu...ale kludne to moze byt aj tou pubertou, mozno si skor zacala dospievat...na mastnu plet existuje mnozstvo pripravkov, skus v drogerii, alebo lekarni, a vlasky si proste umyvaj kazdy druhy, alebo aj kazdy den, a mas po probleme :) a na nechty, to si proste musis povedat, ze nebudes obhryzat a hotovo, viem o com pisem :) inak sa to neda..skus chrumat mrkvu, alebo si daj zuvacku, taka mala nahrada, ze nieco hryzes :) ..drzim palce

Oriesok_

Lienocka12345 ja tiež nosim okuliare a chirurg mi povedal, že ich môžem kludne nosiť po odstraneni dlahy. Iba by som mohla citiť malu bolesť lebo je to take ubolene ešte ale ak maš nejaký lahký ramik ako ja tak som nič necitila a a vpohode som ich nosila.
Kikusin až od 18 môžeš isť na operáciu skôr ťa operovať nebudu lebo musiš mať ukončený vývin tvarových kostí.

kikusin_

Od koľkých rokov môžem ísť na plastiku nosa? Moja sestra sa mi posmieva a niektorí kamoši tiež. Pritom mám ešte veľa ďaľších problémov: mastná pleť s akné, mastné vlasy, ohrýzam si nechty ale teraz som vydrzala týždeň bez ohrýzania. To je môj rekord :). Moja sestra vyuzerá ako bábika. Doktori o akné vravia ,že som v puberte pritom ich mám od 8 rokov. No niečo strašné. Už sa so mnou skoro nikdo nebaví. Keby sa dal aspoň ten nos vyriešiť.Teraz mám 13. Ak viete poradiť budem len rada.

lienocka12345

ahojte :) chcela by som sa spytat vsetkych tych, co uz s tym skusenosti maju, kolko tyzdnov po operacii nebudem môct sportovat. a ked nosim dioptricke okuliare to ich potom nebudem na chvilu môct nosit?
diky za odpovede

Oriesok_

Liza8 no to je divne že ti sam od sebe dr navrhol opravu a a nespýtal sa ťa na tvoje rozhodnutie že či chceš isť alebo si spokojna ako to maš lebo väčšinou sa iný chirurgovia robia že chybu nevidia a treba sa im skoro až prosiť aby niečo opravili.
Prajem ti aby to dobre teda dopadlo, potom sa ozvy, jo? :-) Mne dr jamku opraviť nechcel asi si neveri tak som zvedava či sa to da opraviť alebo sa len vyhovaral .

S1M

liza8
Aj mne presne vravel ze to bude drobna zalezitost ze takych 15 minutiek, ze sa nemam coho bat. No a zmena? Strasne drobna, ta chrupavka v spicke mi stale vyskakuje. Neviem co mam s tym robit...

liza8

a este maly dodatok:

som rada, ze mi moj novy nos skvalitnil zivot, ale napriek tomu dufam, ze uz nikdy na ziadnu operaciu nepojdem, a ze mi moje telo odpusti ten nos... dobrovolne sa dat rezat...niekto by sa na tom dobre zasmial...caute :)

liza8

Neviem co od toho cakat, ci mi tieto opravy pristanu viac ako je to teraz...lebo pravdupovediac, moj nos mal vzdy takyto uhol ako teraz, takze netusim ci mi male nadvihnutie pojde a tak..aj preto

ale vravel, ze to bude len mierne, tak ja som v tom, ze mierne su 2 milimetre:D:D..