Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

S1M

Baby? Co je najlepsie na opuch? Po roku mi nos zase opuchol. Boli to. Z vnutra si to potieram Framykoinom... Uz to mam 3-4.den take a potrebujem to co najrychlejsie zmiernit. Prosim poradte!

liza8

tchibo

dakujem, ale bojim sa stale :)...len nech to nebude horsie...chcem uz s nosom pokoj :P...
a 850eur??? :-O preboha, ze by tolko poskocila cena? To som fakt rada, ze som sla minuly rok:)...povodne som prvu opku planovala az tieto prazdniny, no vidim dalsi klad, ze som isla skor :))...mna to stalo 700e a tiez mi robili vsetko :)

Oriesok_

Maru1 koľko krat si bola na operácii? Ja by som mala isť druhý krat no bojim sa že v tej jazve mi anesteza bude slabo učinkovať, lebo budem iba v lokalke.

maru1

tchibo

Tieklo. Nostek bol po operaciach zvnutra cely podrazdeny. Trosku mi to pripominalo nadchu, lenze som si nemohla nos vyfukat. To odsavanie to vyriesilo, ale treba to robit este jemnejsie ako babatku a po pouziti som nasadku vzdy oplachla prevarenou vodou. Keby si sa chcela este na nieco spytat, mozeme cez mail, ak chces.

tchibo

Liza8, tak drzim palce, nech to dopadne podla tvojich predstav.
CO sa tyka ceny, ja mozem povedat len tolko, ze u Kovaca by ma to malo stat cca 850EUR, septorinoplastika - cize aj prepazka aj korekcia celeho nosa. Ale zrejme ta cena moze variovat, asi od zlozistosti zakroku.

Brekeke:
Urcite nieco preplaca aj poistovna, ale to by som sa asi opytala priamo tam a este lekara, ktory Ti to bude robit.

Maru2
tu odsavacku doverne poznam a pri soplikoch u deti nedam na nu dopustit. To ti vazne z nosa tak tieklo?

maru2

K REKONVALESCENCII:
ja som niekolkokrat po op. nosa prezila lepsie vdaka odsavacke soplikov Arianna Baby-Vac 2 Ergonomic. Neviem co by mi na to povedali lekari a ake skusenosti mate vy baby, ale mne tieklo z nosa cely cas, co som mala sadru.

A este dobra rada: premyslite si ku komu idete. Mne na jednej sukr. klinike v BRNE znicili nos!

Oriesok_

Musiš isť k takemu chirurgovi ktorý ti to spravi naraz a cez poisťovňu, lebo sa môže stať aj to, že si za tu esteticku operáciu vypýta peniaze, čo je aj logicke pretože on by ti mohol spraviť iba prepažku a vonkajši nos nechať tak. Ty ho požiadaš aj o esteticku upravu a to sa u väčšiny už plati tak ako každý iný človek keď si zaplati iba za esteticku upravu. U mna to bolo tak že mi vyrovnaval aj prepažku aj robil nos zvonka a musela som zaplatiť za tu estesticku upravu a bola som štatnej nemocnici nie na sukromnej.

brekeke

ahojte, mala by som jednu otazocku neviete ako je to s poistovnou a s preplacanim zakroku?
chcela by som ist na esteticku operaciu (mam taky hrbol na nose), navyse mam posunutu nosnu prepazku, s tym spojene problemy s dychanim cez nos a moja doktorka ma odporucila na operaciu (ktoru preplati poistovna)... spociatku som nechcela ist, lenze potom som niekde pocula, ze daju sa obe operacie spojit (aj ta esteticka aj ta zo zdravotneho hladiska) a OBE preplati poistovna.. viete o tom niekto nieco?