Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Denisa888

Ešte dodam, že su chirurgovia čo nenechaju len tak nejaku chybu a chapu to ako sa asi citime ak to nedopadne dobre a snažia sa to napraviť... ale niektorí radšej povedia nie je to vidno nikto nema nos sumerný a dovidenia. Môj chirurg sa na mna vykašlal asi preto, že som nedala uplatok no mne je to trapne a asi je to bežna vec, neviem presne ako to chodi pri reoperáciach nemam sa koho opýtať. Mala by som isť na reoperáciu k dr Gubovi je velmi ochotný. len aby to neboli zase zbytočne vyhodene peniaze.

Denisa888

Ja som už na jednej operácii bola. No najviac ma štve, ak chirurg povie, že nikto nema nos sumerný. To ma vie tak rozčúliť ak viem, že kopa ľudi ma sumerne nosy či už operovane alebo od prirody. Nemyslim take veci ako 1mm rozdiely. To nie je vidno. Ja myslim vybočenie nosa čo je vidno už pri 2 mm alebo aj nesumerne nosne dierky, chrupavky kosť a tam ak je už rozdiel 2 mm tak je to dosť vidno hlavne na fotkach.
Radšej by som mala nos rozrezaný pod nosom a mala tam tenku jazvu po operácii ale hlavne ak by bol rovný spredu zboku tiež normalne rovný a proste normalny nos. Než takto cez nosne dierky kde sa asi chirurg spolieha iba na nahodu a robi "naslepo". Je mi z toho všetkeho nanič. Tiež si myslim že to boli uplne zbytočne vyhodene peniaze. Ak by som mohla vratiť čas alebo dať si naspäť na nos ten hrbolček a širšiu špičku tak by som šla odznova.

S1M

Denisa888
Mne robili zatvorenou metodou a ide mi do strany :( kost mam vybocenu pri koremi presne tak o 3mm a dole pri spicke to robi dost. Vidno mi to hlavne na fotkach a ked si dam okuliare, tak nos nie je pekne v strede ale do strany :( 750€ vyhodenych a nos stale krivy..

vlcik

Denisa888

Ahoj, ja mam nesumernu celu tvar, ale nos je v pohode, aj po dvoch operaciach, ale otvorenou metodou.
Operacii nosa sa robi rocne dost vela, tu sa bavi len zopar nas, ktorym to vacsinou prave nevyslo, alebo mame nejake komplikacie. Mozno tie, ktorym sa to podarilo urobit bez problemov, to uz ani neriesia a venuju sa inym veciam...
Ty mas po operacii problem s nesumernostou? Ci sa jej len obavas?

Denisa888

Je tu prosim vas niekto kto mate po operácii spravený nos sumerne? Alebo operovaný nos nikdy nebude sumerný ako ma hocikto od prirody? Vždy tam musi byť nejaký rozdiel napr v chrupavkach, alebo kriva kosť aj o 3 mmm? Je to pravidlo, že to nikdy nebude normalne spravene? Viem že mi tu začnete asi písať, že nikto nema nos sumerný... Je to pravda len sčasti. Poznam ludi čo nemaju nos sumerny od prirody ale poznam aj ludi čo ho maju sumerný či už od prirody alebo po operácii - lenže to bola operácia otvoreným spôsobom kde je na všetko lepšie vidno. Tak ak ma niekto operovany nos zatvorenou metodou tak asi nikdy nebude sumerny ako maju niektorý ludia od prirody? :-(
A najhoršie na tom je že vam to chirurg niekedy neopraví

S1M

liza8
Tych injekcii bude urcite viac ako jedna, bude ti to pichat po celom nose aby ti to umrtvil. Ja som mala asi 6 vpichov a z toho 4 boli bolesive, 2 som uz necitila.
brekeke
Po 2 tyzdnoch budes vyzerat ako-tak ale stale to budes mat opuchnute a citlive. Asi tak po mesiaci sa da v pohode chodit medzi ludi.

Oriesok_

Aj ja sa bojim, si predstav ako to štipe keď davaju nejaku injekciu napr do ramena... tak teraz to bude do nosa :-) a nie jedna mne povedal že aspoň 4 a ja mam nos dosť citlivy na dotyk, neboli ale je taký akoby ubolený, či ako to nazvať :-) (nie je ako pred operáciou) ,ja idem začiatkom oktobra na upravu nosa navrchu ešte (aspoň to) aj keď by sa našlo ešte hocičo, necham to na dr. je mi blbe mu všetko hovoriť určite si všimne aj ine veci čo treba dokončiť okrem chrupavky :-)

vlcik

Oriesok_

Ahooj,len taku malickost doriesit, co sa nedala urobit naraz. Pravdepodobne v lokalke.

Tiez si myslim, ze by to nejak riesili v priebehu op., ak by sme mali pocit, ze to este boli. To by nikto neriskoval rozzurit nas, po tom co uz mame za sebou:))
Je to uz len posledny krocik, no nie?:)

liza8

oriesok

myslim, ze po viac ako roku od operacie, co mame uz nehrozi take, ze sa to neumrtvi...podla mna to plati v pripade, ked tkanivo nie je dostatocne prekrvene, ale ja snad uz nos mam trochu zregenerovany od prvej operacie :)..a tiez si myslim, ze keby nas to bolelo, bud by pichli este raz alebo by nieco vymysleli, no snad by nepokracovali, keby sme tam kricali od bolesti...ja by som urcite povedala, ze ma to boli a tak :)...oriesok, ja sa najviac bojim tych prvych injekcii a tiez infuziu neznasam, dufam, ze ostatne uz take bolestive nebude...neprijemne urcite, ale dufam, ze nie bolestive :(
a aj sim bola v lokalke 2.x a umrtvilo sa :), hoci nebol ani rok od prvej operacie...tiez ked som bola ja 1.x, tak tam bolo dievca, co malo lokalku, islo predomnou a v pohode, neboj:)...toto si radsej nepripustajme, lebo ja tam fakt nejdem :D...aj tak mam z toho stresy

Oriesok_

Vlcik
prečo ideš na tretiu op? Ideš k tomu istemu čo si bola na druhej? Budeš v lokalke?
Baby neviete niekto o tom či je pravda že ak už bol nos operovany tak pri dalšej op. to umrtvovanie v lokalke bude bolestivejšie alebo sa mi to slabo umrtví? Liza8 nechcem ta strašiť :-D ale ja sa tiež bojim lokalky, ak sa mi to neumrtvi, tak tam asi porodim :-D na tom stole.