Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

migimigi

Ahojte vsetci,sledujem a citam vase prispevky uz asi dva rocky...vie niekto z vas nieco viac o 15 min.operacii nosa bez klasickeho zakroku(non surgical nose job,viem,ze je to len docasne,ale ci sa to robi aspon v cechach,ked uz nie u nas...dakujem :)

Iva_

Baby len opatrne s tou operáciou, nie že hura do toho! Pozor na vyber chirurga, nie všetci su taký šikovny ako sa zdaju a ochotny potom riešiť problem, ale pre peniaze je každy odbornik. Ja som bola tiež cela natešena že idem na operáciu zbavim sa problemu ktorý ma trapil celý život a dopadlo to tak že som mala slzy v očiach pokažde ak som sa pozrela do zrkadla. Čakanie na reoperáciu boli najhoršie dni v mojom živote, lebo som rok musela chodiť s pokazeným nosom, alebo skôr s nosom spravemým iba čiastočne lebo chirurg sa asi ponahlal na obed a nos mi zostal nakrivo a nemohla som sa pozerať pri rozhovore niekomu do oči tak že som stala oproti tomu človeku, to sa nedalo hambila som sa za tu nepodarenu operáciu a otačala hlavu aby na mňa nepozeral nikto priamo.
Bola som v Ružinove a mne to život ešte zhoršilo pretože aj keď je to po reoperácii trošku lepšie mam doživotne nasledky, ktore sa bedaju opraviť ani na ORL.

sabina1205

Takže ti robil len mäkú časť nosa, kosť nie?
Ja potrebujem kompletku, lebo mam taky ten klasicky veľký nos s hrbolom :-(

666_martinka

ja som bola u doktora Marsala v trnavskej Euroclinic. Sympaticky doktor, bola som predtym u nho aj na usiach a som maximalne spokojna s oboma operaciami. Ja som chcela nos spravit tak ze len trosku zjemnit, zuzit, celkovo aby posobil krajsie, ale aby to bol stale taky ten moj nos...a presne to on spravil takze som spokojna:) nemam taky ten typicky hore-pidinostek aky byva niekedy po plastckej operacii...vacsina ludi si ani nevsimla ze som po plastike, iba mi hovorili ze som nejako opeknela:)

sabina1205

Ahoj Martinka,
ja som stále medzi tými váhajúcimi, ale tvoj príspevok ma povzbudil.
Chcem sa ťa opýtať, že u koho si bola na operácii? Lebo to je u mňa najväčšia dilema, že ku komu ísť, aby to dopadlo čo najlepšie a nemusela by som absolvovať dáku reoperáciu.
Vďaka.

666_martinka

Ahojte,
ja som si dala sprasvit nos ked som mala 17 rokov. vsetci ma odhovarali, rodicia mi to nechceli dovolit, ale nakoniec som si to vybojovala a operovali ma. Teraz mam 20 rokov a nemala som ani len jedinu chvilku kedy by som operaciu lutovala. Bolo to najlepsie rozhodnutie v mojom zivote! a som rada ze som necakala, lebo by som si iba predlzila trapenie sa s velkym nosom. Preto vam odporucam, ak mate komplex, chodte do toho! zmeni vam to zivot, budete sebavedomejsie...nie je nic lepsie ako byt spokojna sama so sebou, nevidiet na fotkach iba svoj velky nos a nemat stresy ked sa na vas niekto pozera z profilu.
:)

Oriesok_

A spredu ti čo robil? Keď sa ti zda spredu krajši? To zdvihnutire sa ti zda spredu krajšie ako zboku? :-D Jak debil píšem ale chapeš to nie? :-D. Či ti aj po bokoch nejake nesumernosti upravoval. Ja neviem ale skus sa ho pri kontrole opýtať ak by sa ti nesplasol :) či sa da ten steh vybrať. Ježiš bude to dosť blbe predstavujem si seba v tvojej situacii ale na druhej strane ty s tým budeš žiť nie doktor.

liza8

no ved mna to samu predsa nenapadlo, ze ci bude dlhsi alebo nie :D...co som ja odbornik na to? ale na kontrole som mu hovorila, ze je dlhy a on, ze nie je...a ze trochu splaskne...ze mi nic nepridaval...ale kto vie, ci to tak aj bude...ked som bola na prvej...hned sa mi ten nos pacil a tvar sa vobec nemenil, iba odpuchol...teraz mi prisiel hned dlhsi ako bol, takze si myslim, ze tiez taky ostane...neviem...ono je mozno vyzera len opticky dlhsie, ale koho zaujima ci je to opticky alebo naozaj, ked je to tak vidiet :D?????... Mna by asi zaujimalo, ci to iba ten steh urobil a ci je ho mozne aj vybrat, a co by sa stalo, keby sa vybral?:P...akozhe spredu je krajsi tento...ale z profilu nie.

Oriesok_

Neboj určite je to opuchom take ešte. A za par mesiacov si možno aj zvykneš keby ti taky aj ostal. Zaleži na tebe ako budeš citiť s tým nosom aj nadalej. Mňa ak by to veľmi trápilo jak sa ja poznam už by som ležala na operačnom stole znova :-)