Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Oriesok_

Veď hej to by si musela isť k takemu chirurgovi čo je odborník na nosy a vie robiť taketo pokrivenia napr po uraze. Lenže aj tomu sa to nemusi podariť. Asi to bude fakt pravda že ak nos nevyjde pekne na prvý krat čo ma väčšina štastie tak u nas kde to mevyjde sa aj chirurg niekedy boji znova operovať, lebo už to nemusi byť lepšie.
Ešte sa chcem niekoho opýtať kto je po operácii či mate nos navrchu hladký alebo citite male hrbolčeky keď si prejdete prstom navrchu. Asi v strede nosa, medzi kosťou a chrupavkou.

S1M

Oriesok
To by mi bolo treba znovu lamat a sekat, kost je do strany takze na to ja nemam "gule". Radsej s tym budem zit. Nuz co, nos nie je vsetko... A co je podla nas zle, moze byt po reoperacii este horsie.
Baby, netrapte sa, nema to cenu. Prirodu asi len tak neokasleme.

Oliviaaa

Ahojte ja už neviem čo mam robiť. Išla som na operácii, ktora nedopadla dobre, rok som čakala na reoperáciu, ktora tiež nedopadla dobre ako by mala. Tak som čakala ďalši rok, kde mi tie dni ako aj pred tým ten rok išli straaašne pomaly. Tak som sa dočkala toho dňa že už to konečne musi dopadnuť dobre. A jak naschval to dobre nie je, to čo som chcela opraviť tam nadalej mam. Ja už neviem či ten môj chirurg potrebuje okuliare alebo čo, ale som veľmi sklamana. Teraz znova to čakanie a odkladanie všetkých zaležitosti čo som si planovala. Lebo kým to nebudem mať dobre nemam naladu niečo vo svojom živote meniť :-( Bože to mam jak za trest. Ale už si asi našetrím peniaze a pôjdem inam,

Oriesok_

SIM ja ťa viem pochopiť a ostava ti len sa s tým zmieriť, alebo najsť odvahu a isť sa za niekym opýtať na reoperáciu ak si z toho smutna. Ja by som išla aspoň sa opýtať či sa s tým da niečo robiť a ake su rizika či to bude lepšie alebo horšie. No horšie asi nie lebo ak sa chce tak aj oprava môže dopadnuť pekne.

S1M

Oriesok_
Ahojte, uz som tu :)
Oriesok, presne taky isty pocit mam z toho mojho nosu, ze ked je rano opuchnuty tak je taky pekny :) ani jamku v spicke mi vtedy nevidno... Nuz a mrzi ma, ze je aj po operacii krivy a nie uprostred tvare. Profil mam fajn, len spredu ide do strany, pravu dierku mam vyssie ako lavu a spicku mam predelenu napoly. Tak som niekedy z toho smutna...

Oriesok_

Viem že ste videli všelijake videa už x krat ale tu je dobre ukazane ako sa čo kde reže a ako sa robi. Dosť zaujimave :-) Hlavne to narezavanie v dierke to mi robil zaživa fuuuuuj :-). ešteže to trvalo len chvilku, lebo som citila to otvarania s tými nožničkami :-)
www.rhinoplasty.nl

Oriesok_

Keituskaaa ja som asi týždeň po reoperácii ale nie tej nesumernosti ale na chrupavke mi zbrusovali hrbolček. Ak by si chirurg veril že sa to da spraviť bez komplikacii asi by mi to opravil naraz. Ale neverim tomu že sa to neda opraviť, veď sa bežne robia aj reoperácie špičky, alebo sa vklada chrupavka z ucha... proste robi sa to. Neviem čo si myslieť či čakal peniaze že mu ponuknem alebo je to fakt riziko. No zase s nesumerným nosom žiť do konca života nie je bohvie čo. Neviem o kolko mm to maš ty ale ja asi 2 mm. Je pravda že ak nato nikoho neupozornim tak si to nevšimne, no štve ma že niekto to ma pekne na prvý krat a žiju si dalej s novým nosikom a šťastnejšie a u niekoho ak sa to nepodarí sa to chirurg boji opraviť. Ak mi to opraviť nechcel asi vedel prečo a ma zlu skusenosť s tým. Nemam to sumerne ale nie je to až take velmi viditelne tak to asi necham tak. Aj keď ma to trošku štve. No ak ti je to velmi vidno choď sa popýtať inam.
Maršal nerada robi opravy po imých chirurgoch, iba vo vynimočných pripadoch z ľutosti ak je to velmi zle spravene. No ak by si mu tam prišla s tou nesumernosťou určite by ti to vyhovoril. Jedna znama chcela opravu po inom chirurgovi a nechcel, že to ma nechať tak alebo isť inam.
Ja som bola operovana v BA. No ak velmi chceš skus toho Červena, aj Hedera by ti mohol pomôcť. Raz som mu písala mail a odpisal mi že vie o čo ide možem prisť na konzultaciu. Ale neišla som nejako je ten strach silnejši ak to nemam velmi viditelne na prvý pohľad a môj chirurg sa bal isť aj do toho rýpať znova. Snaď som ti pomohla

Keituskaaaa

Ahoj Oriesok, kolko si uz po opke? Co budeme robit? Ja som zaplatila vyse 400 euro za to, kde si bola? Ja v PN. Skusme nieco, aspon ist niekam na konzultaciu, si zo zapadu? Keby mi nejaky druhy doktor povedal, ze je tam riziko, tak to necham tak, ale ked to dokazu v amerike tak snad aj u nas by ich mohli robit pekne