Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Jana C

MRKVUS
jasné, že si Ťa pamätám, veď sme sa vtedy stretli v čakárni :) Ak ti vadia fakt len nepodstatné detaily, nerieš to. Zbytočne sa ti vnútra zjazví a nestojí to za to. S nosom som bola ako-tak spokojná, len raz sa môj priateľ neovládol a odvtedy mám zase opuchnutú špičku... Som zvedavá, čo mi na to povie Dr. Ale ak budem musieť ísť z dôvodu poškodenia znovu pod nôž, tak to pekne zacvaká. Teda, najprv ho asi zabijem :))

mrkvus

Jana C

ahoj, pamätáš si na mňa?
No máš pravdu, že sme posadnuté detailami, ale čo už. Však ja rozmýšľam, čo s tým, fakt nemám odvahu ísť znova pod nôž. Ako žiješ?

Oriešok
keď si prejdem prstom od koreňa nosa po špičku po strede nosa, tak je úplne hladký, žiadne nezrovnanosti, iba tá ľavá strana, malinký hrbolček...je ho vidieť trošku z boku, a spredu, teda ja ho vidím, manžel nevidí nič...

Jana C

MRKVUS
veď Ty máš krásny noštek, ak tak aj máš nejaký hrbolček, nerieš to. Aspoň bude vyzerať viac prirodzene,nie ako po plastike. Lebo máloktorý prirodzený nos je úplne rovný :)My sme posadnuté detailami, lebo sme si nosy zaplatili :)) Inak, Dr. mi na jar v lokálke opravoval jazvu a keďže mám zvnútra zjazvené tkanivo, tak sa mi aj anestéza dobre nerozpila a dosť stehov som cítila, ale prežila som :D

Oriesok_

Danka 0 to je smutne asi to bol nejaký odflakovač ktoremu ide iba o peniaze.
Mrkvus ten nos navrchu asi nema byť hladky nevieš? Ja ak si prejdem prstom navrchu tak citim medzi kosťou a chrupavkou vodorovnú ryhu. Myslela som že sa mi to tam nezrastlo a vidno je mi to najviac na slnku, tak neviem či to tak ma každy kto ma operovaný nos.

mrkvus

Oriešok

ahoj, ja som mala opku minulý rok v apríli.
Všetko vyšlo super, len sa mi po roku vytvoril ten hrbolček, kt.aj tebe.
Ja som tiež rozmýšľala nad tým, že by mi ho zbrúsil, ale neviem nato nájsť odvahu.
Ked si prejdem po nose - po celej dĺžke na pravej strane, zboku je rovný, a na ľavej strane je ten hrbolček. Nechápem tomu, že ráno tam nie je, ale cez deň sa objaví.. stále nad tým premýšľam, čo by to asi mohlo byť, ale keď si to stlačím tak to je mäkké na dotyk, tak kosť, alebo chrupavka to asi nebude, neviem......

Písala som aj dr.a ten mi napísal, že ma musí vidieť, že to môže byť hocičo.... tak ja neviem, ...

Ale nie som jediná, čo ma takýto problém po opke.. teda aspoň podľa toto, čo tu čítam.

Celkovo môj nový nos je o 100% lepší,vôbec nebanujem, že som na opku išla, ale aj tak ma ten malý hrbolček stále štve, chcem dokonalosť... čo už

danka 0

Ahojte ja som po operácii aj reoperácii u toho isteho chir. a môj nos vyzera aj naďalej tak že mam kosť o pol cm bližšie k oku a špičku nosa o pol cm do strany (najviac je to vidno na fotke) mala som to tak aj predtým ale menej to mi chirurg samozrejme neupravil. Potom mam jednu chrupavku vyššie od druhej, špička nevyzera guľata ale akoby hranata :-( hrboľaty nos navrchu asi dva 2 mm kopčeky tam mam. Nesumerne nosne kridla - jednu stranu mam viacej vpadnutu dovnutra a doživotný problem s prepažkou čo sa len ťažko operuje.
A za toto som si zaplatila, čo viac by som chcela nie? Žeby vtedy keď som šla za chirurgom pekný nos? To som ani na žiadnu operáciu nemusela isť lebo je to ešte horšie ako môj pôvodný nos, ktorý nebol škaredy kazil mi ho iba trošku väčši hrbolček vtedy. A je mi z toho velmi smutno že som takto dopadla.

Oriesok_

Ja som zase mala hrbolček tesne po kosťou na chrupavke asi 3 mm vystupený. Tak mne to tam zbrusoval a po odlepeni leukoplastu bol uplne rovný už. Na druhy deň som tam zase videla kopček taky istý len menej široký. Tak si to stlačam a prelepujem lebo neverím žeby mi to chirurg zle zbrusil. Ale už tam skoro nie je :-) tak som rtada že mi to asi zmizne časom uplne.
A stou špičkou pokial to nebolo robene otvorenou metodou takto asi lepšie spojiť neišlo, lebo dovnutra je ťažšie vtedy vidieť :-(.

tchibo

Oriesok, som necely mesiac po opke a tiez mam maly hrbolcek pri koreni nosa a spicku, hoci mam gulatu, tak citim prstom, ze je predelena. ale predtym som ju urcite predelu nemala a tiez mi ju robili a zmensovali. Asi to tak musi byt. A som zvedava, co bude na prvej kontrole. Najrpv som ten hrbocek pri koreni nemala, ale teraz mi ho trocku je vidno. Asi zhrublo to tkanivo, ked sa spajali kosti. Uvidim, ale inak som velmi spokojna:)))