Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Oriesok_

Alergický :-D ano to je presne slovo. A je to smutne, že žiadna kontrola, nič že či je všetko v poriadku napr po 3 mes. Vlastne na kontrolu k nemu nechodi nikto. On si už pacientov nevola. No ak by niečo ja za nim už nepôjdem, musim mať stale nejake peniaze v rezerve pre ineho lebo čo som čitala tak sa môže stať s nosom hocičo aj po par rokoch, napr spadnutie špičky, alebo jednej strany nosa... Ale to je vynimočne. No ak viem že môj chirurg ma už vidieť nechce a daval mi to najavo hlavne svojim odmeraným spravaním, tak je mi z toho smutno, hlavne keď čitam ako vam chirurg nosy kontroluje a pri probleme aj sam navrhne riešenie.
Nemam nos teraz škaredy až na male viditelne chybičky, ktore by u ineho chirurga možno vôbec neboli sa mi aj pači. A ak by aj boli tak by sme to riešili dohodnutím na kontrole. Sama ak tam idem s problemom čakam len tu najhoršiu reakciu už, akoby sa mu v živote nestalo, že si k nemu ide dať niekto niečo opraviť. Tak to už nechcem zažiť. Citila som sa jak otrava čo chce byť dokonala. A pritom mi ten hrbolček bol vidno. Ak by som mohla vratiť čas aj s mojim pôvodným nosom už viem ku komu by som šla Bol by to Dr Doležal, Maršal, Kovač alebo Červeň.
Len vtedy keď som šla na operáciu som nemala internet a nemala som prehlad o chirurgoch tak som šla k prvemu chirurgovi kde som poznala kliniku v mojom okoli a to bola chyba mala so ešte počkať radšej.

tchibo

Mrkvus, ano posielala si mi foto pred aj po.
Poslem Vam aj ja, slubila som Ti to, ale zatial nevidalo. Navyse sa to myslim, ze bude este menit. Ale co mam, to poslem

Oriesok, chapem Ta. Pokial je ten rozdiel markantny a hlavne Ty si s tym nestotoznena, tak to treba riesit. Smutne je, ze pises, ze tvoj Dr. je uz na teba alergicky. Je to neprofesionalne.
A foto poslem. Len to nebude hned, mam deti chore:(

Oriesok_

Tchibo ešte som zabudla napísať že ja si tiež uvedomujem že na 100% sumerny nos na mm sa neda spraviť, to od chirurga ani nemôžem žiadať. Ale su veci ktore su naozaj vidno. Ako napr jedna chrupavka vyššie v špičke nosa alebo aj ten hrbolček ak ma napr 3 mm. A kto sa už dal na tuto operáciu tak myslim že len malokto by sa zmieril s nejakým viditelným problemom. Je to asi v tom že sme nikdy nos nemali pekný a ja som taka že ak nie je ani po operácii tak to aj trošku šrve. Hlavne ak vidim ine robene nosy a tie su krasne prirodzene spravene navrchu - bez kopčekov.

Oriesok_

Tchibo aj ja ďakujem za info presne tieto veci ma trapia čo si spominala - špička predelena na dotyk a vidno je to minimalne, snaď sa mi to časom nezviditelni k horšiemu. A o tom hrbolčeku no neviem každy chirurg ma iny nazor. Na jednom fore bola podobna otazka a tam sa všetci chirurgovia zhodli, že nos ma byť navrchu hladký.
Prosim ťa neposlala by si mi foto? Chcela by som vidieť aký maš noštek :-) Ďakujem katrin_222@azet.sk

mrkvus

babenky, dakujem za vaše rady a postrehy, som rada, že existuje takéto fórum, kde sa môže človek zdôveriť, a nájde aj vždy pomoc a dobré rady.

tchibo

dík moc, že si takéto dôležité info od DR. posunula ďalej, asi bude mať pravdu, keď to hovorí, majú skúsenosti a tak, vedia čo robia..(treba pri tej reoperáci zvážiť aj to, že sa to môže aj zhoršiť, hm, to je pravda, asi to nebudem fakt riskovať, nestojí to zato, a ten hrbolček vidím len ja, to je fakt)

ja som ti posielala svoju foto nového nošteka, že?

Jana C

TCHIBO
Ja neviem.. Mne sa zdá, že som mala aj menšiu špičku.. :(( Tak Ti závidím.. Chcela by som mať svoj pôvodný nos a terajší rozum, rozhodla by som sa úplne inak. Čo už.
Tak Ti želám príjemnú rekonvalescenciu, nos si stále nechytaj, určite ho máš dobrý. A hlavne nerieš veci, ktoré iní nevidia :))

tchibo

Caute baby,

Mkrvus, ved ty mas uzasny nos!!!! Podla mna take veci uz neries, nemusi to dopadnut lepsie ako to je teraz.

Ja som bola vcera na kontrole po 1 mesiaci. Vsetko ok. Na ten moj hrbolcek mi povedal, ze to sa este moze zmenit - moze zmiznut, moze sa zvyraznit. Vraj na nose musi byt aspon jemny hrbocek, ktory urcuje vlastne prechod medzi pevnou kostou a chrupavkou, takze ked chce operovany nos vyzerat prirodzene, tak by tam ten prechod mal byt vidiet.
Pytala som sa este na moj pocit, ze mam rozdelenu spicku, z vonku to nevdino, no citim to prstom. Vraj tam ziadne rozdelenie nie je, len niektory vraj maju tie bocne kosticky, ktore tvoria bocne steny nosa hrubsie a mozem to citit. Niektorym sa vraj urobi aj vyslovene jamka na spicke. Ale to vraj nie je chyba operatera alebo danost cloveka resp. hojenie. Myslim, ze niektore ste to tu spominali.

Este mi vravel aj o pripadoch, ked clovek citi alebo vidi male rozdiely na nose (hrcka alebo nejaka mala nezrovnalost), ktoru vraj vidi len nositel nosa, pripadne Dr. pri pozornom skumani. To su vraj take nezrovnalosti, ktore je lepsie nechat tak, nakolko sa to na druhy krat nemusi vobec podarit odstranit, ba dokonca sa to moze aj zviditelnit, kedze sa uz tkanivo nemusi tak hojit ako predtym. Takze som len chcela posunut info aj o tychto vecia, ak niektore sa trapite kvoli tomu.

Este stale mam noc citlivy a aj spicku opuchnutu, ale vraj mam pockat este aspon 3-4mesiace a potom uvidime. Takze ja som zatial velmi spokojna:))) Hoci tiez nemam nos na 100% rovny a sumerny. Ale to podla mna nie je realne.

Jana C, tak od takeho cloveka rychlo prec!!!!! Dufam, ze nostek mas ok.