Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

peta11

Anitka ty si ten život nedodrbeš :-) dodrbe ti ho chirurg, tým že zle spravi operáciu alebo ti na nom necha nedostatky ako napr. hrbolčeky, pripadne ti ho necha nakrivo do jednej strany, alebo budeš ho mať nesumerný... Preto nechoď len tak k hocikomu koho maš najbližšie k bydlisku. Choď na odporučanie napr kamaratky... lebo potom sa ti ten život môže fakt skomplikovať a to čakanie na reoperáciu trva večnosť. A ak ti ani pri reoperácii nie ej chirurg ochotny spraviť už nos normalne a ešte k tomu sa tvari urazene že sa ti niečo nepači, tak čakanie na ďalšiu reoperáciu je už na nervy a ešte kto mu aj zaplatiť znova inemu, pretože ten prvy by sa s tebou už normalne nikdy nebavil.
Napísala som to trochu kruto ale je to pravda. Kamaratka bola na operácii 4x a doteraz nema nos rovný ale hrboľatý a ani spredu ho rovny nema a ani nikdy nemala. Za to ďakuje jednemu "odbornikovi" čo jej ako si už spomenula dodrbal nos aj život.

anitka21

ahojte..mám 21 rokov a už asi 3 roky uvažujem o plastike nosa:((inak si nemyslím že vyzerám zle,nikto mi nikdy nepovedal že som škaredá,ale ten nos je fakt otrasný..dlhý a krivý...bližšie ako z metra sa radšej ani nefotím lebo na fotkách potom tiež vyzerám otrasne,nechchem sa smiať,lebo potom vyzerá ešte väčší.fakt by som chcela mať nos trochu menší a rovný ale zároveň sa velmi bojím lebo neznášam nemocnice,zle mi je ked vidím nejakú operáciu aj v telke,ked niekomu niečo zašívajú,odpadávam:)a okrem toho som počula strašne vela prípadov,ked človek vyzeral ešte horšie ako predtým,alebo tú zmenu ani nebolo velmi vidieť,musel ísť na dalšie operácie a podobne...preto sa strašne bojím že si dodrbem celý život a budem lutovať že som tam išla.chcem vás poprosiť o vaše názory,prípadne fotky a mená doktorov s ktorými ste boli spokojní.dalšia vec je že študujem,takže neviem kedy by som mala čas ísť na tú operáciu,hojí sa to zrejme dosť dlho a ked vidím ako strašne ludia vyzerajú po operácii,no tak by som von určite nevyšla....prosím vás o hocijaké rady,skúsenosti na mail anita.grochacova@gmail.com Dakujem

Oriesok_

A či je vidno že je robený alebo nie, tak väčšina spravených nosov nie je vidno že bol robený. Treba najsť chirurga ktorý robí prirodzene nosy, lebo najde sa aj taký čo vam spravi nos na pohlad uzky, alebo neprirozdene vytvarovaný a tam už je vidno že bol robený, ale to už sa malokedy stava.

mrkvus

oriešok

máš pravdu, človek, kt.taký problém nemá, ale nemal to nemôže pochopiť...

To sa vôbec nedá opísať ten pocit, keď som bola po operácií a prvý krát som videla svoj nový noštek, ja som plakala od šťastia... a to človek, kt. taký problém nemal nemôže v žiadnom prípade pochopiť.
A nikto si nevšimol, že mám nový nos, ale že som veľmi opeknela, ľudia nás tak nevnímajú, ako vnímame my samé seba...

Jana C
máš mailika na azete :-)

Oriesok_

Milica ty maš asi nos v poriadku, pekný, však? A ak aj nahodou maš na nom nejaký nedostatok, tak si asi v živote nezažila posmievanie od druhých. Ja som denne v škole počuvala od spolužiaok, že aha už ide hrbatý nos, ako sa maš hrbatý nos?... doma som počuvala brata ktorý sa mi posmieval, že mam riadny kosak... A toto všetko ostalo vo mne, uzavrela som sa do seba a nikam nechodila ani s kamaratkami ktore boli normalne a nevysmievali sa mi. Jednoducho som sa za seba hambila. Preto som šla na operáciu. A myslim že je logicke ak niekomu po operácii vadi aj malý hrbolček, lebo by sme chceli mať nosy pekne rovne ako ma hocikto od prirody. Chápeš? Asi nechapeš.
Prosim ak nemaš problem s nosom ani sa nechystaš na operáciu tak sem radšej neprispievaj.

Jana C

MILICA
Keď mi niekto povie, že nevidieť, že mám plastiku, beriem to ako urážku... Nechcela som nič iné, len mať rovný prirodzený nos s menšou špičkou. To, že som napísala, že by som chcela mať pôvodný nos a terajší rozum znamenalo, že by som išla hneď k Dr. Kováčovi. Ušetrila by som si tak minimálne jednu operáciu. Neľutujem, že som sa rozhodla pre operáciu, len by som tentokrát zvolila ORL lekára. A operovaný nos aj tak spozná len človek, ktorý sa v tom vyzná. Naši lekári nerobia nosy typu Jackson, ešte našťastie majú súdnosť a estetické cítenie..

milica

citam vase prispevky a nechapem, co to tu nariekate, ake chcete mat rovne nosteky a vadi vam maly hrbcek po operacii
cudujem sa, ze vam nevadi, ze mate operovane nosy, pretoze hoci si nahovarate cokolvek, operovany nos je na prvy pohlad rozoznatelny, dokonaly nos vie spravit len priroda a nedokaze to ani dr. kovac, ktoreho praca je sice minimalne o 50% lepsia ako u plastickych chirurgov,
jediny kto tu ma rozum je Jana C, bohuzial prisla neskoro na to, ze zbytocne riesila nezmysly