Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

mrkvus

čafte kočky....

no vidím, že s tým hrbolčekom nemám iba ja problém, ale je nás viacej.. tiež zvažujem reoperáciu, už mám čas len do apríla, lebo už potom budú 2 roky, čo som bola na opke, a zdarma je reopka len do 2 rokov teda aspoň tak mi to povedal Kováč.

Stále mám pocit, že ten hrbolček je každým dňom viacej a viacej vidieť, aj na dotyk je viacej vystúpení, už mi to pripadá ako hrčka, alebo tak niečo.

Stále si to musím chytať a skúmať. Nechápem prečo sa mi to vytvorilo po tak dlhej dobe, ale jedno je isté, chcem to dať preč... aj keď sa veľmi bojím, žeby som mala ísť znova pod nôž, hlavne, keď som tu čítala také príspevky, že to bolelo, že im to potom narástlo znova, ach jaj, ide ma z toho poraziť..

A tiež neviem, čo mi nato povie Kováč, ale nemám z toho dobrý pocit, bojím sa aby mi nepovedal, že sa to nedá opraviť, alebo také niečo,alebo že to bude riziko.

Kočky, kt. ste boli na zbrusovaní toho hrbolčka, ako dlho ste boli PN? Niektorá kočka tú písala, že to trvalo pol hodky a išla spokojná domov, tak neviem....

ďakujem za info

janchili

Oriesok,ja som taky cakala ze to bude lepsie..ale zostalo mi to tak... a tak asi pojdem na pokec ku Kovacovi...
Co si sa pytala na tie kontroly.. hej chodila som na kontroly...bola som aj po troch mesiacoch a Kovac mi navrhoval riesenie(ktore navrhol zrealizovat az o rok-teda to je teraz) ze co by sa dalo robit a vsetko mi vysvetlil.. bol zlaty, nemozem sa stazovat.upozornil ma aj na rizika zbrusovania, ze sa to moze zas zahojit s hrbolcekmi lebo zbrusovanie sa robi takym nastrojom-dlatom kt.je nake vrubkovane ci co, takze nejde o rovny sek a mozu vzniknut hojenim tie hrboly.. a ze vo vela pripadoch je to fakt super vysledok ale vzdy je percento pacientov, kde sa moze stat ze to bude aj horsie.. takze je to na zvazenie...popripadne ze ak sa nos lame, tak zlomene kosti nemusia zrast uplne zarovno a vzniknu neziaduce "hrany" alebo vypuklinky a pak nos vyzera hrubsie ci nerovno(vid moj pripad)...
Viaceri tu pisu ze za "nedokonaly" nos moze lekar.. ale podla mna je to nie vzdy ich chyba.. kazdemu sa rany hoja inak..a tie hrbolceky su vysledkom horsieho hojenia nie "zle"zbrusenie.. samozrejme zalezi aj kde ste si to dali robit..ale tie hrbolceky podla mna fakt lekar neovplyvni.. kost zial nie je kamen :-( No len co ted? IST CI NEIST NA REOPERACIU?... to je otazka :-(

Oriesok_

Janchili a keď si bola u dr Kovača na kontrole neviem kedy sa k nemu chodi či po troch mes. alebo kedy, tak vtedy si mala všetko v poriadku? Len tak sa pýtam lebo ak si to aj pri kontrole tak mala neverím žeby ťa poslal preč bez navrhnutia riešenia. Potom si budem myslieť že je takých chirurgov ako ten môj viacej :-( Ja som bohužiaľ na kontrolu vôbec nemala prísť on ma asi rada ak sa mu niekto pride prosiť ale žeby boli aj iný taký?
A jasne aspoň opýtať sa nato choď, on ti povie či sa nato dá, alebo povie že to bude horšie...
Ja tu asi na tomto fore stravim ďalši rok ktorý bude pre mňa strašne dlhý kym budem čakať na reoperáciu, lebo sa odporúča čakať rok. Ak je to tak nechcem riskovať velke podkožne jazvy radšej to nejako prečkam. A tak veľmi som to už chcela mať pekné :-(

janchili

Ahojte baby. vidim ze sem este stale niektore babule na forum chodite.. :-)ja som sa s vami niektor. radila pred cca rokom ked som sa chystala na OP do BB k Dr Kovacovi-robil mi komplet nos(predtym som ho mala vyoseny,jemne orli..no nist moc), ... teraz som rok po.. a zvazujem reoperaciu... sice je to asi lepsie ako predtym, ale jedna strana sa mi asi zle zahojila a kost sa mi na jednej strane zahojila tak, ze je taka vypukla.. takze nos vyzera jednak hrubsie a tym ze je jedna strana normalna a druha vypukla- je nos spredu dost krivy...a koren nosa sa mi tiez po zbrusovani nezahojil uplne super a mam tam maly hrbolcek... Co mi poradite, mam ist na reopku alebo radsej nie??? navyse...v Juni 2011 sa idem vydavat... tak necem vyzerat nejako otrasne...ale rada by som dovtedy aj pekny nos...tak ja neviem.. samozrejme to neriesim iba koli svadbe... ale tak celkovo... neviem sa rozhodnut... co vy na to?

Oriesok_

SIM pýtala si sa či si maš isť znova dať upraviť chrupavku v špičke lebo ti pri usmeve "vyskakuje". ten prispevok tušim zmizol :-) ale stihla som si to prečitať. Myslim žeby si sa mohla isť nato opýtať za dr. Ja by som šla, určite. Uvidiš čo ti povie aj o rizikach.

laila laila

VSETKYM CO TU STE

ANI SI NEVIETE PREDSATWIT AKA SMOLA SA MI STALA...POMYLILA SOM SI O MESIAC TERMIN (MALA SOM HO ZLE ZAZNACENY V KALENDARI) A TEN MOJ NA OPERACIU UZ BOL TAKZE TERAZ MOZEM ZASA AJ POL ROKA CAKAT...NO PORAZI MA!!!

:(((

AK NAHODOV SI XCETE VY ALEBO NIEKTO KOHO POZNATE ODLOZIT TERMIN U DR. DOLEZALA TAK JA HO VELMI RADA VEZMEM!!!!!!!

ZA AKUKOLVEK POMOC DAKUJEM...VIEM ZE SA TO OBCAS STAVA ZE NIEKTO SI NIEJE ISTY ALEBO ZE MU DO TOHO BUD NIECO ALEBO XOROBA VOJDE...TAK AK BY STE DIEVCATA BOLI TAKE MOC ZLATE...

DAKUJEM VAM VELMI PEKNE

MOJ MAIL: lollanolitta@gmail.com

este raz dakujem...!!!

Oriesok_

Ahoj SIM mňa vlastne štve, že ho nemám z profilu rovný ale hrboľatý mne to zle zbrúsil :-( spredu kašlem nato, nie je to také zle možno 2-3 mm kosť k jednému oku, ale snáď to vidím len ja. A štve ma že niekto ma nos rovný bez hrbolčekov aj na prvý krát a ja už druhý krát a stále je hrboľatý tak isto len možno o 1mm je menši ten kopček inak to tam stále mam. Potom ma štve že to môjmu chir. nemám už možnosť povedať na kontrole, lebo keď som tam bola a dal mi dolu leukoplast nos som mala rovný a na druhy deň sa to začalo kaziť. A navyše ma už nechce ani vidieť to človek vycíti z jeho správania že ho otravujem.
Došla som skoro o polovicu vyplaty kvôli PN, minula som peniaze na taxi lebo ma nemal kto odviezť a ešte som si musela kupiť aj slušne chovanie chirurga (aj keď už neskoro) Možno vieš čo myslim a za to som si nezaslužila aspoň po mesiaci jednu kontrolu :-( A nič z toho len sklamanie a budem tajne zavidieť všetkym ktorým chirurg sparvil pekný nos na prvy alebo na druhy krat. Kašlem na neho, len keby som nevidela spravene pekne nosy od neho tak k nemu nejdem. Len on to vie ale na mne sa mu to nejako nedarí.