Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Oriesok_

Myslim na pravej strane kosti naboku. A na tej druhej mi to vidno nie je iba dotykom.A le prečo je mi to na tej jednej strane vidno, neviem žeby zle zbrusene? Alebo nezrastene? Hm

Oriesok_

Peter25 ahoj no o tvojom nose som teraz písala :-). Vtedy si mi poslal aj fotku, nos tam maš krasne rovný, taký nemam ani ja a to mi ho dr tiež vyrovnaval. hlavne maš aj špičku nosa guľatú, však? Ja ju mam mierne akoby predelenu ale nie je to take hrozne. Mna štve že ho mam navrchu hrboľatý ako vlnovka :-( Čo mysliš bol by dr Doležal ochotný spraviť aj malu korekciu? A na pravej strane je mi vidno zvisla čiara asi 1 cm dlha a vyzera nos akoby zlomený, ale asi to tak ma byť neviem. A na druhej strane to mam iba na dotyk.

mrkvus

oriešok

tak gratujulem k rozhodnutiu, ja ešte stále zvažujem tú reopku, som na vážkach, neviem čo spraviť :-(, potrebujem si o tom zistiť viacej info, ale nikoho nepoznám, čo bol na reopke, ach jaj

peter25

Tak som tu opat raz, ja budem mat za par dni rok od operacie septa a vonkajsieho nosa, operovane Doc. Dolezalom z Antolskej. Nos uz citim skoro uplne, uz je taky prirodzene ''makky'', nehovorim, ze je 100 percent rovny, jedna bocna chrupavka je mierne napucana/sotva pozorovatelne/ ale co je hlavne, ze ten nos dycha, a je rovny, co predtym slo dolava, je teraz rovno, a odvtedy som nakecal vela ludi, ak su nespokojni s tym ako dychaju alebo vyzeraju, nech idu do toho, je to pohoda, prezije to kazdy, a mne to velmi pomohlo, ci zdravotne alebo aj z hladiska sebavedomia...hlavne je ale necakat zazraky, predsalen je to stale dlato a kladivo co Vam urobi novy nos, nie formicka na cesto :)

Oriesok_

Takže baby som sa rozhodla tak že ak budem mať rok po reoperácii to je v oktobri 2011, požiadam o reoperáciu dr DOLEŽALA, videla som od neho nadherne spravený nos ale bohužiaľ už neskoro keď som mala operáciu na sebe spáchanu :-) a s reoepráciou som šla tiež k tomu istemu, lebo som mu verila. A to že nemal zaujem sa ma normalne vkľude opýtať pred reoepráciou ako to vlastne chcem mať, tak tu sa naozaj prejavil charakter chirurga keď už neišlo o peniaze. Šak ja som bola z neho viacej vystresovana ako zo samotnej operácie. Takže do Ružinova už nikdy viac!
Musim stale nato myslieť že pôjdem nova pod nôž, dosť ma to bolelo pri reoeprácii taká pichľava bolesť. Nechcem žiť do konca života s nosom hrboľatým, keď vidim že iný ho maju po operácii rovný ako prirodzený nos, tak je mi do plaču. A už ma to tam stalo dosť peňazi :-(. Radšej si našetrím peniaze a znova zaplatím a verím tomu že konečne dobremu odbornikovi, ktorý sa nebude ponahľať ak mu budem chcieť vysvetliť čo mi na nose vadí.
Len sa bojim toho že dr Doležal ma vysmeje že mi vadi možno pre neho maličkosť. No čo už, vadí ale to by musel každý chirurg, ktorý ma pekný nos zažiť na vlastnej koži že prečo mi to vadí.

tchibo

Janchili, ja som tiez bola u Kovaca, som necele 3mes po opke. Ja si myslim, ze ked ti to uz vtedy Kovac navrhoval nejake riesenie, tak by som teraz za nim zasla a opytala sa ho, ze co na to vravi teraz. A podla toho sa skusila nejak rozhodnut.
Ja som zatial tiez max. spokojna s pristupom Mudr. Kovaca. Ale celkovo na tej jeho klinike su super odbornici a skvely tim, takze ani sa clovek neciti, ze je v nemocke.

Mrkvus, myslim, ze v lokalke bola jedna baba u Kovaca, Nick si nepamatam - poznam jej prave meno,to ale nech ostane v anonymite. Pisala mi, ze to trvalo cele asi 10min. Neprijemne bolo pichanie ihiel do nosa. Dostala predtym naladovku. Necitila nic, bola akoby taka omamena, ked jej to dobrusovali. Potom sla hned domov. Nemala ziadne vedlajsie ucinky, proste ako by bola u zubara:)) Urobili a sla domov.
PS. diky za mailik:))

S1M

Oriesok_
Aj ja mam hrbolcek, na lavej strane, ale s tym treba pocitat, lebo to sa vytvara ako sa lamana kost zrasta...

Oriesok_

To mate super že dr Kovač aj sam navrhne opravu. Mňa čo operoval chirurg sa robi že je všetko Ok a pošle domou bez kontroly. Neviem načo som do toho ružinova vôbec šla na operáciu. Mala som malo infornmacii o chirurgoch teraz by som na 100 % šla k dr Doležalovi, alebo Červeňovi ak by som o nich vedela pred dvomi rokmi. Len vtedy som nemala internet a šla so do prvej nemocnice o ktorej som vedela že tam robia taketo operácie a ja krava aj k prvemu chirurgovi čo so mnou hovoril.
Janchili dik za odpoveď a Mrkvus ja som mala na nose iba leukoplast jeden týždeň potom som mohla isť do prace, len ja som bola ešte týždeň doma kvôli tomu že mam pracu v prašnom prostredí tak som ešte nechcela s takým "čerstvým" nosom tam isť.
LAILA LAILA napísala som ti ten môj mail už je niekde nižšie