Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Carie

Sabina: to si mala stastie :) a u koho si bola a co ti presne robil? Ja som prvu opku tiez zvladala ovela lahsie ako tuto. Sice tampony som mala v nose viac dni, cize dychat som nemohla, ale v noci som spala vcelku dobre. Dokonca som nemala ani bolesti, ani horucku, teda ak neratam bolest v krku kratko po opke. Na druhy den som v dobrej kondicii isla busom domov. Teraz som sa musela nechat odviest autom, hoci byvam 10 minut peso od Antolskej, citila som sa tak zle, ze som si to netrufla prejst. Uz treti den mam zvysene teploty, raz mi je teplo raz zima, stale si obcas musim dat liek od bolesti.

Michael86

Ale k veci mal si stastie ,ze sa ti to podarilo tusim si bol tiez na Antolskej a mas pravdu ty niesi nos ani ja nie no bohuzial je to tá najviditelnejsia cast tvojej tvare u mna su oci a nos je vydrbaný len z profilu ,ale o to fakt nejde vsetko je o psyhike vsetko ja som mal vzdy krivý nos a mal som najkrajsie baby na strednej a preco ?Lebo som neriesil skuveny nos ako riesim teraz psychiatrqa nechcem jeho jeble reci by ma znicili ja mam vela sil aj psychicky som silný uz skoro uplne bezcitný vdaka skazenej spolocnosti nenavidim skazenu spolocnost ...Tak ten nos sa mi asi aj hodí k mojej povahe vyzeram jak diabol a vo vnutry som tak trochu diabol a dobre mi jebe

Michael86

Peter25 ja som bol od malicka sportovec futbalista potom hram hokej venujem sa aj boxu s ktorým chcem skoncit nie preto ,ze by sa mi nedarilo potom som sa zacal venovat barom chlastu a kurvám a tie kurvy vyjebane ma nevchali v štichu preto potrebujem zmiznut a nacerpat novú inšpiraciu no s krivým nosom ako mám teraz po vianočnom hokejovom zápase mozem íst do pice .

sabina1205

Carie,
ja som mala práveže úplne opačné skúsenosti ako ty. Nemohla som dýchať len jeden deň, čo som mala v nose tampóny. Potom keď mi ich na druhý deň vybrali, tak sa mi dalo hneď aj dýchať. Žiadne bolesti som nemala, v pohode sa mi dalo spať. Samozrejme opuchy a modriny boli, ale dennodenne sa to len zlepšovalo, takže po dvoch týždňoch som sa kludne mohla vrátiť do normálneho života. S OP som na prvy krat spokojna a nestálo ma to ani cent :-)

Carie

Ja uz v zivote na ziadnu operaciu dobrovolne nepojdem, je to hrozne, bolesti, horucka, palenie oci, este furt mi tecie z nosa krv aj druhy den po a kazdu chvilu si musim menit tampony, uz som sa vzdala toho ze v noci budem spat. Ked som sa pokusala spat v nemocnici, zakrvavila som celu postel vankus i pyzamo. A to som mala v nose este tampony a tie uz nemam. A 10 dni budem mat este nejake blbosti v nose kym mi to nevybere dovtedy nebudem moct dychat vobec nosom a vtedy sa mi vobec nedari spat, kazdu chvilu sa budim. Nechapem niektore zeny ale i muzov co si stale dobrovolne lahaju pod skalpel, vsak to musia byt masochosti.

peter25

0,5 centi je celkom legitimna chyba, ja nemam uplne sumerny nos ani po operacii, chrupavka pri prechode na kost nie uplne idealne nadvazuje, ale prakticky to je vidno len ked sa zameriavam, ale ja sa nezameriavam, nos mam v strede, kym kedysi bol vlavo a v tvare C, dnes je len jeden nedokonaly prechod, neriesim, ja niesom nos, ale cela bytost, a nos ma iba jemne dotvara...ale chapem ta, ak je to tak vazne

Lucia203

Peter25, niekedy je to chyba chirurga že niekto ide na operáciu viac krat. Maš štastie že ho maš bez hrbolčeka a rovný spredu. Už sa to tu tušim aj spominalo že niekto a ja som taky istý pripad z Ružinova, že som mala po operácii na kosti hrbol a aj nos doprava. Iný chirurg mi vravel že ak je na kosti alebo na chrupavke aj nadalej hrbolček je to chyba chirurga pretože on to vidi hneď pri operácii ako to bude vyzerať. A predsa nebudem žiť s hrbolatým nosom po operácii a spredu nosom o 0,5 cm vybočeným. Za tie peniaze si to nezaslužim aby som to takto nechala. Aj tak to dodrbal cele lebo vždy mi spravil iba časť z nosa kvôli zlej komunikacii z jeho strany akokeby som mala naladu stale chodiť na operácie a najradšej by som ho zažalovala ale to mi nepomôže a nech si tam kazi aj nadalej nosy, musim isť už inam, lebo tam to nema vyznam. To že mam tiež o 1 mm jednu dierku vyššie ma netrapi.
Peter25 povedz mi uprimne ak by si mal po operácii na kosti asi 0,5 cm vystupeny hrbolček, alebo nos do strany neišiel by si si to dať opraviť? Neštvalo by ťa to že po tom všetkom čo to obnáša - vybavovanie vyšetreni, zhaňanie peňazi, PN, modriny pod očami,opuchuta tvar... by si nebol nakoniec s operáciou spokojný? A ak je potom aj chirurg už arogantný?

peter25

A nehody sa mozu stat pri kazdej operacii, ak vsak verite, ze US chirurgovia su lepsi, pozrite si par super ''podarenych''nosov na youtube. Jackson mal doslova vypytvany nos, tam uz nebolo materialu na zrezavanie, prepadnute kridlove chrupavky, pokrivena spicka...dohnal to do extremu, naozaj nechapem naco si dava niekto 4-5 krat rypat nos, ked vidi, ze jeho telo vytvara stale viac a viac jaziev.

peter25

Michael86, ty niesi od destva prekliaty, ale padly na hlavu, radsej si pories psychiku, potom si nechaj knafat nos. Sumerny nos neexistuje, ziadna tvar nieje sto percent sumerna, nic take neexistuje, na obalkach mas retusovane fotky, hviezdu su namakeupovane centimetrovymi vrstvami, vsetko je fotene z dobreho uhla. Nikto nikomu nikdy nezaruci, ze telo sa nezacne chovat inak, ako by sa malo. Pri prsiach je to rovnake, casto sa okolo implantatov vytvori fibrozne tkanivo a je po srande. Kovac je dobry, za tym si stojim, a ochotny je. Otazka je, ci sa nezaoberate svojimi nosmi v dosledku dlhorocnych komplexov az moc. Ja dokonaly nos nemam ani po operacii, ale nema hrb, a nieje vyboceny dolava, to ci mam jednu nosnu dierku o milimeter vacsiu alebo mensiu, neriesim, je to nos, a je v pohode. Dolezite je mat poriadok v hlave, potom riesit operacie