Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

A idu mi operovat aj prepazku preto orl ,ale dychat sa mi da celkom dobre mozno je to trochu stazene ale zvykol som si uz skor mi ide o estetiku

Michael86

Lucia:
Dakujem ,ze mi prajes aby sa mi to podarilo je to milé od teba ani si to nezasluzim po tom co som tu navyvadzal .Ja to predsa len risknem ked si pomyslim ,ze mam ist niekde pracovat do noveho kolektivu s takymto nosom tak to radsej podstupim mozno ten nos nieje az taky hrozny no ja to uz vidim ako nieco hrozne a prilis si to vsimam musim to riesit uz len par dni a budem to mat za sebou to uz vydrzim a potom to zo mna opadne ta nervozita ked uz budem doma lezat so sadrou ...Skoda ,ze sa neda hned pozriet ci sa to podarilo ,alebo nie ten tyzden so sadrou bude asi tiez plný očakávaní a zvedavosti len potom aby nenastal šok ked mi daju dole sadru vsak to moze byt iné prekvapenie.

Lu_cia

Michael86

Michi, ja by som Ti poradila takto. Zavolaj na ORL Kliniku (Kovac) a preloz si termin operacie (nemalo by to byt dlhe cakanie, mozno 2 tyzdne navyse. Je to uplne v poriadku, ja som to takto tiez riesila, lebo som pred operaciou ochorela). Chod URCITE na tu konzultaciu aj k Cervenovi a poriadne sa ho vsetko povypytuj, kazdu blbost, co Ta napadne, nech Ti ukaze aj nejake fotky. Potom sa rozhodnes, rozdiel v cene je uz zanedbatelny, ide o to, komu budes viac doverovat. Je to lepsie, ako si potom donekonecna nahovarat, ze iny by to bol spravil lepsie. Ver mi, na operaciu pojdes spokojnejsi a aj po operacii nebudes prezivat stavy tychto hroznych pochybnosti.

Tvoj novy nos bude dobry. Zvlast, ked je teraz taky "hrozny", bude operacia pre Teba vyraznou zmenou k lepsiemu. Najhorsie sa operuju drobnosti, tam sa toho moze najviac pokazit (preto sa lekari neradi pustaju do zbytocnych zasahov pre minimalny efekt, najmä ak ide o reoperaciu). Ak mas nos spredu rovny teraz, bude s najvacsou pravdepodobnostou aj po OP. Ak mas problemy s dychanim kvoli prepazke, chod radsej ku Kovacovi, ak chces iba esteticku OP, rozhodni sa podla pocitu.

Nosy inych ludi sa nam zdaju vzdy lepsie a prirodzenejsie nez tie nase. Ide o to, ze sa na seba divas x rokov do zrkadla a si zvyknuty na isty obraz. Na novy nostek si proste budes chvilku zvykat. Mnohe detaily, ktore sa OP zmenia (ci uz lepsie alebo horsie), budes poznat iba Ty a nikto iny si ich nikdy nevsimne.

Tesne po operacii bude Tv. nos vyzerat inak ako po roku. Najprv tam bude opuch, ktory ho bude robit sirsim a vacsim, spicka casom tiez zrejme trochu poklesne, ale ziadna katastrofa. Hrbolcek - nehrbolcek, budes fesi a to kazdopadne. Ani Kovac ani Cerven ti Tvoj nos urcite nezbabre.

Btw., nie som na vulgarizmy, ale Tv. myslienkove pochody ma pobavili. Tym, ze sa vsak skutocne trapis, jednoznacne na OP chod, svoj komplex zrejme inak neodstranis, stale sa k nemu budes inak vracat. Ludia, co sa Ti posmievaju, su hlupaci, zial je ich celkom dost. Ale aj oni maju niekde svoje slabe miesto.

A hlavne, davaj si na seba pozor a nepi tolko, hlavne pred OP ani po nej nie. Co Ti bude z pekneho nosa, ked sa znicis alkholom?

Drzim palce, budes OK :)

Michael86

som v takej situacii ,ze neviem sa zmierit s terajsím nosom a pritom mam velké obavy aby to nebolo este horšie vsetci ma odhovaraju no ja vo vnutri velmi chcem mat normalny nos aj mam s predu no z profilu nie co ked bude aj s predu krivý ,ze pojde do strany ,alebo ako ste pisali ,ze sa nebudem vediet stotoznit s novým nosom to moze byt tiez neprijemne a riadne ked som bol na konzultacii bolo v cakarni par ludi a vsimol som si ,ze mali nosy uplne prirodzene bez hrbolceka pekne tak ja uz neviem comu mam verit je to asi fakt loteria a je to risk so zivotom .

Michael86

Dakujem ved ja sa snazim mysliet pozitivne no som uz nervozny ked tu citam aky je ten a ten chirurg skvely a potom citam prispevok ,ze ako to ten istý chirurg odflakol a zdeformoval ten nos tak vyvolava to vo mne pochybnosti a este ked pijem je to hrozne mam to stale na mysli a neviem si pomoct.Teraz sa hanbim za tie vulgarizmy a vsetko mam vycitky svedomia no vtedy mi to bolo jedno proste co som citil to som napisal ...Nieje to predsa len tak vsak nos kazdy vidi mam obavy ,ze to nedopadne dobre a ze to budem mat uz na cely zivot take zle neviem co by som robil ozaj nechcem si sam siahnut na zivot mam plany este do buducna aj pracu uz mam vybavenu priatelku si vzdy najdem v novej praci toho sa nebojim jedine sa bojim toho ,ze tato operacia mi to vsetko moze pokazit a uz budem fakt potom na dne.

Lucia203

Carie
oni tam maju asi malo miesta (lôžok) a vela naobjednavaných pacientov a ak u niekoho vznikne takyto nejaky problem ako u teba tak tam nemôžeš zostať a musiš isť preč, Hm ale to by sa nemalo až do uplneho stabilizovania stavu. A s horučkou isť domou to je dosť riziko pre nich ako zanedbanie starostlivosti. Nevieš asi koľko izieb po kolko posteli tam môže byť na tej antolslkej na ORL? Ako som spominala tu ženu tam držali v Ružinove len preto že mala stale zvyšenu teplotu oni tam tiež maju toho vela a všetci su nervozny... potom som bola nervozna aj ja :-).
Sabina1205 a Peter25 vas tušim operoval ten istý chirurg. A je to pekne že na Antolskej vam spravia okrem krivej prepážky aj esteticku upravu zadarmo.
V Ružinove je to tak, že ak mate iba krivu prepažku tak tu vam spravia zadarmo, ale ak chcete popri tom aj esteticku upravu tú si musite zaplatiť. Iba urazy tam hradi poisťovňa. Takže ja som mala krivu prepažku, tu mi nechal nakrivo a za nepodarenua odflaknutu operáciu vonkajšieho nosa som musela chirurgovi zaplatiť. Spolu ma to stalo už okolo 800 eur. Aj tak to dodrbal vždy viac a viac, lebo ma nikdy nechcel počuvať čo mi najviac na nose vadí a vždy som mu povedala iba časť toho čo mal opraviť a kvôli nemu mam nos zvnutra celý zjazvený a reoperácia bude veľmi naročna a draha raz toľko. Ale musim isť na sukr. kliniku pretože ak som skušala isť do štatnej na Antolsku akože zadarmo, dufala som že bude aspon niekto ochotný a zľutuje sa veď už som za to zaplatila dosť penazi. Aj tak nebol chirurg ochotný a vraj nech to opravi ten kto to pokazil. A ja zase nechcem žiť s nosom takým že na jednej strane mam 4 mm prepadnute a na druhej nie a navrchu nad špičkou 0,3 mm hrbol kde keď sa usmejem mi celý nos klesne dolu.
Najradšej by som tiež už nežila a chcela by som sa znova narodiť bez takýchto problemov. Ja verim v buduci život a dufam že ak si to všetko pretrpím v tomto živote a už budem mať konečne normalny a prirodzený nos, tak v tom buducom živote už nos riešiť nebudem, lebo bude pekný.

Asdfka

Maya:

Ahoj, este nemam az v utorok :) a ak sa neozvem do nedele je po mne :)
Ja neviem preco, ale mam strasne morbidne predstavy.

A este sa chcem opytat, ze kolko dni ste boli mimo? Myslim opuchy, modriny...

Lu_cia

Michael86

Michi, nemozem si pomoct, ale sledujem uz dlhsie Tv. prispevky a idem sa z nich "dopukat" (prepac).

Tv. nosu by mala operacia urcite pomoct, ak pojdes k Cervenovi al. Kovacovi, bude to s najvacsou pravdepodobnostou lepsie ako teraz, to je predsa skvele, nie? Ale ani Cerven Ti nezaruci bezchybne hojenie, schvalne sa ho na to vopred opytaj, aby si "nemusel mordovat" kvoli zlej komunikacii.

Tv. nos bude dobry - ak nie na 100% tak na 80% alebo 90%, aj to je super. Moze sa stat aj to, ze sa Ti vsetko zhoji vyborne, ale nebudes sa vediet stotoznit s novym tvarom, resp. budes mat inu predstavu o tom, ako by mal asi vyzerat. Ak Ti ho budu lamat, bude zrejme aj spredu vyzerat trochu inak nez predtym (nehovorim ze horsie), bacha na to - to neber ako strasenie.

Psychika: skus sa pozerat na veci z ineho uhla. Pozri, nos bude urcite lepsi, babu si najdes (zacni sa vsak najprv ovladat, ak to s tymi sebadestruktivnymi a destruktivnymi recami myslis vazne), pracu si mozes tiez vybrat a dokonca aj pohlad na svoj zivot a svet vobec. Co nemozes ovplyvnit, na to sa vykasli, len Ti to kazi naladu. Co sa nepodari, hod za hlavu a pouceny zacni odznova. "Skazenu spolocnost" si nevsimaj, kazdy ma dost problemov sam so sebou a to aki ludia su, je toho dosledkom a vacsine aj tak na Tebe nezalezi. Vaz si sam seba a ber veci s rezervou - veci su v drvivej vacsine ine ako sa nam javia, budes sa tym len donekonecna trapit a neprinesie Ti no nic, len nestastie.

Drzim Ti palce, aby Ti nos vysiel a aby Ti vyslo aj vsetko ostatne. Samo, ze je nos dolezity, ak je to Tv. velky komplex, len ci uz ten ten komplex nezatienuje zdravy rozum.

Maya_chic

asdfka - ako, ako? kedy mas operaciu, ci si uz po??? ozvi sa prosim som zvedava ako si dopadla :) verim, ze supeeer

Michael - tebe uz absolutne nerozumiem, ved ides na operaciu ku Kovacovi nie? preco pijes, preco chces skapat? ty sa uz konecne ukludni, mam pcoit, ze potrebujes viac psychologa ako novy nos. Sustred sa na to, ze ho budes mat a bude dobre. Ja cakam uz rok na operaciu, lebo mi vzdy nieco do toho prislo a teraz sa mam zabit? uz sa len modlim, ze moje zdravie sa da do poriadku a ja si budem moct splnit celozivotny sen