Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Carie

Ahojte, tak uz mi vybral tie folie z nosa. Teda on to nazyva folie, ale vyzeralo to ako polovice z musle, bolo to velke a tvrde, hodne to bolelo ked to vyberal. Co ma ale sklamalo, stale nemozem moc dychat nosom, mam v nom stale nejake opuchy. O mesiac mam dojst zas na kontrolu ako sa hoja. Teda netusila som, ze tato operacia ma az tak velmi obmedzi. Co som sa tesila, ze konecne budem moct normalne spavat a dychat nosom a nebudu sa mi uz tak hrozne vysusovat usta, tak som sa tesila predcasne. No co uz.
Michael, zajtra drzim palce.

Lucia203

Carie a keď sa usmeješ tiež ti klesne špička nosa dolu? Asi je normalne a logicke však? Že tým ťahom pery pri usmeve špička nosa automaticky klesne.

Lucia203

Nevedela som že kriva priehradka sa prejavuje aj tak že sa upcha nos na tej strane na ktorej spim. Presne toto sa mi robilo už od ZŠ. A keďže sa mi dobre dýchalo cez deň a iba v noci som mala problem nevedela som že mam aj krivu priehradku. Veď čo sa v nose hýbe? Ani moja ORL mi to nepovedala keď som u enj bola s mandlami na vyšetrení. Pozrela mi do nosa bola ticho. A ja som nemala šancu vedieť že mam aj krivu priehradku. Preto som to nepovedala ani plastickemu chirurgovi že mam krivu a on bol tiež ticho. A nechal mi ju nakrivo a potom sa u mňa začali problemy take že som mala nos viditelne nakrivo po operácii ešte viacej ako pred operáciou.

Carie

Lucia203: no ja som poznala jednu babu, ktorej sa jej vacsi nos vyslovene hodil k tvari, vyzerala s tym zaujimavo, nie tuctovo. Ale to bola len jedna, vacsine zien sa to nehodi. No mrzi ma, ze si takto dopadla, tolko penazi a vysledok este horsi :( Ale ked uz pojdes k profikovi, uz to bude dobre. Hento je holt amater. Ja som bola teraz posledne len kvoli priehradke a povodne som ani na operaciu ist nechcela. Predsa len, stoji to dost penazi a tie mi tiez nepadaju z neba. Nejak som si po 4 rokoch po poslednej opke na seba tak nejak zvykla, ze som to uz neriesila. Ibaze vyskytla sa moznost. Povodne som chodila uz rok po ORL lekaroch kvoli tomu, ze v noci sa mi upchava nos a casto kvoli tomu zle spim. Davam si sice casto do nosa kvapky, ale tiez to nemozem prehanat, aby som sa od nich nestala zavisla. K jednej ORL lekarke som chodila rok a ta to nijak nemienila riesit, predpisovala mi nejake kortikoidy ci jak sa to vola, sprej do nosa, nejak mi to ale moc nepomahalo, neviem ci vobec trocha. Ked mi posledne odmietla predpisat aj to, ze si mam dat 3-4 mesiace pauzu, som sa nastvala, ze si najdem niekoho ineho. Nasla som si na nete, ze by mi mohla pomoct laserova mukotomia, tak nejak sa to vola, vypalia uplne nosovu sliznicu a ta narastie nova a tentokrat zdrava. Ja som to chcela. Napisala som maily hned niekolkym doktorom a odpovedal mi dr. Barta, ze k nemu mam ist, ze mi urobi mukotomiu. Isla som tam, on ma pozrel, videl ze mam krivu priehradku a navrhol jej operaciu, ze to mozno pomoze, pretoze mi opucha sliznica a nakolko som mala nosnu dierku na jednej strane zvnutra zuzenu, upchalo sa to. A ja som sa potesila, ze sa mi naskytla taka moznost, hoci brala som to skor tak, ze to bude hlavne pre estetiku, pretoze som moc neverila, ze mi to pomoze na moj zdravotny problem. Pretoze mne sa upchavaju striedavo obe dierky, podla toho, na ktorej strane lezim. Ale tak uvidime. Brala som to tak, ze ak to nepomoze, tak si u neho vymozem aj tu mukotomiu.

Lucia203

Carie teraz si išla na operáciu hlavne kvôli prepažke? Sa ti zle dýchalo? Alebo si chcela ešte aj vonkajši nos upraviť? A už ti je lepšie, bez horučky? Bola si aj na kontrole? Kedy ideš na dalšiu?