Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Carie

No drzim palce zajtra, bude dobre, neboj :) Inak jak daleko to mas do BB? On ti hovoril, ze ti da nejaku sadru na nos? Mne nic take nedal a nedostala som to ani po poslednej opke.

Michael86

tchibo: Snazim sa byt kludní ,ale som v strese predsa je to operacia a nemam s tym ziadne skusenosti no je uz isté ze zajtra idem do toho tuto noc mozno ani nezaspim mam plnu hlavu myslienok ,ze ako to bude vyzerat po opke neviem si to ani predstavit idu mi robit cely nos (hrbol,prepazku,spicku) doktor povedal ,ze to bude standardna operacia takze asi nic vynimocne co som rad.Toto cakanie je najhorsie verim ,ze ked uz budem tam ten stres opadne ,alebo sa este zvacsi neviem no nevycuvam idem do toho ...Bude to narocne o dva dni cestovat s tou sadrou zase do BB na vyberanie tamponady hlavne ta cesta spojmi ked bude kazdy pozerat ,ze co sa mi stalo no bolo by mi to jedno u ludi ktory ma nepoznaju najhorsie to bude doma najradsej by som bol ak aby ma nikto znamy nevidel.

tchibo

Michael, moja skusenost s CA super, ziadne bolesti, len trosku hrdlo od intubacie som citila. Jedlo dostanes, toho sa bat nemusis, ale daju ti ho az po nejakom case, nakolko hned po CA sa aj tak nemoze. A neboj, do rana to vydrzis a ujde ti to rychlo, maju uz TV na kazdej izbe aj casaky. Tamponadu ti zrejme vyberie az o 2 dni po opke, zalezi, co ti bude robit. Mne robil cely nos aj s prepazkou.
A moj pohlad na posunutie terminu: vysoko profesionalne, kedze chce sa ti venovat na 100%. Ja som tiez sla na operacku ako posledna, nakolko najrpv roba lahsie pripady a potom tie komplikovanejsie resp. tie casovo narocnejsie. Ale to cakanie sa da vydrzat, lebo kym sa prezlecies, ulozis do postele, nejake infuzky atd.
Proste hlavne klud a doveruj mu a rob to, co ti povie a nic sa nesnaz vybrat sam (napr. tamponadu). Vsetko ma svoje dovody a urcite chces, aby ta opka mala co najlepsi vysledok.

Tak sa drz a hlavne KLUD!!!!

Carie

Lucia203: Ja som to tiez nevedela, kedze to davaju az v narkoze. Som myslela, ze som na to alergicka, ale ked si to mala aj ty, asi to az taka nevinna mast nebude.

Lucia203

Carie
a ja že prečo ma aj mesiac po operácii stale štipali oči aj na dennom svetle a na slnku bez slnečných okuliarov som bola zaslzena ako nikdy ako ma strašne štipali oči. A to vlastne bolo po tej CA z tej masti. To som nevedela že davaju.

Michael86

Veru ze nic moc a ja mam dovolenku stale teraz od marca som nezamestnany takze v pohode.Inak kebyze trvam na tom vcerajsom termine asi by ma zoperoval aj zajtra no radsej si pockam den akoby sa mi nemal dostatocne venovat ,ze by ho súril čas.

Carie

No nic moc ze ti to posunuli. Si si kvoli tomu musel vziat volno v praci? Ale tak ked len o den, sa este da. U Kovaca som to mala tak, ze tampony mi nechal v nose dlhsi cas, ale s tym, ze to mam neskor aj sama vybrat. A mne to neskor tak nejak aj same vypadlo. Ale vtedy mi nerobil priehradku, tebe bude robit aj to, takze je mozne, ze to budes mat inak. Posledne mi tampony vybral hned na druhy den a nechal tam len tie "folie". Asi aj tebe to tam necha, tak to pojdes na vybratie o cca. 11 dni.