kam na liečenie PPP ???

ich

pezinok ma dobre meno...
Ja som tam mala ist, ale si to nemozem dovolit...tak som ostala na tom ambulantne.
Ak mozes tak pod. Ak ti to pomoze trocha aj to je dost...ak ti to nepomoze, tak aspon budes mat skusenost...
Ludia su rozni, kazdemu vyhovuju ini doktory, ine terapie iny ludia...
vela stastia/.

deeeee

Mago tam uz nie je a ani ta hladkajuca psychologicka. Teraz su tam zasa odbornici ...a to skveli. Pacienti si ich chvalia.Takze do toho.

evcca

ja mam iny nazor na pezinok, sestricky su tam niektore uplne lahostajne a nepodrzia ta, ked to potrebujes, je tam viac bab s ppp a tie sa medzi sebou porovnavaju, ak vychytas skupinu, kde to takto fici, tak budes este vo vacsej kasi. a skupinova terapia v pezinku uz nie je to prave, odisli odbornici, oddelenie drzala janoskova, ale po jej odchode to nie je ono. pocas prvej hospitalizacie mi bola osetrujucou lekarkou ona, dala som sa ako-tak dokopy, no pri druhej hospitalizacii som mala toho "kvazi frajera" maga-sorry za vyraz, ale mne nesedel. bolo to o nicom, on ma rad len poslusne pacientky. a psychologicka milovala hladkajucu terapiu, len sucitila, ale nic z toho, bolo to priehladne. jedine dve sestricky boli na spravnom mieste a to andrejka a gitka. je to moj nazor, asi nebudu vsetci suhlasit. a k tomu programu, fakt sila, tie vecerne kluby a trapne rozpravky, toto ma od terapie daleko.

silvus

Ja som bola viackrát v Pinelovej psychiatrickej nemocnici v Pezinku, na oddelení PTO
( psychoterapeutické oddelenie ). Je to tam fajn, lebo tam okrem ľudí s PPP sú aj iné diagnózy, napr. depresie, ...takže ak sa Ti už nechce hovoriť stále o jedle, pridáš sa k nim a môžeš kecať na iné témy...Je tam bohytý program, stále nejaké psychoterapeutické skupiny, kluby, arteterapia...Je to tam také voľnejšie ako napr. v Bratislave, tu je na Tebe, či zješ celú porciu alebo nie, je to na Tvojej vôli sa vyliečiť. Liečenie tam ale trvá minimálne 3 mesiace, takže pracujúcemu človeku ( a koniec-koncov aj študujúcemu ) to nemusí celkom vyhovovať. A keď som tam bola ja, bol tam taký strašne pekný dlhovlasý doktor ( MUDr. Mago ), takže som mala motiváciu :-D
Ešte som bola aj na liečení v Bratislave vo fakultnej nemocnici na Mickiewiczovej ulici, na oddelení špeciálne pre poruchy PPP, tam to bol ale prísny režim, jedli sme výkrmnú anorektickú stravu sedemkrát denne, všetko sa muselo zjesť, a keď nie, nemali sme výhody ako napr. mobil, kávu, vychádzky, návštevy...Tiež tam bola psychoterapia, ale inak nič, žiaden program a cez víkendy strašná nuda, len s hrôzou čakať na jedlo každé dve hodiny. Často nám prehľadávali veci, či tam nemáme ukryté nejaké laxatíva alebo niečo na chudnutie, či necvičíme potajomky...a bola tam jedna otrasná sestrička, al tá je už asi na dôchodku. Vedie to tam doktorka Havlíčková, to je veľmi fajn človek a aj ostatný personál bol dobrý.
Ale keď to mám porovnať, išla by som teraz radšej do Pezinka ako do Bratislavy. Toľko moja skúsenosť.

amylie

Je to ako skola zdraveho sa stravovania, neni to psychiatria, pokial ti nejde ze vazne o zivot........ked mas napr 39kg a 160cm tak ti o life ide, ale ak mas dajme tomu 45kg a 165cm tak je také liecenie super! Informuj sa u svojho psychologa, respektíve ak nijakého nemáš tak nájdi a porad sa.............