MOJA DIETA

Príspevok v téme: MOJA DIETA
janka

ahojte. volam sa janka, mam 19rokov, a som na exchange pobyte v USA. Za presne 60 dni idem domov.. Tu v USA(8mesiacov)som pribrala 13kilo:(( strasne mi je z toho smutno, ale co narobim, teraz to musim schudnut. Rozhodla som sa ze sem budem kazdy pisat co jem. Budem rada ak mi aj poradite niake tipy lebo musim tych 13kil schudnuut:(( inak neviem co, viete ani nohavice nezapnem, strie sa mi spravili, proste hrozne! tak od zajtra IDEM NATO!! drzte palce.

janka

SOBOTA:
parad.polievka=180kcal
triple choclate meltdown=726kcal
------------------>906kcal

NEDELA:
fried egg=92kcal
croque monsieur=408kcal
peanuts=75kcal
cereal bar=220kcal
------------------->795kcal

majka_

tak dnes som zjedla rano zatial jogurt s musli, banan a pomaranc. a na obed si dam kuraciu polievku s rezancami a kuracie masko dusene na zelenine. dufam, ze takto vydrzim. a poobede by som chcela nanajvys taky jogurt alebo ovocie. alebo zeleninku... neviem. ale urcite nic moc. a ked sa mi podari, tak vyjst si na bycikel. musim tie kila zhodit...

majka_

ahoj Janka,
viem, ze to asi nebol dobry napad. totiz dobeda som bola o 2 pomarancoch, na obed som zjedla cestovinky s kecupom, poobede trosku sunky a salamy a teraz vecer opat cestovinky s kecupom. nebol to prave najlepsi napad... taka kombinacia. a ani som sa dnes nedostala na bycikel, lebo ho vzal brat. no co uz. ale fakt sa posnazim zmenit tie stravovacie navyky. musim.

janka

ahoj majka.
takze ovovie je super ale ver mi, omrxi ta ho jest takto po par dnoch.
preto na ranajky si daj
jogurt alebo kusok chlebika alebo cerealie.
na desiatu kus ovocia.
na obed to co mas teda.
na olovrant kus zeleniny alebo ovocia
na veceru nieco lahke, ovocie/zelenian/jogurt

hlavne nemaj jednotvarny jedalnicek lebo ptom ta dieta rychlo omrzi.
a nezabudaj ze najlepsie a najzdravsie schudnes ak zmenis sposob stravovania.
ok??

majkaaa

Majka,ten tvoj jedálniček nie je pestrý.Ani veľa ovocia nie je dobré jesť,aj ovocie obsahuje dosť cukru. Pridaj viac zeleniny,vlákniny,bielkoviny.Raňajky by mali byť energetickejšie,nielen dva kúsky ovocia,to nestačí.Pri pohybe,aby sa "topili" tuky je dôležité konzumovať bielkoviny.

jaja

UHLOHYDRÁTY - pokračovanie.
Taže vašou povinnosťou bude jesť približne 2-3 dávky, alebo 1/3 denních kalorií vo forme uhlohydrátov. Tým nielenže skonzumujete dennú dávku zeleniny, ovocia a obilnín, ale budete sa cítiť plní energie, budete motivovanejší, ale hlavne sa budete cítiť dobre.
Nezabudnite, že jedna dávka dobrých uhlohydrátov je vo veľkosti 2 otvorených pästí. Dávka zlých uhlohydrátov je vo veľkosti 1 zavretej päste.

jaja

UHLOHYDRÁTY:
"Njedzte uhlohydráty." "Uhlohydráty pre maximálnu energiu." Dobré uhlohydráty, zlé uhlohydráty. Každé desťročie prináša v informáciach o uhlohydrátoch nový trend. Ako sa máme rozhodnúť, čo je pre nás najlepšie na základe takých protichodných rad ?
Aby sme to vyriešili, musíme najskôr pochopiť funkciu uhlohydrátov v našej strave a to, prečo ich potrebujeme. Sú dôležité ako základný zdroj energie pre náš mozog. Hrajú tiež dôležitú úlohu pre našu mentálnu a fyzickú činnost. keby sme ich prestali prijímať boli by sme malátní a unavení. Ale zasa keby sme ich prijímali v príliš veľkom množstve, naše telo by ich začalo ukladať tento " potencionálny " zdroj energie ako TUK.
Kľúč k optimálnemu prijímaniu uhlohydrátov je viac v kvalite ne ž v množstve prijímaných uhlohydrátov. Uhlohydráty sa nachádzajú vo veľa jedlách - nie len v chlebe, pečive a cestovinách, ako si mnoho ľudí myslí. Nachádzajú sa i v ovocí, zelenine a v potravinách nachádzajúcich sa cukor. Faktom je, že potraviny bohaté na uhlohydráty sa obyčajne delia na 2 skupiny -dobré uhlohydráty a zlé uhlohydráty.
Náš organizmus potrebuje "dobré" a to sú tie, ktoré sú obsiahnuté v ovoci, zelenine, obilninách, lušteninách a orechoch. Ke´d si budete vyberať, ktoré dobré uhlohydráty konzumovať a v akom množstve, berte do úvahy nasledujúce:
- konzumujte na základe vášho stupňa aktivity/ čím viac cvičíte, tým viac ich môžete zjesť/
- vyberajte si uhlohydráty, ktoré vám dodávajú pocit spokojnosti a energie/ako sú jablká, ovbsena kaša, zemiaky, šošovica alebo orechy/
- vyvarujte sa uhlohydrátov, na ktoré ste "závislý" alebo ktoré príliš často obsahujú nezdravo pridávané cukry, tuky a chemikálie.

jaja

Utesena, daj si vyhľadať v Google "kalorická hodnota " a tam si už nájdeš.Al treba si pozerať hodnotu kcal- na výrobku keď ho kupuješ. Poväčšine ja na výrobku kcal hodnota na 100g výrobku. To si potom treba prepočítať na množstvo ktoré chceš skonzumovať.