Alergia na perie?

Príspevok v téme: Alergia na perie?
gugacik3

Ahojte, nevie mi niekto poradit,ako je to s alergiou,ak sa nebude liecit moze sa to zhorsit,alebo to bude stale rovnake: kychanie, smrkanie... Som totiz alergicka na roztoce, perie a prach. Pristahovala som sa na privat, velmi stary byt,je tu veela perovych perin, prachu(v skriniach stare kabaty-majitelky)a stary nabytok z doby mojej prababky. Vzdy rano vstavam s plnym nosom,kycham, tecie mi z nosa...No musim tu este skoro dva mesiace vydrzat. MOze sa mi to zhorsit?

mirkaaa

gugacik3 ja mam tiez tieto alergie, moj otec je chovatel vtakov, tak ja som nemohla ani na krok k nim, no casom som si zvykla a uz je to OK, vstavam sice zo zapchat. nosom, ale neviem ci to je prachom, roztocami ci psom :D lebo mam alergiu aj na neho a spim s nim :D, no len uz je tu leto a zacina sa hlasit dalsia alergia z mojich... ale lekar to isti za nim musis aspon ti da lieky aby sa to zlepsilo...

RNG

Gugacik, ja radim len klinicky ucinne potravinove doplnky, nie synteticke lieky a lekaren je obchod z liekami.
Doplnky vyzivy hladaj v obchodoch s Potravinovymi doplnkami alebo Doplnkami vyzivy hlavne, hoci niektore su dostat aj v lekarnach. Najdes ich aj v mojich obchodoch, zavolaj do nich v pracovnych hodinach, predavacky ti poradia a zozenu, co potrebujes, pripadne poslu aj postou na dobierku.Usetris si nohy.

arnika

Ja na tvojom mieste by som sa poradila najprv s lekarkou,ktore lieky by ti pomohl ona to vie predsa najlepsie a pomoze ti aj pri inych otazkach a pod.takze sup sup zajtra k lekarke :) ahoj

jaaaaaaaaaaaaaa

gugacik,to urcite skoc k doktorke,urobi ti zrejme aj spirometriu a ty ti zisti,ci nemas uz nabeh na astmu.A alergeny by si mala tiez odstranit,aby ta zbytocne nedrazdili.

gugacik3

no spim aj zakryta perovou perinou....takze zajtra asi skocim k doktorke, dakujem za radu:) astmu by som nerada...

jaaaaaaaaaaaaa

Neliecena alergia moze prerast do astmy.Nebrala by som to vobec na lahku vahu.Tiez som kychala,smrkala,mala stale plny nos a to najma v noci a rano a neisla som s tym k doktorke.Az sa mi raz stalo,ze som dostala astmaticky zachvat a vtedy som to uz musela zacat riesit.Astmaticke zachvaty sa mi potom opakovali denne az pokial mi dobre plucna lekarka nenastavila liecbu.No a teraz som astmaticka.Takze treba ist cim skor k lekarke,nech ti predpise lieky proti alergii,aby si neskoncila ako ja.

arnika

Ahoj samozrejme,ze sa to zhosri a ja na tvojom mieste by som sa nespoliehala na to,ze ,,ono to preje".Ak spis aj prikryta perinou z peria tak potom robis velmi zle.Neprichadzaj do priameho kontaktu s takouto perinou a co sa tyka prachu,to tiez nieje bohvieco.Nemala by si sa tomu vobec vystavovat,ved sama sebe si robis zle a to smrkanie,kychanie ti to dava znacne najavo.