Oreganovy olej

vera36

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať kde by som mohla objednať oreganové kapsule od firmy NOW s najúčinnejším obsahom carvacolu, taktiež dobrý oreganový olej.
Ďakujem

RNG

Mnoho internetovych pobchodov ich ma, mozes si to najst napr na Google.com
Ale napisal som ti, kedze si tu uviedol svoji adresu

RNG

Klinicka ucinnost bylin je len vtedy, ked vo vytazkoch dostanes do tela spravne davky ucinnych latok.
A to v po domacky spravenych vyluhoch je spravidla nemozne. Naviac na to treba nie pestovane, ale divoke oregano, lebo pestovane nema ucinny carvacrol skoro vobec, len podstatne menej ucinny thymol.
Obsah carvacrolu je v divokom oregane od 1/2 do 3/4 percenta, tj treba velmi vela byliny na odporucenych 3 x 200 mg carvacrolu denne, az dvesto krat tolko vahove(to je az 120 gramov!!!). A extrakcia sa musi robit z cerstvej byliny, nie zo susenej, lebo odtial velka vacsina prchaveho oleja uz unikla.

lillia

ja som kdesi citala, ze tento olej (ako aj ine)sa da jednoducho "vyrobit" tak, ze sa oregano zaleje kvalitnym olivovym olejom...
a tiez, ze namiesto tych toboliek sa moze uzivat oreganovy caj. ktovie, mozno na tom nieco pravdy bude :-)

dôchodkyňa

Mám už dlhšie na sliznica na bulve líc taký červený fliačik a okolo také biele cievky a to hlavne keď niečo zjem a bolí ma aj ľavé ucho a hrdlo. Čo s tým? Môžem na sliznicu použit ako kloktadlo alebo vnútorne použiť oregánový olej?

Daniela1972

ja som oreganovy olej kupila na stranke zelenyobchodik.sk na candidu je super, moj manzel ho bral na zlateho stafylokoka

RNG

Ucinna davka oreganoveho oleja je taka, co obsahuje 3 x 100 az 200 mg carvacrolu. Zialbohu to velka vacsina zdrojov nesplna, radim napr z iherbu kapsule Oregano oil od vyrobcu NOW, kde je obsah carvacrolu 100 mg garantovane v kazdej enterickej(az v crevach sa rozpustajucej) kapsuli.
Nic take Starlite neponuka, naznacuje len, ze tobolka obsahuje ekvivalent 1500 mg byliny. Bezne vytazky z oreganovych listov su 100 : 1 a aj to nie je este cisty carvacrol, preto v tejto kapsuli zo starlife odhadujem obsah carvacrolu asi na 10 mg.