Ricínový olej

Maajkaa

Ja osobne používam ricínový olej na obočie a môžem si to pochváliť. Taktiež pár mojich priateliek tento olej odporúča. Ja si však myslím že najbezpečnejšie je kúpiť si ho v lekárni.

Aische

Antiolej je normalne ak sa ti urobili vyrazky alebo neviem co este na hlave... Najprv treba vediet ako olej pouzit. Aplikuje sa na pol hodiny a potom sa vlasy umyju beznym sposobom, pouziva sa max. 2 krat do tyzdna...

Virginia

Ahojte. Chcem sa opytat. Lebo tiez som citala neskutocne vela prispevkov o tom ako ricinovy olej vela ludom pomohol. A tak som si aj ja kupila organicky ricinovy. Pred tym som skusila dat na ruku, ci nemam na nho alergicku reakciu. Ruka bola ok, ani nepalila ani zacervenanie tam nebolo. Tak som ho vecer pred spanim naniesla vatovou tycinky na obocie. Chcela som obocie trosku zhustit a na niektorych miestach mi nerastol, tak som si myslela, ze mi k tomu dopomoze tento olejcek. No rano som si vsimla, ze mi vypadlo niekolko chlpkov. Myslela som si, ze to iba stare chlpky z obocia vypadli, lebo sa tam musia regenerovat nove. Tak som ricinovy olej naniesla vatovou tycinkou pred spanim aj na druhy vecer. A rano som si vsimla, ze z kazdej strany mi odpadlo viac chlpkov z obocia ako by som chcela. To uz som zacala panikarit, lebo mam pocit, ze na moje obocie posobi racinovy olej ako nejaky depilacny krem a na miesto hustejsieho obocia mam skoro ziadne. Z coho som velmi sklamana. Takze vdaka tomu som prisla aj o to obocie ktore som mala, je uplne preriedene a na niektore miesta mam este vacsie medzery ako som mala pred tym.
Pouzila som organicky ricinovy olej "amour natural", ktory som si zakupila v zdravej vyzive, ktoru navstevujem stale a mam z nej odskusane aj viac vyrobkov.
Vie mi prosim niekto povedat, ci je to nejaka alergicka reakcia, alebo ci ho mam zmiesat s niekym inym olejom, alebo je tento olej nevhodny pre moje telo?
Po pouziti som nemala ziadne zacervenanie, ziadne svrbenie ani ine alergicke reakcie.
Odpiste mi prosim ake kolvek komentare, lebo chcem vediet, ci som uroibila niekde chybu ja, alebo ci ma aj niekto podobne skusenosti ako ja.
Dakujem

antiolej

DAKUJEM vam velmi pekne za tieto chujovské rady starej matere normalne žasnem fakt aky som hlupák , dal som si to na hlavu dostal som takú extremnu alergicku reakciu - mam totalnu žihlavku začervenanie na celej hlave aj tvár / na tvar som si to nedaval/ ale prešlo to až tak že sa mi vyhodili hnisavé vyrážky. Fakt kto píše aj tie články a rady starej matere by som mu dal taku otcovsku facku že by mu stena dala druhú. POZOR na olej od firmy Salos je to obyčajná chémia FUUUUUUUUUUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIKDY VIAC.

tahari

prosim vas ludia, z ricinoveho oleja robite vysoko nebezpecny toxicky produkt. Napr. v Anglicku ho najdete aj v regaloch Tesca. Ste ozaj na srandu hlavne ti laboranti z lekarni. :D urcite bezpecnejsi nez tie chemikalie co predavate a volate ich liekmi. Och aky je ten narod osprosteny. Osobne ten olej pouzivam a odporucam ho.

BellAaaa012

Používam ricínový olej na riasy, obočie a vlasy . Musím ho pochváliť . Neškodí mi a nemyslím, že konkrétne tento olej je nejako škodlivý . Používam ricínový olej od značky Saloos. Objednala som si ho na stránke Parfums.sk dnes už Notino.sk .. Nanášam si ho večer na riasy a obočie . A čo sa týka vlasov namesiem ho na končeky, zabalim do uteráka a neskôr umyjem. :) musím ho pochváliť po pár dňoch vidno zmenu

BellAaaa012

Používam ricínový olej na riasy, obočie a vlasy . Musím ho pochváliť . Neškodí mi a nemyslím, že konkrétne tento olej je nejako škodlivý . Používam ricínový olej od značky Saloos. Objednala som si ho na stránke Parfums.sk dnes už Notino.sk .. Nanášam si ho večer na riasy a obočie . A čo sa týka vlasov namesiem ho na končeky, zabalim do uteráka a neskôr umyjem. :) musím ho pochváliť po pár dňoch vidno zmenu