Ricínový olej

netreba

Spôsoby využitia r. oleja: www.diyncrafts.com
Ricínový olej nie je jedovatý, jedovaté sú semená ricínu obyčajného, lebo obsahujú ricín, ricinín... Pri príprave oleja sa však nežiadúce látky znehodnotia.
www.ludoveliecitelstvo.sk
en.wikipedia.org
"The United States Food and Drug Administration (FDA) has categorized castor oil as "generally recognized as safe and effective" (GRASE) for over-the-counter use as a laxative with its major site of action the small intestine where it is digested into ricinoleic acid."

SadP

laborantka... ako zohnat tu kyselinu boritu? Je to tiez na predpis?

Inak s tymi ludmi mas pravdu bohuzial , spackaju aj jednoduchy navod, aj s tym primitivizmom... je to hroza, uplne suhlasim.

Ale na druhu stranu, aj to co sa zacalo vyskytovat v lekarnach, tie mlade lekarnicky, nic moc.. .take namyslene kozy, co zas toho vela nevedia (cest vynimka, uz som stretol aj vynimky)... ale vacsinou idem vzdy za starou skolou.. nejakou tetou , co ma aspon 40-50... najlepsie este vystudovana za socializmu. Takze asi sa ten primitivizmus tyka celkovo vsetkych ludi,hlavne novej generacie...

Laborantka756

Mimochodom, že ľudia nie sú neandertálci? Pobavila si... zjavne s nimi nerobíš... keby si bývala niekde poblíž, tak by som Ti vybavila, aby si na deň mohla sedieť pri mne a počuť, aký máme "vyštudovaný inteligentný" národ.... čím vyšší titul, tým primitívnejší človek... okrem toho, že podľa teba "by toho museli vypiť veľa"... na Guttalaxe máš tiež dávkovanie, aj to, že to zaberá za 6-8hodín... ja ráno pacienta poučím, koľko kvapiek si má dať, upozorním aj na ten čas, a večer pred záverečnou je späť s tým, že chce niečo proti hnačke, lebo jemu ten Guttalax najprv nezaberal, tak si dal 3x za sebou trojnásobnú dávku.... a nestalo sa mi to len raz... tak mi povedz, odkiaľ by si mala istotu, ze ten riciňák nevypijú ako čistú vodu.....
Čiže, keď sa chceš k niečomu vyjadriť, tak si najprv láskavo over fakty, ako to funguje, alebo môžeš ísť vypisovať a robiť zo seba múdru na Modrého koníka... neurážaj láskavo remeslo, ku ktorému si nepáchla ani z kilometrovej diaľky. Vopred vďaka, že sa budeš snažiť to pochopiť ;-)

Laborantka756

Nikita, nebudem sa znižovať na Tvoju chabú úroveň, ktorá nevie používať ani Google, tobôž Wikipediu, ale skús si tam zadať Ricín a trochu si prečítať.... cs.wikipedia.org

Nikita123456

Chod na liecenie laborantka...Ricinovy olej je toxicky ked vypijes velke mnozstvo.Ludia su neni neandrtalci.Ked si laborantka mala by si si nastudovat viac o ricinaku a nie robit mudru .Ja ho pouzivam na mihalnice a vlasy a nevoem si ho vynachvalit.Ludia ho pouzivaju aj ako prehanadlo.Moje kolegyne ho uzivali aj na konci tehotenstva mali problem s vyprazdnovanim.
A mam aj znamu v lekarni. Ze oslepnutie z ricinaku ked si si natieras mihalnice.Ja sa postim od smiechu. :-) :-) :-)

SadP

Chcem sa opytat, aby mi niekto vysvetlil, preco sa pouziva ricinovy olej ako prehanadlo, ked existuje Epsomska sol, alebo chlorid horecnaty. Ktory je lacnejsi, a urcite nieje toxicky.

Je to azda kvoli tomu, ze je to recept z casov davno minulych, ked tu este chemia nebola? (iny dovod ma snad ani nenapada)

V kazdom pripade sa mi zastavuje rozum nad tym, naco pouzivat ricinovy olej, ked tu uz je chemia.

laborantka farm

pripajam sa k dievcatam laborantkam.. niektore zeny si proste neuvedomuju co si mozu sposobit.. a najhorsie je ze par lekarni to proste nepreda.. pretoze to NIEJE NA VOLNY PREDAJ a dalsich xy lekarni to preda a potom vyzerame ako id..oti.. lekarne si robia zle navzajom ... kedy si mali praveze podrzat.. a zas su za vsetkym peniaze aj ked ricinovy ich z biedy urcite nevytrhne... na ukor zdravia.. ale hold... kazdy ma na vyber... ja sa tiez budem drzat svojho povolania.. a to co som vystudovala.. pomahat ludom...pekny den

ANGEL-DEMON

Ja používam ricínový olej už asi polroka na vlasy, rastú rýchlejšie..
menej mi padaju,...rovnako aj obočie a mihalnice mi velmi padali, ze som bezne mala 3 mihalnice.. :-( na mihalnice aj obočie si ho nanášam vatovou tycinkou.. a neštípe v očiach ak sa do nich nedopatrenim dostane, aspon mna teda neštipali...ale nestava sa mi to, kedze si olej do oči nelejem a len jemne nanášam, menej ako kvapku... a tiež ho použivam na vrasky okolo očí mimické,... hanbila som sa smiať lebo pri smiechu to vyzera otrasne a pridavalo mi to minimalne 20 rokov... a som prekvapená ze za polroka ako mi vyhladil...uz nemam take ako som mala...

Laborantka756

Veľmi silno by ma zaujímalo, akým právom Vám v lekárni dajú riciňák bez receptu. Okrem Jarischu, tekutého púdru,hypermangánu, liehu 60%, roztoku kys.boritej a peroxidu (tie posledné po 100ml) sú všetky suroviny a miešané ipl prípravky výhradne na Rp... a nechcite vedieť, koľko "zákazníčok" naklame, že to chcú na mihalnice, keď je očividne jasné, že to berú ako preháňadlo... Pre mňa za mňa, nech si kazia život, ale ja osobne ako laborant by som nemohla žiť s vedomím, že niekomu dopomáham k vredom a pod...