neustala ospalost

Príspevok v téme: neustala ospalost
neviemani

dobry den,
mam problem,ze sa stale citim ako pod vplyvom nejakych omamnych latok, proste som taky unaveny,,a oci sa mi zatvaraju,,,ani sa mi nechce velmi spat,ale som taky zvlastny proste,,,a citim sa tak ako keby som nezil v realite,,ale ako keby to bol len sen,,
tento pocit mam uz mesiac aj daco,,,chodil som po vysetreniach nikde nic,,,na krvi nic nezistili,dalej rtg pluc nic,,,echo srdca nic,,sono brucha tak isto nic,,jedine zaujimave, zistili na očnom,zmeny na očnom pozadi,,ako keby som mal hypertenziu
apritom tlak vysoky nemam,,
este jedna vec,,asi cca od vtedy ako mam tento pocit,,som chcel vyskusat marihuanu,a tak som sa dal dole,ze som musel ist do nemocnice,,,nemohlo vtedy dojst knejakej poruche v mozgu aelbo co?

bambuľka26

Mariaa, a prosím ťa, čo je to tá tetánia, ako ti to zistili a aj tie svalové testy ti kde robili? Na neurológii? Aké si mala príznaky okrem tej ospalosti? Ja sa totiž dávno liečim na chrbticu, ak sa to dá vôbec nazvať liečbou, a na žiadne odborné vyšetrenia ma neposielajú okrem CT, aj to som bola 2-krát. Okrem chrbtice ma stašne začali bolieť všetky kosti, hlavne ramená, kolená, ruky, prsty, nič nevládzem a stále som unavená. Nohy si cítim ťažké, akoby boli z panciera, nikde sa mi nechce, najradšej by som len lebedila doma, obliekať sa mi nechce, neviem, čo sa mi stalo. Keďže chodím aj ku endokrinologičke, ona ma odporučila na tú infektológiu a aj denzinometriu celého tela, ale tam ma objednali len na júl. Kde sú takí dôslední lekári, prosím, napíš, kde ťa vyšetrovali.

[zruseny12]

ale ja som nebola na infetologii,tam kde ja som bola robia aj EMG,lebo ja mam aj tetaniu a svalove testy mi tam tiez robili.Ale tie sa nepotvrdili...to mi do tela pustali elektriku,najprv mi dali pod oko taku naplast z nejakym kablikom a mne to pripadalo ako keby mi tam udieralo take male kladivko,neviem uz presne kolko bolo tych uderou a potom som to mala na ramene...a mala som si dat pozor aby som necukla,lebo by to neplatilo a testy by sa nemohli opakovat...tiez to bolo podobne ako uderi kladivkom...ale mne sa svalova choroba nepotvrdila.Ale,ten chron.unav.syndrom mi napisala, ja mam aj vysledky z altern.liecby a ja som jej to ukazala a mne chyba vela vitaminu sk.B a vapnik tak ci aj z toho nevychadzala,lebo ona suhlasila s alternat.liecbou a tetaniu mam z nedostatku vapnika.Tak neviem,co budu robit tebe ja prvy krat pocujem o infetologii....

bambuľka26

Mariaa, ja mám tiež ten istý problém, som schopná zaspať za stolom, po stojačky, len sa mi nohy podlamujú a keď si sadnem k TV, o 5 minút mi už klipkajú oči a v noci... neviem spať, potom by som ráno spala. Poslali ma k infektologičke, objednaná som na 3.4, pre únavový syndróm. Ako to vlastne vyšetrujú?

[zruseny12]

no ja mam presne ten isty problem,len s tym rozdielom,ze na mna taka unava prichadza,ze sa mi vyslovene zatvaraju viecka poobede tak okolo 13:30hod.a ked som bola na neurologii,tak ma lekarka poslala na svalove testy,a tam sa ma pytali,ci mi nepadaju viecka a ktore viac...ale svalove testy sa nepotvrdili...mam ale, CHRONICKY UNAVOVI SYNDROM...ale,zistila som ze ked som v pohode tak v ten den to nemam...

sedma007

neviemani- mozem sa ta opytat na tvoj spankovy rezim? niekde som tu citala, ze chodis spat o 11 a vstavas o 9 rano, alebo spis az do 12....ak takto spavas, tak si jednoducho unaveny z toho,ze si prespaty. Vstavaj skor, o siedmej a uvidis, daj si rano kavu na zvysenie tlaku. Myslim ze mas nizky tlak, a tou travou si sa sundal tak prave preto.

RNG

Ja by som osobne necakal ale zahajil aspon nejaku akciu.
Extra vitaminy, extra mineraly, nejake zelene zdroje a ak je podozrenie na napadnutie pecene, definitivne protokol dr Berksona. Nakoniec, precistit si pravidelne pecen aspon raz az 2 krat do roka je dobre pre kazdeho.
Nikto nepochybuje o tom, ze si treba cistit kozu, zuby, nos, tak preco nie vnutorne organy.
Spoliehat sa na to, ze sa to "nejako samo" spravi je hazardovanie so zdravim.

elessar

NEVIEMANI, MYIS...ja vam neviem, mne to ale furt vychadza na priznaky depresie (derealizacia, navaly tepla a chladu, palpitacie)...a hlavne preto, ze to zda sa bolo vyvolane marihuanou. to moze byt spustac depresie ako hrom. ale samozrejme ak su to aj priznaky zltacky, treba pockat na vysledky...pripadne skusit este nejake ine vysetrenia. zaroven s tym by som uz ale zacal robit nieco proti depresii, ak to skutocne depresia je. RNG poradi potravinove doplnky + ja by som zacal hned s autogennym treningom a sportom - nic z toho nie je naskodu, ani ak sa depresia nakoniec nepotvrdi.