Svrbenie konečníka

žužu

ja len toľko, že ak to nie sú tie mrle...ak máš dajako "rozdráždený konečník" na to je dobrá taká mastička FASTUM. dostaneš ju bez predpisu a ozaj pomáha. je to na akýkoľvek problém alebo infekciu v oblasti konečníka. Sú aj čípky.

denisadenisa

moju známu tiež takto pálilo a svrbelo pri močení, dlho nevedeli nájsť príčinu a nakoniec zistili chlamýdie. Liečila sa antibiotikami ona aj jej manžel a teraz je OK. DIEVČA - asi sa objednaj na gyn. Ahoj

dievca

ja mam nieco podobne, svrbi ma konecnik ale zaroven ma pali pri moceni a mam aj tmavy vytok, bola som u normalnej doktorke a ona ze to nemam zapal mam ist ku gynekologicke ale u nej sa musim objednat a ja nechcem tak dlho cakat neviete mi poradit co je na to dobre alebo co to je?

Niva

Okrem mrle ľudskej, ktorá sa veľmi dobre diagnostikuje, podobné problémy môže spôsobovať Candida albicans (kvasinkové ochorenie čriev). toto sa diagnostikuje horšie, ale trápi možno ešte viac.
Samostaným problémom pre Teba môže znamenať porušenie kožnej mikroflóry v oblasti konečníka. Prirodzená reakcia na svrbenie je zvýšená hygiena, časté umývanie a pod. Potom môže byť koža vysušená a veľmi precitlivená. Možno nakoniec ide o kombinácie oboch vecí.

Hanbu daj na bok, ak ide o mrľu ľudskú, lekári vedia ju výborne vyliečiť a máš po trápení. (každá choroba je ľudská, dokonca táto to má v názve :-)

spasitelka

prajem ti vela zdaru. viem ake neprijemne to je. chod za lekarom a povedz mu, ze mas podozrenie na mrlu. on ti predpise lieky. nemyslim si, ze ich mozes dostat bez predpisu

spasitelka

Dalsi liek - vo forme syrupu = u niekoho aj toto zabera

Pyrvinium

* Účinné látky: Pyrvinii embonas (= 50 mg báze pyrvinia), methylparabenum 2,8 mg, propylparabenum 1,2, mg v 5 ml suspenzie.
* Charakteristika lieku: Anthelmintikum s účinkom na parazita Enterobius vermicularis (mrľa ľudská)
* Hlavné použitie: Enterobiáza (nákaza mrľou detskou) u detí a dospelých.
* Zákaz použitia: Precitlivelosť na zložky prípravku.
* Nežiadúce účinky: Asi u 5 % liečených osôb môžu vzniknúť tráviace ťažkosti (nauzea, hnačka, kŕče v bruchu). Ojedinele alergická vyrážka a precitlivelosť na slnečné žiarenie.
* Dávkovanie: Podľa hmotnosti: 5 ml prípravku na 10 kg hmotnosti (pervinium 5 mg/1 kg hmotnosti) jednorazovo, po dvoch týždňoch a po 2 mesiacoch opakovať dávku.
* Spôsob použitia: Podáva sa jednorazovo poľahkých raňajkách alebo 2 - 3 hodiny po jedle, zapije sa vodou, čajom alebo ovocnou šťavou.
* Balenie: 100 ml suspenzie
* Odporúčaná cena pre lekárne: 89,- Sk
* Použitie pri chorobe:

spasitelka

Mrľa ľudská (Enterobius vermicularis) je dlhá 3-12 mm. Žije v čreve detí i dospelých. Nákaza vzniká pri prehltnutí vajíčok napr. potravinami. Samičky vyliezajú v noci z konečníka a znášajú vajíčka. Ich činnosť vyvoláva silné svrbenie.

spasitelka

ahoj draha. aj ja som mala od detstva tento problem. prestalo to len asi take 2 roky dozadu - a to teraz uz mam skoro 24r. mas asi v crevach mrlu ludsku. ja som skusala stale nejake lieky, ale stale sa mi to vracalo, pretoze som si ohryzala nechty. niekedy, ked mas stolicu a aj si umyjes ruky, tak sa moze stat, ze vajicka, ktore su take drobne, ze su pre cloveka volnym okom neviditelne, sa ti pri utierani "prdele" dostanu za nechty a takto sa opat dostanu presne tam odkial prisli. ja som to dostala este v skolke a odvtedy ma to stvalo, myslela som si, ze sa toho nikdy nezbavim. svrbenie je sposobene tym, ze v noci ked spis, sa tvoje kamaratky vydaju ku konecniku, kde nakladu vajicka. Kedze sa plazia, to sposobuje svrbenie. ak sa chces uistit, ze mas tento problem, tak si skontroluj stolicu - alebo, aj ked to nie je nic prijemne - toaletny papier, ci tam nemas take male tenke husenicky (asi tak 1cm dlhe). Asi najlepsi liek je na to Vermox. V baleni je asi len 6 tabliet a beries ich myslim jednu kazdych 3 alebo 4 tyzdnov. uz si presne nepamatam. Tak uz vies odkial "akoby mal mrle v zadku" prislo. Napis, ci zabralo