Strojcek na zuboch

jajkafr

beika
mňa práve boleli zuby najviac po nasadení potom mi zubár uťahoval drôtiky už menej takže to až tak nebolelo, ale hneď po nasadení zuby neboleli len som cítila taký zvláštny tlak dokonca som si dala aj žuvačku :D ale v noci to začalo a potom som bola asi 3-4 dni na kašičkách, ale po ďalších dotiahnutiach to už bolo celkom ok :) najhoršie bolo pre mňa keď mi dal strojček dole mala som strašne blbý pocit v ústach stále mi v nich čosi chýbalo :D

natuška
mám 20 rokov

beika

eweline12

ten na noc Ti nepomôže.. mala som ho aj ja.. ale keď som bola mladšia.. je pravda, že som ho teda ani nejak moc nenosila =) veď prečo si spôsobovať bolesť, keď nemusím, že? jednoducho som si ho nedala.. a aj keď som si ho dala, tak ráno som ho väčšinou našla niekde v posteli.. po pol roku som to s ním zabalila.. ten musíš nosiť aj veľmi dlho, aby si vôbec nejaký výsledok videla.. aj keď pri tom, čo popisuješ by si ho asi nevidela s týmto strojčekom vôbec =(. to, čo by sa Ti zázrakom podarilo vyrovnať, by sa Ti cez deň zase pokrivilo.. o bolesti ani nehovorím.. to by Ťa zuby boleli stále.. fixný musíš jednoducho nosiť, keďže si ho nedáš dole, keď to bude bolieť.. a bolí to naozaj len po pritiahnutí.. tak 3-4 dni a potom aj keď to ešte môže sem-tam zabolieť tak to už je len malá bolesť, ktorá sa dá zvládnuť.. a ide to rýchlo.. dva roky a budeš mať krásne rovné zúbky.. ubehne to ako voda, lebo tam vidíš pokroky stále.. po každej návšteve a to Ťa motivuje..

eweline12

Ahojcek prosim vas kolko to asi stoji?Je rozdiel medzi fixnym a len tym na noc?Ja by som chcela ten na noc...mam predne horne,jeden sa tlaci nad druhy,a 3 dolne vpredu su stlacene tiez...ako dlho musim mat ten na noc?dakujem..

barbinka

ja som mala a mám bolesti pri nasadení, pri dotiahnutí strojčeka tak 3 - 4 dni, ani jesť som poriadne nemohla. Bolelo ma každé zahryznutie. Tiež pri gumičkách, ale to len v prvé dni, potom som si zvykla.

beika

jajkafr

No ja som po nasadení bola celkom v pohode.. bolelo to, ale nie tak ako keď som mala separačné gumičky.. s tými som si vytrpela neskutočne.. preto keď mi ich dali po dvoch dňoch dole, tak sa mi hrozne uľavilo.. možno keď som už bola taká vytrpená, tak som si neuvedomovala tú bolesť so samotného nasadenia strojčeka... ale tak stálo to za to...

sinek

si taka zlata :) neboj sa ja som chlapec a mam priatelku ktora ma tiez strojcek.. :) a vobec to neprekaza..mne sa to dokonca este paci je to take zlatee..hlavne ked sa usmejes..:) uvidiis nebude mu to vadit..:)

jajkafr

beika
no po nasadení strojčeka som nespala asi 3 noci lebo mi ho veľmi utiahol, ale výsledok bol viditeľný :) neľutujem to, že som si ho dala navyše ani zuby sa mi nezačali kaziť viac ako to niekto vraví :)

natuška

Kto pokecá zo strojčekom , chcem o strojčekoch vedieť viac kto bi mi poradil ces pokec daka super baba vo veku 11-15 rokov nech napíše.

natuška

jajkaft
Díky za tú radu no tak si to budem mysliť
A nenapísala by si mi cez pokec on je Lili19982@azet.sk ok tak sa teším ak mi naapíšes.