Strojcek na zuboch

Natuška

Ahojte prosím poradte mi aký je lepší strojček či ten železný či fixný ???
Veľmi to bolí ??? Keď sa nasadí. Ako sa dá s tím robiť ?? Ako napr. umývanie zubov,rozprávanie s strojčekom,bolesť a tak dalej.A čo sú to gumičky na strojčeku ???A keď si dám farebné gumičky preplatí mi to poistovna ???prosím pomôžte mi.

sasia

ale neje to s tym strojcekom az take hrozne ako si myslis.... je pravda ze zuby bolia ale podla mna ne tak zeby sa nedalo spat..
mne dali strojcek a prvy tyzden som mala pocit ze mam opuchnute usta a nieco mi stale vadilo ale to skoro preslo,a co sa tyka bolesti zuby bolia hlavne vtedy ak ti ich velmi stiahne... tiez tak 1-2 dni ale tabletka pomoze.... a co sa tyka tej ceny tak neviem mne hradila poistovna polovicu... :D

Natuška

Ahojte kto mi pomôže so poradením na strojček budú mi ho dávať no a hrozne sa bojím že to 1.že vraj hrozne bolí
2.že ani jesť sa nedá
3.že vraj sa s tím prvé noci nrdá spať.
Kto bi my s tým pomohol a koľko taký strojček stojí ??? Taký obyčajný železný kto mi poradí nech mi napíše budem mu vdačná a aká je lepší strojček buď železný alebo fixný a prosím aký je fixný strojček ??? aA čo sú to gumičky na strojčeku prosím poraďe mi. Ďakujem

jajkafr

beika
ten retainer je čo? ja som dostala takú priesvitnú platničku aby sa mi zuby nevrátili späť cez deň som to však nosila cca 2 dni, ale nebavilo ma to stále vyberať a vkladať tak som to nosila iba na noc strojček už nemám rok a pol zuby sa mi neskrivili ... cez deň sa mi vždy pohli najmä dvojky sa chceli vrátiť na miesto, ale keď som si nasadila tú platničku na noc do rána som mala zuby na mieste teraz platničku nenosím už vôbec ... teraz mám však problém s tým, že mám malú sánku a tlačia sa mi zuby múdrosti :(

beika

jajkafr

no asi tak nejak =) ako sa mi blížil termín zosadenia tak som bola nervóznejšia a nervóznejšia.. deň pred som už ani nejedla.. teraz vrchný strojček nemám už 12-ty deň a už je to v pohode celkom.. no v prvé dni mi chýbal hlavne keď som sa pozrela do zrkadla, keďže pocit plných úst mám stále.. do konca mesiaca musím nosiť nonstop retainer a ešte mám strojček na spodných zúbkoch, ktorý sa mi pripomína stále.. už dávno som nemala tak rozrazenú pusu ako práve teraz.. užívam si ešte posledné chvíle s ním a so všetkým.. =) no bojím sa, čo bude potom.. keď nebude v tej puse okrem zúbkov vôbec nič.. ale tak to mi hrozí až tak o dva mesiace.. kedy už retainer bude iba v noci...

odkiaľ si ak sa môžem spýtať?

jajkafr

puka
mne to odrelo peru zo začiatku potom si na to moje ústa zvykly a už bolo ok :) navyše na to odreté pomáha harmančekový čaj

puka

no mozem vam povedat...ja som mala fixny aparat, strojcek, a mna to strasne bolelo...kto si nezazije nevie.. poviem to taq ,mat zelezo v ustach..nie je vobec prijemne..mne to az trochu rezalo dasna a spoluziakom co to tiez mali-to iste :(